Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.umenie
.týždeň

Spaľujúce maľovanie Petra Ondreičku

.peter Zajac .časopis .umenie

Výstava Milovanie – smrť – maľovanie v Galérii mesta Bratislavy (4. septembra – 19. októbra 2014) je pozoruhodná z niekoľkých dôvodov. Peter Ondreička žil spaľujúco a doslova zhorel životom a láskou.

.týždeň

Animovaný film

.časopis .umenie

Vyskúšala rôzne druhy umenia, od výtvarného až po hudbu a tanec. Dnes má štrnásť rokov a vie už celkom jednoznačne, ktorému z nich sa chce v budúcnosti venovať. Ema Lavríková.

.týždeň

Hudba a jej obal

.peter Bálik .časopis .umenie

Na konferencii By Design, ktorá bude 18. mája v bratislavskom Divadle Aréna, sa zúčastní viacero dizajnérov, ktorí sa zaoberajú vizuálnou stránkou hudby. My sme pri tej príležitosti vybrali šesť slovenských albumov s graficky zaujímavými obalmi.

.týždeň

VASAVA: dizajn ako hra

.časopis .umenie

Osemnásteho mája bude v bratislavskom Divadle Aréna konferencia By Design. Medzi vystupujúcimi budú aj dvaja mladí muži z Barcelony: Bruno Selles a Enric Godes zo štúdia VASAVA.

.týždeň

Faust, Munch, Giacometti a tí druhí

.laco Teren .časopis .umenie

Rien! Nič! Prvé slovo, ktoré povie – zaspieva – doktor Faust v podaní Pavla Bršlíka v rovnomenej opere Charlesa Gounoda v hudobej réžii Patrika Langeho v zürišskej opere.

.týždeň

Alfons Mucha v GMB

.juraj Kováčik .časopis .umenie

Keď som ako neplnoletý mladík navštívil prvýkrát Prahu, vyzerala ináč ako dnes. Napriek zapľuvanosti, špine, absurdnosti červených hesiel a šedivosti olupujúcich sa fasád som sa do nej zamiloval.

.týždeň

Zbytočná výstava

.juraj Kováčik .časopis .umenie

Výstavu Roberta Wilsona Videoportréty v Slovenskej národnej galérii predchádzalo mohutné promo. Pochopiteľne. Veď ide o slávneho režiséra a jeho portréty celebrít.

.týždeň

Odkrývanie písma

.časopis .umenie

V Galérii Satelit na Kollárovom námestí v Bratislave možno v tomto období vidieť výstavu, ktorá neudivuje úchvatnými artefaktmi, neprovokuje šokujúcimi inštaláciami a predsa je nesmierne zaujímavá.

.týždeň

Maľba nás stále priťahuje

.časopis .umenie

Keď boli na školskom výlete v Tate Gallery, povedala si, že raz by tam chcela pracovať. Po štúdiách v Cambridgei a dobrovoľníckom pôsobení v menších londýnskych galériách sa tam dostala. Na Slovensko prišla ako predsedníčka poroty Ceny VÚB Maľba. Kurátorka Amy Dickson.