Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.hlas východu
.týždeň

Ženy Prešova

.apolónia Sejková .lifestyle .hlas východu 02.09.2018

Prečo ostať žiť v meste, ktorému mestské atribúty ešte stále alebo už zase chýbajú? Kedysi tu žili ženy, ktoré chodili po uliciach nášho malomesta, hrdo označovaného za tretie najväčšie na Slovensku. Mali svoje sny, predstavy, nápady, a tie aj realizovali.

.týždeň

Dodatočné ďakujem

.milan Kolcun .lifestyle .hlas východu 26.08.2018

Stalo sa mi to ešte za čias, keď som považoval cestovanie načierno v električkách za celkom dobrý mestský adrenalín. Chvíľa konfrontácie so zákonom musela nastať doslova zákonite.

Kde nie je diaľnica, niet ani cieľa

Kde nie je diaľnica, niet ani cieľa

.marek Boka .lifestyle .hlas východu 19.08.2018

Na východe by bez diaľnice ani anglická kráľovná zázrak neurobila. Zemplín, kde žije 440 000 ľudí, nemá ani jeden-jediný kilometer diaľnice! Moja generácia sa jej zrejme nedožije.

.týždeň

Pôrodnica v Snine či v Humennom?

.michal Čop .lifestyle .hlas východu 13.08.2018

Nedávno Slovenskom opäť prebehla správa o rušení pôrodníc, ktoré majú málo pôrodov. V trojke nemocníc, o ktorých sa hovorilo najviac, figuruje aj naša, sninská nemocnica.

.týždeň

Keď je robota urobená po cigánsky

.juraj Brecko .lifestyle .hlas východu 05.08.2018

Aj na Zemplíne je o dobrých majstrov núdza. Mnohí majú veľa zákaziek – hovorí sa, že dobrého majstra si treba objednať niekoľko mesiacov vopred. No aj tak sa často začiatok práce predlžuje.

.týždeň

Pohrebné sesterstvo

.slavo Capek .lifestyle .hlas východu 30.07.2018

Volali ho Mižo, posledný chlap v tomto vchode žijúci v obkľúčení vdov. V tehlovej štvrti postavenej krátko po druhej svetovej vojne to nebolo nič neobvyklé. Sťahovalo sa tu za prácou vidiecke obyvateľstvo, najmä zo severovýchodu.

.týždeň

Apoštol Košíc

.milan Kolcun .lifestyle .hlas východu 22.07.2018

Niektorí ho pokladajú za najväčšiu osobnosť v Košiciach z duchovného hľadiska, hneď po košických mučeníkoch. A iní mu vymysleli prívlastok Apoštol Košíc. 

.týždeň

Storočné zemplínske memorandum

.marek Boka .kultúra .hlas východu 16.07.2018

Po rozpade Rakúsko-Uhorska o Zemplín nik v Československu nejavil záujem. Krásny, no zaostalý kraj nebol prioritou novovznikajúcej republiky. Praha a Bratislava celkom logicky mysleli najmä na svoje záujmy a potreby pri budovaní spoločného štátu.

.týždeň

Nechodíš do školy, nehráš!

.juraj Brecko .kultúra .hlas východu 08.07.2018

Pri riešení rómskeho problému sa osvedčuje princíp prísnej pomoci. Rómom sa podáva pomocná ruka, ale trvá sa dôsledne na dodržiavaní pravidiel.

.týždeň

Košické metro

.milan Kolcun .kultúra .hlas východu 02.07.2018

Už sa objavilo veľa reakcií na Ficov výrok, že na východe nič nie je. Všetky ho negujú a ukazujú, čo všetko tu predsa len je. A ja som dokonca zistil, že na rozdiel od západu a tam lokalizovaného hlavného mesta máme v Košiciach ešte aj podzemku.