Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.lifestyle
Ľaváci v pravorukom svete

Ľaváci v pravorukom svete

.elena Akácsová .lifestyle

Dnes je medzinárodný deň ľavákov. Viete, s akými prekážkami sa stretávajú? A čo robiť, ak je vaše dieťa ľavákom?

Odkážte Djordjemu, že má nádherné mesto

Odkážte Djordjemu, že má nádherné mesto

.filip Olšovský .lifestyle .dovolenka

Nikdy som nebol v Disneylande, ale predstavujem si ho trochu ako Skopje. Všetky možné tvary, farby a zábavy na jednom mieste. Akurát za neporovnateľne nižšie ceny a bez nutnosti stáť v rade.

.týždeň

La dolce vita

.michaela Mojžišová .lifestyle .zásah

Letní slovenskí turisti smerujúci do Talianska si to zväčša namieria do Benátskej lagúny alebo Toskánska. Juhovýchodne ležiaca Apúlia je u nás málo známa destinácia.

.týždeň

Entschuldigung, aber nein

.filip Olšovský .lifestyle .dovolenka

Vraj je to mesto, ktoré má vo verejnom priestore najviac reklám na kultúrne podujatia. Je to možné – každá lampa v centre je oblepená pozvánkou do Albertiny alebo Museumsquartieru. 

.týždeň

Pôrodnica v Snine či v Humennom?

.lifestyle .hlas východu

Nedávno Slovenskom opäť prebehla správa o rušení pôrodníc, ktoré majú málo pôrodov. V trojke nemocníc, o ktorých sa hovorilo najviac, figuruje aj naša, sninská nemocnica.

Peter Nágel: Zatiaľ sa s každým zdravím

Peter Nágel: Zatiaľ sa s každým zdravím

.elena Akácsová .lifestyle .cnosti a neresti

Umelecký riaditeľ Art Film Festu v Košiciach Peter Nágel zastupuje dlhé roky redakciu .týždňa na svetových filmových festivaloch v Cannes, Benátkach a Berlíne. Vyštudoval novinárčinu, zaujíma sa o šport, ale zakotvil medzi filmovými profesionálmi.

Keď zmizne jeseter

Keď zmizne jeseter

.jozef Koleják .lifestyle .dobré jedlo

Tie škvrny sa nedajú vyprať. Nemal by ho preto jesť niekto, kto sa pri každom jedle okycká ako autor tohto článku. Hoci pri takej lahôdke je to výzva aj pre skutočných majstrov spôsobného jedenia. Je krvavočervený, je plný slnka. Ajvar.

.týždeň

Treba 33/2018

.lifestyle .treba

TREBA VYSKÚŠAŤ 42-dňovú očistu ● TREBA SI PRIPOMENÚŤ Woodstock ● TREBA SA POZERAŤ na hviezdy ● TREBA SPOZNAŤ z čoho pramení folklór ● TREBA POZERAŤ V TELKE Dráma stratených topánok

Boh má určite rád krásne moderné stavby
3:14

Boh má určite rád krásne moderné stavby

.eugen Korda .lifestyle

Notre Dame du Haut, kaplnka známa aj pod menom Ronchamp, je považovaná za jeden z najdôležitejších a najúspešnejších príkladov náboženskej architektúry 20. storočia. Leží 21 kilometrov od francúzskeho mesta Belfort a jej tvorcom je známy architekt Le Corbusier. /Video bolo natočené na telefón/

.týždeň

Keď je robota urobená po cigánsky

.juraj Brecko .lifestyle .hlas východu

Aj na Zemplíne je o dobrých majstrov núdza. Mnohí majú veľa zákaziek – hovorí sa, že dobrého majstra si treba objednať niekoľko mesiacov vopred. No aj tak sa často začiatok práce predlžuje.