Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.zásah
.týždeň

Popol v Paríži

.elena Akácsová .lifestyle .zásah 02.07.2018

„Mně taky táta říkal, že mám malovat malé obrázky, nejlépe krajinky, aby se líbily... to, co vytvářím, je prý hnus. Nyní je jeho popel ve významné sbírce v Paříži, kam se za svého života nikdy nepodíval...,"

Na Tolstého!

Na Tolstého!

.eva Čobejová .lifestyle .zásah 24.06.2018

Keď má človek sedemnásť a prečíta Vojnu a mier, má pocit, že už rozumie všetkému, vzťahom, ľuďom, svetu, politike, vojnám. Že prosto zjedol múdrosť sveta a zvyšok života ju už bude len prežúvať a tráviť.

.týždeň

Dubčekova jar

.marína Gálisová .lifestyle .zásah 18.06.2018

Môže byť Banská Bystrica svetová? Lokálpatriotka má v tom jasno, ale v piatok a sobotu 8. a 9. júna bol na to aj jasný dôvod: v Štátnej opere tu uviedli premiérovo Dubčekovu jar, dielo svetovo uznávaného osemdesiatročného Milana Sládka – osobnosti pantomimického divadla. 

Bruce

Bruce

.peter Bálik .lifestyle .zásah 11.06.2018

Už dávnejšie som si povedal, že nebudem čítať rockové biografie. Mám ich za sebou už desiatky a čoraz viac si uvedomujem, že nech sa týkajú akokoľvek rozdielnych hudobníkov, v niečom sa opakujú.

.týždeň

Talent s pokorou

.boris Ažaltovič .lifestyle .zásah 03.06.2018

Fíha, chvíľami som si nebol istý, či nie som v berlínskom Konzerthause alebo vo viedenskej Musikverein, či nepočúvam jedného z najlepších súčasných klaviristov, či nehrá jeden z najlepších orchestrov ... podotýkam svetových!

Solo pre nás

Solo pre nás

.juraj Malíček .lifestyle .zásah 28.05.2018

Hviezdne vojny ma chytili presne v tom veku, ako mali. Začiatok osemdesiatok, železná opona stojí pevne, nevyzerá, že by sa mala zrútiť. Aspoňže cez ňu fúka, minimálne do tej miery, že sa tu dajú vidieť filmy spoza nej. 

.týždeň

Europleasure

.denisa Gdovinová .lifestyle .zásah 21.05.2018

Muž v stredných rokoch v rozhalenej košeli, ktorej snehobiela farba tak akurát zvýrazňuje jeho opálené telo. Tancuje dramaticky a tak snaživo, ako keby bol rok 1999 a toto bola jeho posledná šanca.

Ja ho uznávam

Ja ho uznávam

.filip Olšovský .lifestyle .zásah 14.05.2018

Na celom svete nemôže existovať človek, ktorý by nemal rád Johna Krasinskeho. Nemôže. Nemá na to jediný dôvod, ani len najmenšiu zámienku. Pokiaľ sa teda nebavíme o závisti. 

Mešťan roka

Mešťan roka

.elena Akácsová .lifestyle .zásah 07.05.2018

Unavená aktívnym víkendom ležím pri telke a preklikávam sa ponukou. Zabudnem sa trochu dlhšie pri ikstej československej Superstar, a tak si chcem od gýča oddýchnuť na verejnoprávnej Dvojke nejakým tým artom.

Efemérna Efeméra

Efemérna Efeméra

.boris Ažaltovič .lifestyle .zásah 30.04.2018

Podenka, latinsky Palingenia alebo ešte krajšie po francúzsky Ephémère – pominuteľná. Vážka, nenápadný hmyz, ktorý žije len jeden deň.