Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.umenie
.týždeň

Ďurčekova Pravda

.juraj Kováčik .časopis .umenie 18.08.2013

Hoci má nedávno otvorená retrospektívna výstava Ľubomíra Ďurčeka v Slovenskej národnej galérii svoje úskalia, záujem pozorných divákov si nepochybne zaslúži.

.týždeň

V depe metra, ktoré nikdy nebude

.juraj Kováčik .časopis .umenie 16.06.2013

Andrej Dúbravský vystavil v zatopenom depe metra na kraji Petržalky svoje vzrušujúce, magické akvárium.

.týždeň

ESSL v Galérii Medium

.juraj Kováčik .časopis .umenie 02.06.2013

Pozitívom ESSL Award je možnosť predstaviť sa v medzinárodnom kontexte. Negatívom je upevnenie pocitu, že výtvarné umenie sa dnes produkuje pre uzavreté publikum odborníkov.

.týždeň

Viedeň a videoart

.juraj Kováčik .časopis .umenie 12.05.2013

Koncom apríla som strávil vo Viedni dva dni na stretnutí, venovanom desiatemu výročiu tranzitu, sieti nezávislých organizácií, orientovaných na podporu súčasného umenia v krajinách strednej Európy.

.týždeň

Viditeľné trvanlivosti v Nedbalke

.juraj Kováčik .časopis .umenie 12.05.2013

Výstavou Viditeľné trvanlivosti, ktorú zostavila kurátorka Katarína Müllerová, vykročila Nedbalka prvýkrát na územie súčasného umenia.

.týždeň

Insita v SNG

.juraj Kováčik .časopis .umenie 05.05.2013

Sú výstavy, ktoré vám pomôžu objaviť autora, ktorého ste doteraz nepoznali. Sú výstavy, ktoré vás naučia vidieť krásu tam, kde ste ju predtým nevideli. A sú výstavy, ktoré vám umožnia zamyslieť sa nad tým, čo vlastne umenie je a ako vzniká.

.týždeň

Triaška v Dome umenia.

.juraj Kováčik .časopis .umenie 15.04.2013

Obrazy Jána Triašku, ktorých spoločnou témou je stavba domu na predmestí, visia v prázdnom, neštylizovanom priestore Domu umenia, čo im dodáva zvláštnu silu.

.týždeň

Štramák Max

.laco Teren .časopis .umenie 25.03.2013

Vo viedenskej Albertine práve prebieha veľká retrospektívna výstava Maxa Ernsta, maliara, ktorého veľmi dobre poznáme. Poznáme? Skutočne?

.týždeň

Secesia v Mirbachu

.juraj Kováčik .časopis .umenie 18.03.2013

V Mirbachovom paláci Galérie mesta Bratislava možno v týchto dňoch vidieť pozoruhodné a atraktívne Poklady secesie. Je sa na čo pozerať.

.týždeň

Štyri ročné obdobia Otisa Lauberta

.juraj Kováčik .časopis .umenie 16.02.2013

Na obálke knihy Otis Laubert, ktorá vyšla v roku 2000 s textom Jany Geržovej, je Laubert zachytený ako mladý muž letiaci vzduchom, ako čertík vyskakujúci z papierovej škatuľky počas jednej zo svojich performancií, s pokrčenými nohami, roztiahnutými rukami, vlajúcimi dlhými vlasmi a tmavou bradou.