Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.umenie
.týždeň

Hudba a jej obal

.peter Bálik .časopis .umenie 04.05.2014

Na konferencii By Design, ktorá bude 18. mája v bratislavskom Divadle Aréna, sa zúčastní viacero dizajnérov, ktorí sa zaoberajú vizuálnou stránkou hudby. My sme pri tej príležitosti vybrali šesť slovenských albumov s graficky zaujímavými obalmi.

.týždeň

VASAVA: dizajn ako hra

.časopis .umenie 26.04.2014

Osemnásteho mája bude v bratislavskom Divadle Aréna konferencia By Design. Medzi vystupujúcimi budú aj dvaja mladí muži z Barcelony: Bruno Selles a Enric Godes zo štúdia VASAVA.

.týždeň

Faust, Munch, Giacometti a tí druhí

.laco Teren .časopis .umenie 30.03.2014

Rien! Nič! Prvé slovo, ktoré povie – zaspieva – doktor Faust v podaní Pavla Bršlíka v rovnomenej opere Charlesa Gounoda v hudobej réžii Patrika Langeho v zürišskej opere.

.týždeň

Alfons Mucha v GMB

.juraj Kováčik .časopis .umenie 23.02.2014

Keď som ako neplnoletý mladík navštívil prvýkrát Prahu, vyzerala ináč ako dnes. Napriek zapľuvanosti, špine, absurdnosti červených hesiel a šedivosti olupujúcich sa fasád som sa do nej zamiloval.

.týždeň

Zbytočná výstava

.juraj Kováčik .časopis .umenie 12.01.2014

Výstavu Roberta Wilsona Videoportréty v Slovenskej národnej galérii predchádzalo mohutné promo. Pochopiteľne. Veď ide o slávneho režiséra a jeho portréty celebrít.

.týždeň

Odkrývanie písma

.časopis .umenie 12.01.2014

V Galérii Satelit na Kollárovom námestí v Bratislave možno v tomto období vidieť výstavu, ktorá neudivuje úchvatnými artefaktmi, neprovokuje šokujúcimi inštaláciami a predsa je nesmierne zaujímavá.

.týždeň

Maľba nás stále priťahuje

.časopis .umenie 24.11.2013

Keď boli na školskom výlete v Tate Gallery, povedala si, že raz by tam chcela pracovať. Po štúdiách v Cambridgei a dobrovoľníckom pôsobení v menších londýnskych galériách sa tam dostala. Na Slovensko prišla ako predsedníčka poroty Ceny VÚB Maľba. Kurátorka Amy Dickson.

.týždeň

Art brut na Slovensku

.lucia Gavulová .časopis .umenie 17.11.2013

V bratislavskej Galérii 19 práve prebieha výstava Art brut na Slovensku, ktorej kurátorom je Vladimír Kordoš. Je súčasťou projektu, ktorý iniciovala Liga za duševné zdravie.

.týždeň

Spektákel, vtip a absolútno

.alexandra Tamásová .časopis .umenie 06.10.2013

Cena Oskára Čepana (COČ) je už „dospelá“ – má osemnásť rokov. Aktuálne prebieha v Pisztoryho paláci v Bratislave výstava tohtoročných štyroch finalistov, kde bude 10. októbra vyhlásený aktuálny víťaz či víťazka.