Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.fototéma
.týždeň

Peklo nad Ukrajinou

.jaroslav Daniška .časopis .fototéma 20.07.2014

Dvestodeväťdesiatosem mŕtvych v zostrelenom lietadle nad východnou Ukrajinou znamená koniec jednej propagandistickej hry.

.týždeň

Prečo je Amerika výnimočná

.roman Joch .časopis .fototéma 05.07.2014

Krátko po tom, ako prezident Barack Obama nastúpil do úradu, sa ho opýtali, či verí v americkú výnimočnosť. Samozrejme, že áno, odpovedal, rovnako ako Briti veria v britskú výnimočnosť a Gréci v grécku výnimočnosť.

.týždeň

Prísne strážené súkromie

.peter Bálik .časopis .fototéma 29.06.2014

Bob Dylan raz povedal, že všetko, čo o ňom potrebujeme vedieť, sa nachádza v jeho textoch. Pozorný poslucháč tam skutočne nájde mapu jeho života, ale v ľudskej prirodzenosti je vždy túžba dozvedieť sa viac. Ale Dylan si svoje súkromie prísne stráži.

.týždeň

Trošku rozmazaný deň

.robert Capa .časopis .fototéma 09.06.2014

Pred sedemdesiatimi rokmi sa spojenecké vojská vylodili v Normandii, aby otvorili západný front druhej svetovej vojny proti fašistickému Nemecku. Tento deň D zaznamenal slovom aj obrazom najslávnejší vojnový fotograf všetkých čias Robert Capa.

.týždeň

Námestie nebeského nepokoja

.štefan Hríb .časopis .fototéma 01.06.2014

Pred 25 rokmi bolo v centre Pekingu povraždených tisíce mladých ľudí. Chceli menej korupcie a lepšiu perspektívu.

.týždeň

Grace v nóbl spoločnosti

.scarlett Čanakyová .časopis .fototéma 25.05.2014

Filmový festival v Cannes otvorila svetová premiéra filmu Grace of Monaco, filmu o hollywoodskej hviezde Grace Kellyovej, zachytávajúceho jej život po tom, ako sa vydala za monacké knieža Rainiera III. V tom čase sa rozhoduje, či prijať ponuku Alfreda Hitchcocka na ďalšie filmovanie, alebo sa zapojiť do boja za osud novej vlasti. Na monackú kňažnú a jej fotografie spomína scenáristka Scarlett Čanakyová.

.týždeň

Opustená Sýria

.časopis .fototéma 11.05.2014

Sýria vstupuje do štvrtého roku občianskej vojny. Pozornosť sveta, ešte donedávna upretá týmto smerom, sa presunula k výbojnému Rusku. Akoby sýrska hrozba stratila naliehavosť. Aj keď Sýria s ruskými imperiálnymi snami súvisí viac, než sa nám páči.

.týždeň

Svätý

.štefan Hríb .spoločnosť .fototéma 04.05.2014

Karol Wojtyla sa na začiatku ako pápež výrazne pričinil o pád komunizmu a na konci ukázal dôstojnosť slabosti a umierania. Ale nielen preto bol Ján Pavol II. koncom apríla spolu s Jánom XXIII. vyhlásený za svätého.

.týždeň

Môj Ján Pavol II.

.františek Mikloško .časopis .fototéma 04.05.2014

Jána Pavla II. nesprevádzala v živote schopnosť bilokácie, levitácie alebo iných viditeľných zázrakov, ako to bolo u mnohých iných svätých, ktorí tvoria súčasť dejín cirkvi. A predsa slová „Santo subito“ (svätý hneď), ktoré ľudia spontánne skandovali na jeho pohrebe, nikto nespochybňuje. V čom spočívala jeho svätosť?

.týždeň

Vysnívané jedlo

.peter Bálik .róbert Csere .časopis .fototéma 13.04.2014

Prinášame vám projekt talianskeho fotografa o probléme hladu v Indii. Fotografie vznikli v najľudnatejšom štáte Uttarpradéš, ktorý patrí medzi najchudobnejšie časti krajiny.