Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.kauza
.týždeň

Rodina nemá vo všetkom pravdu

.marek Vagovič .časopis .kauza

Podpráporčíka Mariána Tilingera sme zastihli na Obvodnom oddelení polície na bratislavskej Trnávke. Hoci vedel, že Milan Dzivý sa vyhráža manželke, trvá na tom, že žiadnu chybu neurobil.

.týždeň

Vy ste skončili právnickú fakultu?

.marek Vagovič .časopis .kauza

Sudkyňu Ľudmilu Hatalovú sme navštívili v budove Okresného súdu Bratislava III. Najskôr ochotne vyšla z pojednávacej miestnosti, po krátkej výmene názorov však rozhovor rýchlo ukončila.

.týždeň

Tento systém nahráva korupcii a rodinkárstvu

.marek Vagovič .časopis .kauza

Napriek tomu, že políciu, prokuratúru aj súdy opakovane upozorňoval, že jeho otec ohrozuje jeho matku, tragédii nezabránil. Roman Dzivý preto uvažuje, že z krajiny, kde sa obyčajný človek nevie dovolať spravodlivosti, odíde preč.

.týždeň

Keď zabíja štát

.marek Vagovič .časopis .kauza

Hoci manžel ju celé roky týral, nikto jej nepomohol. Polícia ju vysmiala, prokuratúra aj súd ignorovali. Keď ju napokon zabil, všetci sa tvária, že nemajú s tragédiou Zuzany Dzivej nič spoločné. Jej smutný príbeh je však zlyhaním konkrétnych ľudí: verejnosť by preto mala poznať ich mená, tváre aj dôvody.

.týždeň

Siskár z Gorily: Pripomína mi to činnosť SIS

.marek Vagovič .časopis .kauza

V čase odpočúvania bytu, v ktorom sa mal stretávať Jaroslav Haščák z Penty s vtedajším ministrom hospodárstva Jirkom Malchárkom či členkou Výkonného výboru FNM Annou Bubeníkovou, bol František Polák funkcionárom SIS. „Všetci, ktorí mohli mať s akciou Gorila niečo spoločné, boli z tajnej služby postupne vyštvaní,” tvrdí Polák v rozhovore pre .týždeň.

.týždeň

Čriepky z Gorily

.marek Vagovič .časopis .kauza

Hoci médiá už zverejnili množstvo informácií, ktoré potvrdzujú autentickosť spisu Gorila, hlavní aktéri jeho pravosť ustavične spochybňujú. Teoreticky sa dá spätne zmanipulovať všeličo, detaily zo života polície v čase odpočúvania konšpiračného bytu Penty však sotva.

.týždeň

Dve tváre mafiána Piťa

.marek Vagovič .časopis .kauza

Hoci na ulici sa často pohyboval v nepriestrelnej veste, ako každý inteligentný zločinec sa snažil dostať aj do lepšej spoločnosti. Ukážkový zásah proti obávanému mafiánovi Piťovi a jeho skupine vycvičených zabijakov je preto pozoruhodným úspechom našej polície.

.týždeň

Aby sme v hanbe nezostali

.časopis .kauza

Čo sa to deje na Katedre dokumentárnej tvorby VŠMU? Najprv uprostred prázdnin podozrenie, že štyria prominentní pedagógovia môžu prísť o svoje miesta a na konci augusta strohé ukončenie spolupráce s Dušanom Hanákom.

.týždeň

Trnka pomohol Tichého manželke

.marek Vagovič .matej Gašparovič .časopis .kauza

Prokuratúra funguje ako obchodná spoločnosť. Dôkazom je aj najnovšie rozhodnutie Dobroslava Trnku v kauze takzvaných Duckého zmeniek, na ktorom môže zarobiť aj manželka dočasného šéfa prokuratúry Tichého.

.týždeň

Otázky bez odpovedí

.marek Vagovič .časopis .kauza

Bývalému generálnemu prokurátorovi, ktorý sa bude v utorok 17. mája znovu uchádzať o túto funkciu, sme položili niekoľko konkrétnych otázok k majetkovým pomerom jeho rodiny.