Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.umenie
Výstava v SNG učí rozumieť krajinomaľbe

Výstava v SNG učí rozumieť krajinomaľbe

.anton Vydra .kultúra .umenie

Čo je to „portrét krajiny“? Umelci robia portréty významným či menej významným ľuďom, škaredým alebo krásnym, zámožným alebo celkom chudobným. Ale čo znamená tvár krajiny? A prečo vôbec umelci prišli s touto metaforou?

V imaginárnom svete

V imaginárnom svete

.marian Meško .kultúra .umenie

Svet sa vytráca do sna – pod týmto názvom prezentovala mladá slovenská výtvarníčka Ivana Filkorová svoje kresby a maľby v Galérii Z na Ventúrskej ulici v Bratislave. Prečo sa oplatí jej umeleckú prácu aj naďalej sledovať a k akým témam nás obracia?

.týždeň

Zvuk krídla

.časopis .umenie

Nerád počúva, že je zázračné dieťa, pretože jediným naozaj zázračným dieťaťom bol podľa neho Mozart. Názor na jeho hru si môžete urobiť sami – youtube na to poskytuje dostatok materiálu. Martin Chudada.

.týždeň

Spaľujúce maľovanie Petra Ondreičku

.peter Zajac .časopis .umenie

Výstava Milovanie – smrť – maľovanie v Galérii mesta Bratislavy (4. septembra – 19. októbra 2014) je pozoruhodná z niekoľkých dôvodov. Peter Ondreička žil spaľujúco a doslova zhorel životom a láskou.

.týždeň

Animovaný film

.časopis .umenie

Vyskúšala rôzne druhy umenia, od výtvarného až po hudbu a tanec. Dnes má štrnásť rokov a vie už celkom jednoznačne, ktorému z nich sa chce v budúcnosti venovať. Ema Lavríková.

.týždeň

Hudba a jej obal

.peter Bálik .časopis .umenie

Na konferencii By Design, ktorá bude 18. mája v bratislavskom Divadle Aréna, sa zúčastní viacero dizajnérov, ktorí sa zaoberajú vizuálnou stránkou hudby. My sme pri tej príležitosti vybrali šesť slovenských albumov s graficky zaujímavými obalmi.

.týždeň

VASAVA: dizajn ako hra

.časopis .umenie

Osemnásteho mája bude v bratislavskom Divadle Aréna konferencia By Design. Medzi vystupujúcimi budú aj dvaja mladí muži z Barcelony: Bruno Selles a Enric Godes zo štúdia VASAVA.

.týždeň

Faust, Munch, Giacometti a tí druhí

.laco Teren .časopis .umenie

Rien! Nič! Prvé slovo, ktoré povie – zaspieva – doktor Faust v podaní Pavla Bršlíka v rovnomenej opere Charlesa Gounoda v hudobej réžii Patrika Langeho v zürišskej opere.

.týždeň

Alfons Mucha v GMB

.juraj Kováčik .časopis .umenie

Keď som ako neplnoletý mladík navštívil prvýkrát Prahu, vyzerala ináč ako dnes. Napriek zapľuvanosti, špine, absurdnosti červených hesiel a šedivosti olupujúcich sa fasád som sa do nej zamiloval.