Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.hlas východu
.týždeň

Čo si Snina nepripomenula

.michal Čop .lifestyle .hlas východu 24.11.2019

Mnohé mestá a niekde aj malé obce si v týchto dňoch rôznymi podujatiami pripomínajú tridsiate výročie Nežnej revolúcie. No sú aj mestá, ktoré nespomínajú. Jedným z nich je aj Snina.

.týždeň

Dav nie je len koncentrovaná hlúposť

.milan Kolcun .lifestyle .hlas východu 17.11.2019

Na hodinách sociálnej psychológie sme sa učili, ako pôsobí davová psychóza: IQ ľudí v dave klesne na hodnotu jeho najprimitívnejších členov. Tí ostatní, ak si to uvedomia, prinajmenšom stihnú odísť. To preto sa na demonštráciách rozbíjajú výklady, hádžu dlažbové kocky, demolujú autá...

Koniec prvej svetovej vojny

Koniec prvej svetovej vojny

.milan Kolcun .lifestyle .hlas východu 03.11.2019

Pred 101 rokmi sa skončila prvá vojna v histórii ľudstva, ktorá získala prívlastok svetová. Zaplietlo sa do nej až 70 národností a za viac ako štyri roky sa vyzabíjalo až deväť miliónov vojakov. Jej ukončenie bolo pre ľudí správou číslo jeden.

.týždeň

Vražda v malej dedinke

.juraj Brecko .lifestyle .hlas východu 27.10.2019

Kysta je malá a pokojná obec (387 obyvateľov). Tunajší pamätníci si ani nespomínajú na žiadnu vraždu, ale v nedeľu 28. júla 2019 tam 34-ročný Daniel sekerou zabil svojho strýka. To však bolo len vyústenie jedného príbehu.

.týždeň

Stretnú sa Brutus a Cézar v prešovskom Centrume

.kristína Šebejová .lifestyle .hlas východu 20.10.2019

Nejedného návštevníka Prešova prekvapí, že mesto má dve centrá. Jedno je to zrejmé, historické. Druhé sa nachádza takmer na konečnej a od ozajstného ho miestni odlišujú špecifickým skloňovaním.

.týždeň

Tak ťažiť drevo alebo nie?

.michal Čop .lifestyle .hlas východu 13.10.2019

V posledných mesiacoch sa verejnosť búri proti ťažbe dreva v chránených územiach. My by sme boli tiež najradšej, keby ostali naše lesy nedotknuté, no pravda je taká, že miestni iné šance na prácu veľmi nevidia.

.týždeň

Porazili sme Slovan, prekonali seba!

.marek Boka .lifestyle .hlas východu 06.10.2019

Hokejová Dukla Michalovce porazila Slovan Bratislava v najvyššej slovenskej lige! Ak by nám to niekto pred rokom povedal, nikto by mu neveril, že sa to stane.

.týždeň

Mozaiková lady

.milan Kolcun .lifestyle .hlas východu 29.09.2019

Výrok „na východe nič nie je“ nielenže zľudovel, ale stal sa vtipnou negačnou pointou konverzácií o všetkom, čo na východe stojí za videnie či navštívenie. 

.týždeň

Za minimálnu mzdu!

.juraj Brecko .ekonomika .hlas východu 22.09.2019

V posledných rokoch sa zrýchlil rast minimálnej mzdy. Pravicové kruhy ten rast často z viacerých strán kritizujú a považujú to za populizmus. Je tu však jeden rozmer, o ktorom sa nehovorí, ale ktorý hrá v prospech zvyšovania minimálnej mzdy. 

.týždeň

Prečo sa farmári dostanú do parlamentu

.marek Boka .lifestyle .hlas východu 15.09.2019

Ako človek, ktorý sa celý život venuje reklame a marketingu, som chtiac-nechtiac zdeformovaný každou politickou kampaňou od roku 1998. Vo všeobecnosti môžem povedať, že žiadne politické strany na regióny, a hlavne vidiek, nekladú dôraz.