Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.fototéma
.týždeň

Tankmani z Hongkongu

.časopis .fototéma 04.10.2014

Obrazy tankov a bezbranných ľudí z Námestia nebeského pokoja nezapadli prachom, tak ako nezanikla ani spomienka na tamojších mŕtvych. V Číne je jediné miesto, kde sa dá pripomenúť výročie demokratických protestov z roku 1989. Hongkong. A aj jeho sloboda je dnes v ohrození.

.týždeň

Ebola bez hraníc

.ella Watson Stryker .časopis .fototéma 28.09.2014

Aj organizácia Lekári bez hraníc sa v západnej Afrike pokúša zastaviť šírenie smrteľného vírusu ebola, ale zdá sa, že je to nad ich sily. „Je to ako zastaviť lesný požiar rozprašovačom,“ napísala americká zdravotníčka o potlačení choroby, ktorá straší celý svet.

.týždeň

Yes? No!

.pavol Lukáč .časopis .fototéma 21.09.2014

Škótsko zostáva súčasťou Veľkej Británie, rozhodlo o tom minulý týždeň referendum. Prieskumy verejnej mienky pred jeho konaním vychádzali raz tak, raz onak, ale zakaždým takmer pol na pol. Nezávislosť napokon odmietlo o desať percent viac voličov, než si ju želalo.

.týždeň

Čoskoro sa vrátim domov

.róbert Csere .časopis .fototéma 14.09.2014

V poslednom čase veľa počuť o novinároch popravených teroristami. Porozprávam vám však iný príbeh. O zabitom novinárovi obvinenom zo spolupráce s teroristami.

.týždeň

Death Metal

.matteo Fagotto .časopis .fototéma 06.09.2014

Je osem hodín ráno a rybárska dedinka Rebo na východnom pobreží indonézskeho ostrova Bankga sa dávno prebudila. Desiatky otrhaných mladých mužov sa schádzajú okolo malého prístavu, vybavení len bandaskou benzínu a slabým obedom.

.týždeň

FIREguson

.časopis .fototéma 31.08.2014

Dvadsaťjedentisícové mesto v americkom štáte Missouri, Ferguson, sa náhle stalo jednou z hlavných tém v správach. Spôsobila to tragická smrť.

.týždeň

Začnite s vysťahovaním

.lukáš Krivošík .časopis .fototéma 23.08.2014

Týmto heslom podplukovník Ján Golian večer 29. augusta 1944 odštartoval SNP. V rámci 70. výročia povstania prinášame rekonštrukciu bojov pri Krupine na záhorskej Sahare.   

.týždeň

Cena života a mýty o Izraeli

.jozef Lenč .časopis .fototéma 10.08.2014

Svetové vojny dvadsiateho storočia patria k najtragickejším etapám európskych dejín. Dni, v ktorých prudko devalvovala cena ľudského života, keď mnohí podľahli mýtom o svojej výnimočnosti. Elementárna ľudskosť sa vytrácala, pod ťarchou vojenskej propagandy, hesiel o nutnosti viesť vojnu – lebo ak nie my, tak oni; musíme ich zničiť, lebo oni zničia nás. Za posledných sedemdesiat rokov sa dokonca z holokaustu stalo alibi umožňujúce beztrestné konanie a bezprecedentné pohŕdanie ľudským životom.

.týždeň

K čomu sa hlásime (a k čomu nie)

.jaro Franek .časopis .fototéma 10.08.2014

Vojna medzi Hamasom a Izraelom sa opäť premenila zo studenej na horúcu. Strieľa sa. Umierajú ľudia, vojaci aj civilisti.  Je to situácia, ktorá sa chronicky opakuje.

.týždeň

So Slobodkou na Pohode

.whisky .časopis .fototéma 28.07.2014

Sedím na terase hotela vysoko v albánskych horách, kam som vyrazil pár hodín po tom, ako sme odohrali koncert na Pohode. Tento ročník som festival videl vlastne iba z kokpitu lietadla, pretože som celé tri dni pilotoval vyhliadkové lety.