Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.profil
Bol to jed?

Bol to jed?

.marína Gálisová .slovensko .profil 12.02.2017

Vladimír Vladimírovič Kara-Murza, jeden z najznámejších kritikov Putinovho režimu, minulý týždeň takmer podľahol vážnym zdravotným problémom. Niečo veľmi podobné sa mu prihodilo už predvlani – a vtedy lekári potvrdili, že bol otrávený. Tentoraz to také jasné nie je.

Starosta s dušou tuláka

Starosta s dušou tuláka

.andrej Bán .reportáže .profil 22.01.2017

Vladimíra Ledeckého (50) môžete stretnúť obvykle na dvoch miestach. V „jeho“ slávnej dedine Spišský Hrhov. Alebo kdesi na Kaukaze či na Ukrajine, kde sa rád túla.

Ja, François Fillon

Ja, François Fillon

.anton Vydra .časopis .profil 11.12.2016

Drobná narážka na jeho takmer menovca Françoisa Villona, majstra renesančnej šibeničnej piesne, je len v podobnosti mien. No možno aj vo využívaní protikladov – tentoraz v politickom jazyku.

Justin Trudeau: Politik pre hipsterov

Justin Trudeau: Politik pre hipsterov

.marína Gálisová .časopis .profil 04.12.2016

Kanadský premiér mal dlho reputáciu pána dokonalého. Zo súčasných lídrov najviac pripomínal ideál liberálnej ľavice: sympatického politika s progresívnou agendou. Po smrti Fidela Castra si to pokazil. Chválil ho neuveriteľným spôsobom.

Bude to Giuliani?

Bude to Giuliani?

.marína Gálisová .časopis .profil 20.11.2016

Ťažko povedať, akú politiku bude Donald Trump robiť v role prezidenta. Práve táto nepredvídateľnosť spôsobila, že všetky oči sa upierajú na jeho budúci kabinet. Pre Európu je osobitne dôležité, kto bude ministrom zahraničia.

Nina L. Khrushcheva: Dva svety, dva systémy, jedna žena

Nina L. Khrushcheva: Dva svety, dva systémy, jedna žena

.marína Gálisová .časopis .profil 16.10.2016

Občas sa posťažuje, že jej priezvisko vyvoláva v jej novom domove, USA, veľa emócií. Spomienka na Nikitu Chruščova, ktorý Američanom kedysi odkázal „Pochováme vás!“, stále trvá.

Bol by to nečakaný prezident – ale ktovie?

Bol by to nečakaný prezident – ale ktovie?

.marína Gálisová .časopis .profil 15.08.2016

Meno Garyho Johnsona mnohí na svete (aj v Spojených štátoch amerických) prvý raz počuli v týchto týždňoch. Muž, ktorý sníva, že bude prezidentom USA, a nepatrí ani k jednej z hlavných strán, si myslí, že má reálnu šancu.

.týždeň

Život napísaný krvou

.anton Vydra .časopis .profil 19.06.2016

Počúvať o vzoroch slobody je vždy vzrušujúce. Vtedy, keď nás nadchýnajú svojimi autentickými životmi, i vtedy, keď prenikáme hlbšie do toho, v čom zlyhali. Taký je príbeh Marcela Strýka. Prudké vzopätie muža, ktoré vyústilo do trpkého konca.

Slovenský Jan Svěrák?

Slovenský Jan Svěrák?

.peter Bálik .časopis .profil 24.04.2016

Snímka Eva Nová sa stala slovenským kandidátom na prestížne filmové ocenenie Oscar v kategórii Najlepší cudzojazyčný film. O jej režisérovi Markovi Škopovi sme písali v apríli.

.týždeň

Frauke nie je Marine

.lukáš Krivošík .časopis .profil 06.03.2016

Je sebavedomá, výrečná a surfuje na vlne obáv z masy utečencov. Hlavný mediálny i politický prúd v Spolkovej republike nevie, či ňou pohŕdať, alebo sa pred jej politikou, naopak, t