Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.lifestyle
Odporučte čitateľom .týždňa dobrú knihu na leto!

Odporučte čitateľom .týždňa dobrú knihu na leto!

.redakcia .lifestyle

Ako každé leto, aj tento rok chystáme pre našich čitateľov anketu medzi knihomoľmi, aby pomohli našim čitateľom s výberom kníh na letnú dovolenku.

Erik Binder: Som obeť svojich vlastných vtipov

Erik Binder: Som obeť svojich vlastných vtipov

.elena Akácsová .lifestyle .cnosti a neresti

Robiť rozhovor s výtvarníkom Erikom Binderom je podobné, ako sa stretnúť s jeho tvorbou. Trošku sa v tej košatosti a nápadoch strácate, neviete, čo myslí vážne a kedy mystifikuje, ale rozhodne sa pri ňom nenudíte. Výsledkom je tento neautorizovaný rozhovor.

Večne hladný pankáč

Večne hladný pankáč

.jozef Koleják .lifestyle .dobré jedlo

Človek prepínal televízne kanály, hľadal tie o varení, pretože pri nich rýchlejšie zadrieme, keďže je zvyknutý od decka zaspávať pri rozprávkach z gramoplatní. No zrazu natrafí na šialene zubatého kuchára s náušnicou a má po spánku. V hrsti ho drží Anthony Bourdain.

.týždeň

Treba 25/2018

.lifestyle .treba

TREBA VIDIEŤ Transformery ● TREBA KRÁČAŤ 100 (k)rokov Československa ● TREBA SA DIVIŤ v Starej Turej ● TREBA ÍSŤ von ● TREBA SA POZERAŤ V TELKE Od secesie k expresionizmu

.týždeň

Dubčekova jar

.marína Gálisová .lifestyle .zásah

Môže byť Banská Bystrica svetová? Lokálpatriotka má v tom jasno, ale v piatok a sobotu 8. a 9. júna bol na to aj jasný dôvod: v Štátnej opere tu uviedli premiérovo Dubčekovu jar, dielo svetovo uznávaného osemdesiatročného Milana Sládka – osobnosti pantomimického divadla. 

.týždeň

Bruce

.peter Bálik .lifestyle .zásah

Už dávnejšie som si povedal, že nebudem čítať rockové biografie. Mám ich za sebou už desiatky a čoraz viac si uvedomujem, že nech sa týkajú akokoľvek rozdielnych hudobníkov, v niečom sa opakujú.

.týždeň

Treba 24/2018

.lifestyle .treba

TREBA SA STAŤ skalným divákom ● TREBA OVLÁDNUŤ Žilinský kraj hudbou ● TREBA DAROVAŤ Kvapku krvi v divadle ● TREBA SI POZRIEŤ divadelnú omladinu ● TREBA SA POZERAŤ V TELKE Labutia pieseň španielskej inkvizície

Martin Huba: Túžim kráčať lesom

Martin Huba: Túžim kráčať lesom

.elena Akácsová .lifestyle .cnosti a neresti

Herec a režisér Martin Huba práve dotočil český historický film Rozhovory s TGM, kde stvárňuje Masaryka, na doskách SND exceluje v novom predstavení Pred západom slnka. Po hektickom pracovnom období sa dáva dokopy, ale už rokuje o nových predstaveniach v Komárne i na pražských Vinohradoch.

Jazvečík v rožku

Jazvečík v rožku

.jozef Koleják .lifestyle .dobré jedlo

Už je to tu, otvárajú sa kúpaliská, je tu letná sezóna. Prechádzame sa pomedzi tie všetky langoše, vyprážané hranolčeky, zmrzliny a grilované morské šťuky, až kým nenarazíme na rad, v ktorom nervózne stoja vyhladovaní tínedžeri. Predávajú tam hotdog.

.týždeň

Treba 23/2018

.lifestyle .treba

TREBA VIDIEŤ Vojnu a mier ● TREBA SKÚMAŤ identitu ● TREBA SA ZOZNÁMIŤ S Emmou Dante ● TREBA POZNAŤ viac než suseda ● TREBA SA POZERAŤ V TELKE Psychoterapia po nórsky