Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.kauza
.týždeň

Príbuzný: Stálo to dvakrát viac

.marek Vagovič .časopis .kauza

Dom Helmuta Vachu bol luxusne vybavený už predtým, ako ho predal Trnkovi, tvrdí jeden z príbuzných. Meno aj adresu tejto osoby máme v redakcii.

Trnkov domček za milióny

Trnkov domček za milióny

.marek Vagovič .matej Gašparovič .slovensko .kauza

Bývalý generálny prokurátor žije v dome, ktorý formálne kúpil jeho syn za podozrivo nízku sumu. Ak by mal Trnka oficiálne zaplatiť trhovú cenu, z legálnych príjmov by si to zrejme nemohol dovoliť.

.týždeň

Čistá strana?

.marek Vagovič .časopis .kauza

Vyšetrovanie financovania SDKÚ je už mesiace mŕtve, no kľúčová otázka ostala: kto stojí v pozadí schránkovej firmy Allied Wings, ktorá požičala strane vyše 400-tisíc eur? Bývalý pokladník Gabriel Palacka najnovšie tvrdí, že peniaze vybavil jeho známy z Česka, ktorého však polícia nevypátrala.

.týždeň

Dni hnevu

.jozef Majchrák .jaroslav Daniška .časopis .kauza

Iveta Radičová je kandidát na nový rekord do Guinessovej knihy: premiér, ktorý sa najčastejšie vzdáva svojej funkcie. Málo pochopiteľného je však v slovenskej politike viac.

.týždeň

Podliezanie latky

.rudolf Zajac .časopis .kauza

Posledný marcový deň schválil parlament drvivou väčšinou údajnú záchranu Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Lenže vláda len podliezla latku. V skrátenom konaní predĺžila také chatrné parametre solventnosti, ktoré zvyšujú riziko väčších problémov, než keby vec nechala na normálne ekonomické riešenie.

.týždeň

Sudca podozrivý z korupcie

.marek Vagovič .časopis .kauza

Polícia odhalila tri veľké ryby v prostredí justície. Náš časopis ako prvý už v piatok na internetovej stránke upozornil, že do úplatkárskej aféry je zapletený sudca Najvyššieho súdu Štefan Michálik, prokurátor Michal Barila a advokát Ladislav Ščury.

.týždeň

Čo môže generálny prokurátor?

.jozef Majchrák .časopis .kauza

Zjednodušene sa dá povedať, že prokuratúra v trestnom konaní dozerá na policajtov, ako vyšetrujú trestné činy. V rozsahu, ktorý jej predpisuje zákon, môže aj sama vyšetrovať. Vznáša obžalobu, ktorou sa začína súdny proces, v rámci ktorého zastupuje pred súdom štát.

.týždeň

Prečo nie Trnka

.jozef Majchrák .časopis .kauza

Parlament ani minulý týždeň nezvolil generálneho prokurátora. Vládna koalícia si zobrala oddychový čas a bude o ňom, a teda aj o svojom ďalšom fungovaní rozhodovať na jar. Je osoba na čele prokurátory skutočne taká dôležitá, že pre ňu treba riskovať pád vlády?

.týždeň

Naša dôvera vzrástla

.jozef Majchrák .jaroslav Daniška .časopis .kauza

Rozhovor s predsedom NR SR Richardom Sulíkom o voľbe generálneho prokurátora.

.týždeň

Prokurátorské šachy

.jozef Majchrák .časopis .kauza

Parlament zatiaľ generálneho prokurátora nezvolil. Začína sa ďalšie kolo.