Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.fototéma
.týždeň

Narodil sa kráľ, nech žijú králi

.alexander Tomský .časopis .fototéma 28.07.2013

Narodil sa chlapec s menom George, ktorý sa má stať britským kráľom. Pozornosť, akú médiá venujú synovi Williama a Kate, je dôkazom, aký je pre Britov kráľovský rod dôležitý.

.týždeň

Ľudia nám vrátili úplne všetko

.matúš Vallo .časopis .fototéma 22.07.2013

Pohodu začínam už štvrtý rok na tom istom mieste – na ploche, na ktorej kedysi stával 02 Stage. Zastavím sa, zaspomínam a vyšlem energiu niekam dohora. A opäť si uvedomím, že je dobre, že Pohoda pokračuje ďalej a že si ju alebo akúkoľvek inú vec v živote môžme užívať. Na ročník 2009 bohužiaľ nikdy nezabudnem.

.týždeň

Spoločná reč

.daniel Pastirčák .časopis .fototéma 22.07.2013

„Svet je reč a Pohoda pre tú reč našla slová,“ povedal Tonko Srholec. Šoféroval svoju fabiu stotridsiatkou z pohodových bohoslužieb domov. I tento rok za okrúhlym stolom letiska slová z rôznych končín sveta vytvorili spoločnú reč. Slová hudby – populárnej i klasickej – literatúry, spoločenského diškurzu, filmu, divadla, výtvarného umenia: Rôzne slová; hravej radosti, túžby, úzkosti, odporu, paródie, lásky i hnevu, zúfalstva i nádeje: Od veľkých pódií, cez menšie stany až k celkom malým stánkom.

.týždeň

Časopriestorová anomália

.zuzana Wienk .časopis .fototéma 22.07.2013

Letisko v Trenčíne je mojou najmilšou letnou destináciou na svete už niekoľko rokov. Milujem tím Pohody a teším sa, keď prvý raz prekročím bránu, uvidím Miška na bicykli, prejdem sa po areáli a nájdem nejakú hravú novinku, ktorú pre nás vymysleli, a z ktorej radosť trčí na hony.

.týždeň

Otvorený list Michalovi Kaščákovi

.juraj Malíček .časopis .fototéma 22.07.2013

Alebo vlastne radšej nie, žiadny otvorený list, ale názov je to dobrý, tak ho nechajme. To bolo takto: Je piatok večer, stojím pod hlavným pódiom a užívam si koncert Tonyho Allena, v tej chvíli absolútny hudobný vrchol festivalu. Afro džez, afro bít, či ako sa to volá, aj fusion by sa mi zdalo namieste, do publika prúdi nenormálna energia, hrajú virtuózne a predsa živelne, krásne.

.týždeň

CD s melónovou kóliou

.rado Masaryk .časopis .fototéma 22.07.2013

Billie sa rozosmial, keď na benzínke márne hľadal ľadový čaj bez cukru, a ja som mu ako náhradu priniesol oranžový ice tea s príchuťou kanabisu. Andrea vo štvrtok trochu poblúdila, no videla aspoň tri veci od Major Lazer; kedysi na ich hudbu robila choreografie. Podľa Jeffa dostali Smashing Pumpkins v Trenčíne najchutnejšiu večeru od začiatku európskeho turné.

.týždeň

Roth´n´Roll!

.boris Németh .časopis .fototéma 22.07.2013

Každý rok som robil na Pohode približne to, čo všetci ostatní fotografi: Pobiehal som po areáli letiska, fotil ľudí, atmosféru a hudobné hviezdy na pódiách. Tento rok sme si však v .týždni povedali, že by sme sa na náš najväčší festival mohli pozrieť trochu inak.