Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.fototéma
.týždeň

Najosamelejší džob na svete

.časopis .fototéma

Ten záber sa stal skoro proroctvom. John Fitzgerald Kennedy, obrátený chrbtom k fotografovi, netušil, že muž za ním stláča spúšť – tak ako to netušil 22. novembra 1963 v Dallase. Šero, ktoré postavu obklopuje, akoby skrývalo sprisahancov.

.týždeň

Nežná

.štefan Hríb .časopis .fototéma

To, čo sa tu o 17. novembri 1989 začína šíriť, je desivé. Prosím vás, aký deň naivity či podvodu? Je to predsa najdôležitejší dátum storočia.

.týždeň

Generácia Mandela

.matteo Fagotto .časopis .fototéma

„Všetci sme zohrali svoju rolu, od rodín, ktoré stratili manželov a deti, až po mužov, ktorí padli či boli zmrzačení. V našich dejinách bolo mnoho Nelsonov Mandelov.“ Thulani Mabaso hovorí o mužovi, ktorému pripisujú zásluhy za oslobodenie Juhoafrickej republiky od apartheidu, rasovo-segregačného režimu.

.týždeň

Cesta do Lúrd

.eva Čobejová .časopis .fototéma

Masy ľudí, gýčové stánky, stovky chorých, očakávajúcich náhle uzdravenie, a prepracovaná organizácia celého podniku môže človeka zaskočiť. Zrazu sa necíti ako na pútnickom mieste, ale ako vo vychytenej turistickej destinácii.

.týždeň

Narodil sa kráľ, nech žijú králi

.alexander Tomský .časopis .fototéma

Narodil sa chlapec s menom George, ktorý sa má stať britským kráľom. Pozornosť, akú médiá venujú synovi Williama a Kate, je dôkazom, aký je pre Britov kráľovský rod dôležitý.

.týždeň

Ľudia nám vrátili úplne všetko

.matúš Vallo .časopis .fototéma

Pohodu začínam už štvrtý rok na tom istom mieste – na ploche, na ktorej kedysi stával 02 Stage. Zastavím sa, zaspomínam a vyšlem energiu niekam dohora. A opäť si uvedomím, že je dobre, že Pohoda pokračuje ďalej a že si ju alebo akúkoľvek inú vec v živote môžme užívať. Na ročník 2009 bohužiaľ nikdy nezabudnem.

.týždeň

Spoločná reč

.daniel Pastirčák .časopis .fototéma

„Svet je reč a Pohoda pre tú reč našla slová,“ povedal Tonko Srholec. Šoféroval svoju fabiu stotridsiatkou z pohodových bohoslužieb domov. I tento rok za okrúhlym stolom letiska slová z rôznych končín sveta vytvorili spoločnú reč. Slová hudby – populárnej i klasickej – literatúry, spoločenského diškurzu, filmu, divadla, výtvarného umenia: Rôzne slová; hravej radosti, túžby, úzkosti, odporu, paródie, lásky i hnevu, zúfalstva i nádeje: Od veľkých pódií, cez menšie stany až k celkom malým stánkom.

.týždeň

Časopriestorová anomália

.zuzana Wienk .časopis .fototéma

Letisko v Trenčíne je mojou najmilšou letnou destináciou na svete už niekoľko rokov. Milujem tím Pohody a teším sa, keď prvý raz prekročím bránu, uvidím Miška na bicykli, prejdem sa po areáli a nájdem nejakú hravú novinku, ktorú pre nás vymysleli, a z ktorej radosť trčí na hony.

.týždeň

Otvorený list Michalovi Kaščákovi

.juraj Malíček .časopis .fototéma

Alebo vlastne radšej nie, žiadny otvorený list, ale názov je to dobrý, tak ho nechajme. To bolo takto: Je piatok večer, stojím pod hlavným pódiom a užívam si koncert Tonyho Allena, v tej chvíli absolútny hudobný vrchol festivalu. Afro džez, afro bít, či ako sa to volá, aj fusion by sa mi zdalo namieste, do publika prúdi nenormálna energia, hrajú virtuózne a predsa živelne, krásne.

.týždeň

CD s melónovou kóliou

.rado Masaryk .časopis .fototéma

Billie sa rozosmial, keď na benzínke márne hľadal ľadový čaj bez cukru, a ja som mu ako náhradu priniesol oranžový ice tea s príchuťou kanabisu. Andrea vo štvrtok trochu poblúdila, no videla aspoň tri veci od Major Lazer; kedysi na ich hudbu robila choreografie. Podľa Jeffa dostali Smashing Pumpkins v Trenčíne najchutnejšiu večeru od začiatku európskeho turné.