Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.hlas východu
Pretrvá smerácke more?

Pretrvá smerácke more?

.marek Boka .lifestyle .hlas východu 11.11.2018

Vždy som bral politiku ako niečo zlé, skazené, do čoho nesmiem nikdy v živote šliapnuť. Aj keď som dlhoročný volič pravice. Vždy som sa považoval za „Dzurindovo dieťa“.

.týždeň

Naspakšveta

.milan Kolcun .lifestyle .hlas východu 04.11.2018

Pre tých, ktorí nie sú vo vychodniarčine až tak doma, najprv vysvetlím. Slovné spojenie „naspakšveta“ znamená, že sa čosi robí úplne inak, než na celom svete. Teda naopak.

Závrat z priestoru

Závrat z priestoru

.slavo Capek .lifestyle .hlas východu 29.10.2018

Prešovský ateliér bol ocenený za rekonštrukciu námestia pri nákupnom centre s názvom Centrum. Toto je článok o Centrume, nie o centre. Pretože „vof Preshowe“ skloňujeme inak.

Ako vznikalo Československo v Snine?

Ako vznikalo Československo v Snine?

.michal Čop .lifestyle .hlas východu 22.10.2018

Väčšina ľudí má poznatky o vzniku Československa len z hodín dejepisu. Vieme čo sa dialo v Prahe, Martine či v Amerike. No vyhlásenie Československa má svoje zaujímavé dejiny aj na mnohých iných, často zastrčených miestach a jej dedičstvo nás ovplyvňuje dodnes.

Šesť nových domov na Zemplíne

Šesť nových domov na Zemplíne

.juraj Brecko .lifestyle .hlas východu 15.10.2018

V našej obci pribudlo šesť nových rodinných domov. Mladí ľudia tu chcú dlhodobo žiť a pracovať. A to aj keď si mnohí na Zemplíne hovoria, že za socializmu bolo lepšie.

Zbilbordieva sa

Zbilbordieva sa

.kristína Šebejová .lifestyle .hlas východu 07.10.2018

Kuracie stehná, nemecké autá, podlahové krytiny. Kráčame pozdĺž bilbordmi lemovanej Rusínskej ulice, ktorá spája prešovské sídlisko Sekčov s centrom mesta.

.týždeň

Koniec vojny na východe a Anka

.milan Kolcun .lifestyle .hlas východu 01.10.2018

Koncom druhej svetovej vojny sídlilo velenie sovietskej Červenej armády na Hlavnej ulici, vedľa terajšieho Tesca. Tam sa prišla sťažovať istá Košičanka, že ju ktorýsi vojak chcel znásilniť.

V komunálnych voľbách ide o všetko

V komunálnych voľbách ide o všetko

.marek Boka .lifestyle .hlas východu 24.09.2018

V tohtoročných novembrových komunálnych voľbách sa rozhodne o osude Slovenska. Ak nevytrhneme primátorov a starostov z náručia jednej strany, najbližšie parlamentné voľby nemôžeme vyhrať.

.týždeň

Sviatky a výročia

.michal Čop .lifestyle .hlas východu 16.09.2018

Koniec letných prázdnin je na Slovensku už tradične spojený s výročím okupácie z augusta 1968, sviatkami Slovenského národného povstania a Dňa Ústavy SR. Sninu tieto sviatky obišli.

.týždeň

Pravý slivkový lekvár

.juraj Brecko .lifestyle .hlas východu 09.09.2018

V tomto roku je na Zemplíne bohatá úroda sliviek. V tomto čase sa zväčša vyberali zemiaky, ale tento rok dostali prednosť slivky. Po niekoľkých rokoch sú totiž stromy rôznych odrôd sliviek obsypané plodmi.