Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.hlas východu
Voda nad zlato

Voda nad zlato

.juraj Brecko .slovensko .hlas východu 21.04.2019

Experti hovoria o tom, že v budúcnosti bude voda vzácnejšia ako dnes. V našej obci Tušice si to môžeme uvedomiť aj dnes. Naša obec sa už dlho snaží zabezpečiť prístup k pitnej vode pre všetkých, ale márne.

.týždeň

Spomienkový optimizmus

.milan Kolcun .lifestyle .hlas východu 14.04.2019

Každý bol raz malý, i keď niekomu to zostalo. Aj tak jeho telo už nevkĺzne všade tam, kam sa svižne strčilo predtým. Chodiac okolo metrových kríkov nechápem, ako sme v nich dokázali mať bunkre.

Pochopiť aj tých druhých

Pochopiť aj tých druhých

.michal Čop .lifestyle .hlas východu 07.04.2019

V Sninskom okrese získal v druhom kole Maroš Šefčovič so 67,76 percenta najvyšší podiel hlasov zo všetkých okresov na Slovensku. Znamená to, že Smer to tu smelo valcuje ďalej? Ani zďaleka. Voliči najčastejšie nevolia, alebo odchádzajú k „alternatíve“.

Čaro podnikania na Zemplíne

Čaro podnikania na Zemplíne

.marek Boka .lifestyle .hlas východu 31.03.2019

Zemplínski živnostníci, ktorí boli pred desiatimi rokmi úspešní a optimistickí ľudia, voliči Dzurindu a podporovatelia vstupu Slovenska do Európskej únie, sú dnes často vyhorení ľudia.

Potrebujeme sviatky

Potrebujeme sviatky

.milan Kolcun .lifestyle .hlas východu 25.03.2019

Možnosť stať sa lepším nastáva úplne v každej chvíli života, ale blížiace sa sviatky sú na to ako stvorené. Oproti všednému dňu sa vynímajú niekoľkými bonusmi.

.týždeň

Kultové prešovské stromoradie

.kristína Šebejová .lifestyle .hlas východu 17.03.2019

Jednou z motivačných metód súčasnosti je predstaviť si seba, ako si píšete pohľadnicu z budúcnosti. Toto bude pohľadnica z budúcnosti jednej uličky v Prešove. Kde sa vidí o päť rokov, aké sú jej ciele, aké sú jej plusy a mínusy?

.týždeň

Demokracia funguje

.juraj Brecko .lifestyle .hlas východu 10.03.2019

Často som v rozhovoroch s ľuďmi počul sťažnosti na demokraciu. Trápil ich nejaký nešvár, ktorý sa objavil v spoločnosti po roku 1989, ale nepripísali ho tomu, kto ho spôsobil. „Zlízla“ si to demokracia.

.týždeň

Hovorme si pravdu a porazíme zlo

.marek Boka .lifestyle .hlas východu 03.03.2019

Pravda zvíťazí iba vtedy, ak sa hovorí a žije aj vo verejnom priestore. Bez nej demokracia neexistuje. Mal som šťastné komunistické detstvo. Cez týždeň som bol hrdý pionier, v nedeľu som sa tešil na omšu v dedine u babky. 

Šťastlivo na slovensko-ukrajinskej hranici

Šťastlivo na slovensko-ukrajinskej hranici

.michal Čop .lifestyle .hlas východu 24.02.2019

Nedávno sa v médiách objavilo video, na ktorom ukrajinský novinár tajnou kamerou zaznamenal to, ako od neho na hranici pýtal slovenský colník úplatok. Našinca trochu prekvapilo, že ide o slovenského colníka.  

.týždeň

Deväťdesiate roky v Košiciach

.milan Kolcun .lifestyle .hlas východu 17.02.2019

Bolo to také včasné ráno, keď ešte len ťažko rozpoznať, kto je opitý ešte a kto už. Stáli sme v dlhom rade pred Investičnou a rozvojovou bankou. Po dlhom čase nám mali v ten deň vyplácať naše zablokované vklady.