Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.umenie
.týždeň

Binderfreshove lety a úlety.

.juraj Kováčik .časopis .umenie 03.02.2013

Žijeme zvláštnu dobu. Na jednej strane otvorenosť a sloboda, na druhej strane kýble bahna a špiny, valiace sa na nás zo všetkých kanálov.

.týždeň

Brána naděje Jindřicha Štreita

.juraj Kováčik .časopis .umenie 14.01.2013

Životný príbeh Jindřicha Štreita je fascinujúci. Učiteľ, riaditeľ školy a fotograf, ktorý bol za svoje fotografie zatvorený komunistami do väzenia a dostal zákaz fotenia i učenia.

.týždeň

Od odkrývania po zákaz dotyku

.juraj Kováčik .časopis .umenie 07.01.2013

Asi nie je Slovensku veľa ľudí, pre ktorých výstava Jany Želibskej prinesie aspoň nejaké prekvapenie. Prierezový pohľad na jej tvorbu od konca 60. rokov až po súčasnosť pripravili v SNG kurátorky Lucia Gregorová a Vladimíra Büngerová v úzkej spolupráci s autorkou.

.týždeň

Nekonečná pieseň sorely

.peter Zajac .časopis .umenie 11.11.2012

Výstava Prerušená pieseň. Umenie socialistického realizmu 1948 – 1956 v Slovenskej národnej galérii sa začala víťazným mediálnym ťažením 29. júna 2012. Skončila sa celkom potichu, bez médií, 21. októbra 2012.

.týždeň

Ilustrátorský paradox

.časopis .umenie 27.10.2012

Na Slovensku je veľa talentovaných ilustrátorov a knižných dizajnérov, no vizuálne príťažlivé knihy sú na pultoch slovenských kníhkupectiev výnimkou. A to je ten paradox.

.týždeň

Nedbalka

.juraj Kováčik .časopis .umenie 27.10.2012

Nedávno bola v Bratislave otvorená veľká galéria na Nedbalovej ulici. Ide o pozoruhodný počin nielen v slovenskom kontexte.

.týždeň

Viac photo ako press

.časopis .umenie 22.10.2012

Slovensko doteraz nemalo vlastnú súťaž novinárskej fotografie. Naši autori boli akosi veľ koryso „prilepení“ k súťaži Czech Press Photo. Prvý ročník Slovak Press Photo má preto veľ ké ambície.