Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.hlas východu
Čistá kvapka v Prešove

Čistá kvapka v Prešove

.kristína Šebejová .kultúra .hlas východu 24.06.2018

Ak zabalíte budovu do polystyrénového obalu, nadšenca architektúry a ekológie potešíte asi tak, ako keď vegetariánovi naservírujete na obed bravčový rezeň v trojobale. Na Slovensku sa zatepľovanie bytoviek a domov stalo obľúbenou činnosťou.

.týždeň

Sninský fejsbúk

.michal Čop .kultúra .hlas východu 18.06.2018

Médiá zažívajú vplyvom internetu celosvetovo veľmi turbulentné obdobie. Tento trend neobišiel ani Sninu. Najsledovanejším médiom u nás je fejsbúková stránka s názvom Dianie v Snine, ktorú atakuje jedenásťtisíc sledujúcich.

Na Zemplínskej konskej ceste prejdete rajom i peklom za jediný deň

Na Zemplínskej konskej ceste prejdete rajom i peklom za jediný deň

.marek Boka .kultúra .hlas východu 11.06.2018

Ak ste „koňár“ telom aj dušou, túto trasu musíte zažiť! Stodvadsať kilometrov za dva dni zvládne aj priemerný jazdec, ak máte koňa, ktorý je vaším dlhoročný priateľom do každého počasia.

Vráťme ľudí do áut

Vráťme ľudí do áut

.milan Kolcun .kultúra .hlas východu 03.06.2018

Košičania ma poznajú ako dlhoročného cyklistu. Môj bicykel sa objavuje v každej mojej talkshow Bez šepkára a zahral si dokonca aj v niekoľkých filmoch. Keď sa mi stratil, napísali o tom miestne noviny. A vzápätí sa našiel.

.týždeň

Čo funguje? Prísna pomoc

.juraj Brecko .kultúra .hlas východu 28.05.2018

Pri riešení rómskeho problému sa používajú dva protikladné prístupy: Jeden je tvrdý prístup bez reálnej snahy zlepšiť život Rómov. Druhý je naivný prístup, vraj stačí Rómom finančne pomôcť a ich život sa zlepší.

.týždeň

Na nezaplatenie!

.peter Medviď .kultúra .hlas východu 21.05.2018

Prešovský kraj je najľudnatejším krajom na Slovensku. Je to pre mňa tak trochu aj zázrak. Pretože ten istý kraj má najväčšiu mieru nezamestnanosti a najmenej sa tu zarába.

Skúsili sme spraviť protest

Skúsili sme spraviť protest

.michal Čop .spoločnosť .hlas východu 14.05.2018

V posledných parlamentných voľbách v okrese Snina získal Smer takmer 47 percent hlasov, čo znamená, že tu Smer volí zhruba každý druhý volič. Takmer všetci starostovia v našom okrese sú smeráci.

Unikátna výstava: Po moderne

Unikátna výstava: Po moderne

.milan Kolcun .kultúra .hlas východu 07.05.2018

Aj takmer 30 rokov po Nežnej revolúcii u niektorých pretrváva názor, že všetko, čo sa za socializmu robilo v umení, bolo zlé, škaredé alebo prudko ideologické. Tento názor presvedčivo vyvracia aktuálna výstava vo Východoslovenskej galérii, aká tu ešte nebola.

Zemplín sa chce zmeniť

Zemplín sa chce zmeniť

.marek Boka .spoločnosť .hlas východu 30.04.2018

Zemplín, ktorý je dlhoročnou baštou Smeru, sa môže zmeniť po novembrových komunálnych voľbách. Dnešné opozičné strany však do toho nesmú príliš lokálne zasahovať. Inak ostaneme zas len sklamaní.

Ctihodné mŕtvoly na Slovensku

Ctihodné mŕtvoly na Slovensku

.ján Bidovský .kultúra .hlas východu 23.04.2018

Len nedávno som v Prešove organizoval prednášku o talianskom filme. Netušil som, že nájdem dielo, ktoré mi tak intenzívne pripomenie bezútešnosť v našich končinách.