Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.kauza
.týždeň

Zamoria Oravu jedovaté látky?

.veronika Šmiralová .marek Vagovič .časopis .kauza

Firma s väzbami na Smer chce v Istebnom separovať trosku, spolieha sa aj na milióny z eurofondov. Ekológovia však varujú pred zamorením ovzdušia a podzemných vôd: v minulosti halda vykazovala aj rádioaktívne žiarenie. Petíciu proti nebezpečnej skládke už podpísalo viac ako 1 800 ľudí.

.týždeň

Dividendy oligarchu Brhela II.

.marek Vagovič .ján Kuciak .časopis .kauza

Podnikateľovi Jozefovi Brhelovi sa za Ficových vlád darí aj v porovnaní s firmou, u ktorej možno vystopovať staršie väzby na stranu Smer. Biznis so štátom robí aj auditorka Brhelových firiem, ktorej syn bol zapletený v kauze CT.

.týždeň

Niektoré firmy tu majú vykolíkovaný priestor na večné časy

.marek Vagovič .časopis .kauza

Od roku 1991 pôsobí v nadnárodnej IT spoločnosti, ktorá už má na Slovensku vyše 1 100 zamestnancov. Firma je úspešná aj napriek tomu, že sa neuchádza o štátne zákazky. Generálny riaditeľ spoločnosti Accenture Peter Škodný.

.týždeň

Aj Brhel sa už chce zmeniť na štandardného biznismena

.fero Múčka .časopis .kauza

Aj Brhel sa už chce zmeniť na štandardného biznismena V poslednom čase začína Jozef Brhel vynakladať veľa energie, aby pôsobil ako štandardný úspešný biznismen v európskej energetike. Za peniaze, ktoré zarobil najmä v biznise so štátom. Najradšej o sebe hovorí ako o biznismenovi v energetike a realitách, no stopy po ňom a jeho okolí možno nájsť v širšom zázemí, napríklad v IT zákazkách verejnej správy.

.týždeň

Dividendy oligarchu Brhela

.marek Vagovič .ján Kuciak .časopis .kauza

Roky ho považujú za jedného z najvplyvnejších mecenášov Smeru. Na verejnosti však nevystupuje, nerád odkrýva aj vlastnícku štruktúru svojich firiem. Podľa zistení .týždňa už získali za Ficových vlád štátne zákazky za 271 miliónov eur.

.týždeň

Na polícii už stopli aj väčšie kauzy

.zsolt Király .časopis .kauza

Vlani na jeseň sa zamestnal vo firme, ktorá láka ľudí na lacnejší plyn a elektrinu. Keď zistil, aké metódy pri tom používa, obrátil sa na políciu. „Vyšetrovatelia neboli pri preverovaní tohto prípadu dôslední,“ tvrdí 20-ročný Martin Kristály.

.týždeň

Zbohatnúť na zľave II.

.zsolt Király .časopis .kauza

Polícia preverovala obchodné praktiky podomových predajcov elektriny a plynu, ktorí presviedčajú ľudí, aby prešli k alternatívnym dodávateľom. Po necelom mesiaci však podozrenie z podvodu odmietla. Boli kriminalisti pri zbieraní dôkazov dôslední?

.týždeň

Predajcovia prišli o provízie za 12-tisíc eur

.zsolt Király .igor Hovorka .časopis .kauza

Obchodné praktiky podomových predajcov plynu a elektriny už riešia kompetentní. Úrad pre reguláciu sieťových odvetví tvrdí, že odteraz budú pod zvýšenou kontrolou.

.týždeň

Michalko: Nie sme jehovisti ani díleri

.zsolt Király .časopis .kauza

Banskobystrická centrála spoločnosti Optimum Consulting budí dojem úspešnej a modernej firmy. Pred jej sídlom je závideniahodný vozový park. Vnútri budovy, zariadenej vkusne a draho, vládne čulý ruch. „Som úspešný podnikateľ, platím dane,“ hovorí majiteľ firmy Marek Michalko.

.týždeň

Zbohatnúť na zľave

.zsolt Király .veronika Šmiralová .igor Hovorka .monika Nagyová .časopis .kauza

Keď v Českej republike tzv. šmejdi predávali dôchodcom drahé hrnce či vankúše, bol z toho škandál. Aj na Slovensku sú firmy, ktoré manipulujú s ľudmi, hoci ich praktiky nie sú až také agresívne. Reportéri .týždňa na vlastnej koži zistili, ako u nás funguje podomový predaj plynu a elektriny.