Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.kauza
.týždeň

Pastorek vracia úder

.časopis .kauza

Slovenská akadémia vied bola koncom mája vystavená surovému útoku. Za pôvodcu tohto útoku je všeobecne považovaný bývalý predseda tejto akadémie Jaromír Pastorek. Ale prečo by nejaký vedec vedome škodil vlastnej inštitúcii?

.týždeň

Procházka: Ja tým číslam veľmi neverím

.ján Kuciak .marek Vagovič .časopis .kauza

Na rozhovor prišiel s ďalšími štyrmi ľuďmi, neskôr sa pripojil aj jeho syn Michal. Podľa neho by bolo férovejšie, keby sa tendre analyzovali podľa výrobcov, a nie podľa dodávateľov ultrazvukov. Riaditeľ a konateľ spoločnosti Wega – MS Miroslav Procházka.

.týždeň

Kauza CT: biznis pokračuje

.ján Kuciak .marek Vagovič .časopis .kauza

Keď vyšlo najavo, že piešťanská nemocnica kúpila predražené CT, ministerka Zvolenská odstúpila z funkcie. Sporný biznis však funguje aj za ministra Čisláka: v tendroch na ultrazvuky vyhráva vďaka ľuďom Smeru aj firma s kontaktmi na aktérov kauzy CT.

.týždeň

Vo vesmíre nesmrteľného Švajčiara

.filip Olšovský .časopis .kauza

V stredu ráno športový svet šokovala správa o zatýkaní funkcionárov FIFA. O pár dní neskôr sa rozvírené vody svetového futbalu zdanlivo upokojili. Domnievať sa však, že piatkové znovuzvolenie Seppa Blattera dalo za celou kauzou definitívnu bodku, by mohlo byť predčasné.

.týždeň

Suchánek: Polícia neskúma pozadie kauzy CT

.marek Vagovič .časopis .kauza

Keď upozornil médiá, že piešťanská nemocnica kúpila drahé CT, bol z toho škandál roka. V politike padali hlavy, ľudia protestovali v uliciach. Dnes neverí, že sa prípad niekedy vyšetrí. Alan Suchánek.

.týždeň

Kauza CT: pol roka po

.marek Vagovič .časopis .kauza

Pred šiestimi mesiacmi začala polícia preverovať nákup CT prístroja v piešťanskej nemocnici. No pokým o úplatkoch kardiochirurga Fischera alebo daroch pacientov pre obvodného lekára Liptáka informovala takmer online, kauza CT je zahalená rúškom tajomstva.

.týždeň

Elektráreň Ipeľ: ľudia v pozadí

.marek Vagovič .časopis .kauza

Pred dvoma týždňami sme zverejnili informácie, že za investíciou do vodnej elektrárne za 1,2 miliardy eur je firma blízka údajnému mecenášovi Smeru Jozefovi Brhelovi. Tento projekt už navyše požehnal aj úrad, na čele ktorého stojí človek z okruhu Roberta Fica.

.týždeň

Lobuje Fico za biznis oligarchu Brhela?

.marek Vagovič .časopis .kauza

Firma blízka mecenášovi Smeru chce postaviť vodnú elektráreň za 1,2 miliardy eur. O projekte uvažovali aj Slovenské elektrárne, momentálne však nemá ekonomické opodstatnenie. O megainvestícii na úrovni Gabčíkova už napriek tomu dvakrát rokoval premiér Fico.

.týždeň

Miestni sa boja najmä rakoviny

.veronika Šmiralová .časopis .kauza

Kedysi to vraj v Istebnom vyzeralo ako v mesačnej krajine. Červené stromy, žiadne huby a nad obcou prach ako atómový hríb. „Nechceme, aby sa situácia zopakovala,“ hovorí evanjelická farárka Alena Ďurčíková.

.týždeň

Klocok: Môžu tam byť zakopaní aj politickí aktivisti

.veronika Šmiralová .časopis .kauza

Ich firma chce na Orave separovať trosku. Aktivisti bijú na poplach, znepokojení sú aj obyvatelia dotknutých obcí. Výkonný riaditeľ spoločnosti OFZ Branislav Klocok však tvrdí, že žiadne nebezpečenstvo nehrozí.