Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.kauza
Čo sa deje vo Veľkých Dvorníkoch?

Čo sa deje vo Veľkých Dvorníkoch?

.dávid Pásztor .slovensko .kauza 11.08.2019

V roku 2013 sa dnes už bývalý starosta Veľkých Dvorníkov (okres Dunajská Streda) Ernest Tóth rozhodol predať niekoľko obecných pozemkov. Štyri a pol hektára ornej pôdy za obcou v apríli toho roku skončilo vo vlastníctve firmy Ekom Plus, za ktorou stojí dunajskostredský podnikateľ Ernest Szomolai.

Slovenské chute slováckeho senátora

Slovenské chute slováckeho senátora

.tomáš Lemešáni .slovensko .kauza 27.01.2019

Bazény, kúpele, hotely, ale aj médiá. Slovácky senátor a stará škola biznisu v hazarde Ivo Valenta expanduje na Slovensku. O čo mu ide?

Gorila v slepej uličke

Gorila v slepej uličke

.tomáš Lemešáni .slovensko .kauza 11.11.2018

Vyšetrovanie jedného z najvýznamnejších korupčných škandálov slovenskej histórie prešľapuje na mieste. Jeden z jeho najskloňovanejších aktérov, naopak, zažíva najlepšie obdobie svojej biznisovej kariéry. Jiří Malchárek.

Poslanec s citom pre agrodotácie

Poslanec s citom pre agrodotácie

.tomáš Lemešáni .slovensko .kauza 22.10.2018

Z ministerstva ho odvolali, lebo mu súkromné oslavy platil štát a čerpal dotácie šité na mieru. Napriek tomu patrí Marian Záhumenský medzi výrazné tváre Smeru a chystá ďalší ambiciózny projekt.

Tajomní muži v pozadí elektronizácie

Tajomní muži v pozadí elektronizácie

.tomáš Lemešáni .slovensko .kauza 07.10.2018

V médiách napriek investíciám v zahraničí a veľkým zárezom vo verejných zákazkách nevystupujú. Zrejme preto, lebo títo účtovníci, podnikatelia a právnici z jednej adresy spájajú oligarchov s najvyššími poschodiami Smeru-SD.

Úplatky v žilinskej nemocnici

Úplatky v žilinskej nemocnici

.vanda Tuchyňová .slovensko .kauza 06.10.2018

Už pár mesiacov sledujeme hrdinský príbeh zdravotnej sestry Lenky Dunajovej. Tá svedčí o hrozivých pomeroch na oddelení OAIM v Žiline. Vedúca sestra tam mala trestať či znevýhodňovať svojich podriadených, ak nepodpíšu komerčné poistenie, ktoré im ponúkla.

Paškov biznis pokračuje

Paškov biznis pokračuje

.tomáš Lemešáni .slovensko .kauza 24.09.2018

Nečakané úmrtie Pavla Pašku ešte neznamená, že by sa biznis, ktorý rozbehol, zastavil. Aktivity firiem bývalého kontroverzného politika riadi jeho sused z košického mestského parku či auditorka, ktorá sa popri ňom dostala k pekným peniazom.

Kto stráži Širokého peniaze

Kto stráži Širokého peniaze

.tomáš Lemešáni .slovensko .kauza 19.08.2018

Oligarcha Juraj Široký musel pre nový zákon priznať vlastníctvo stavebnej firmy Váhostav. A ukázalo sa, že peniaze v neprehľadnej spleti firiem mu stráži človek bývalého režimu.

.týždeň

Rath a Slovensko

.marek Vagovič .časopis .kauza 26.07.2015

Bývalému hajtmanovi a vplyvnému politikovi ČSSD vymeral pražský súd za korupciu osem a pol roka natvrdo. Neprejde pomaly mesiac, aby nezačali trestne stíhať aj štátnych úradníkov v Rumunsku či v Chorvátsku. Kedy skončí vo väzení aj slovenský David Rath?

.týždeň

Zodpovednosť ministra Čisláka

.marek Vagovič .ján Kuciak .časopis .kauza 05.07.2015

Pred mesiacom sme informovali o nákupe ultrazvukov v košickej nemocnici, ktorý pripomína kauzu piešťanského CT. Podľa zistení .týždňa a združenia Via Iuris bol predražený aj prístroj, ktorý dodala firma Wega – MS žilinskej nemocnici.