Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.fototéma
.týždeň

Moja cesta k ľadovým medveďom

.ivan Mikloš .časopis .fototéma 25.01.2014

Otužilcov som vždy obdivoval a vravel som si, že by som to rád skúsil, ale zároveň som predpokladal, že to chce nejakú špeciálnu prípravu a tréning. Tak som sa otužoval aspoň tak, že na konci každej sprchy som si ju dal studenú. Nie dlho, ale aspoň takú pol minútu, minútu.

.týždeň

Divý holub

.nurmuhemmet Jasin .časopis .fototéma 19.01.2014

Novela mladého ujgurského spisovateľa Nurmuhemmeta Jasina pôsobivo zobrazuje hlbokú nespokojnosť jeho národa, ktorý žije pod panstvom Pekingu. Medzi Ujgurmi sa novela dočkala pozitívneho ohlasu, no autora stála život.

.týždeň

Field Trip

.martin Kollár .časopis .fototéma 12.01.2014

Počas roka, ktorý som strávil v Izraeli, sa mi intenzívne vracali záblesky spomienok na detstvo. Celkom neočakávane som si spomínal na chvíle z dospievania za Železnou oponou počas normalizácie v komunistickom Československu. Plot okolo vlasti nám bránil prejsť za hranice, chránil nás pred vplyvmi zvonka a tiež pred nami samotnými. Známy pocit z prísne ohraničeného územia, tentoraz medzi múrom a morom, sa začal v mojej mysli spájať a prelínať. Vo vzduchu viselo napätie a pocit telesného aj psychického ohrozenia – veľmi ľudské emócie, ktoré nemožno ignorovať.

.týždeň

Vissarion

.časopis .fototéma 05.01.2014

Na Sibíri, v kraji krutej zimy a horúceho leta, žije spoločenstvo vissarionovcov. Ľudia, ktorí pod vedením „prevteleného Krista“ objavili recept na problémy tohto sveta. Žijú v súlade s prírodou, nepotrebujú peniaze a sú šťastní. Alebo to aspoň tak vyzerá.

.týždeň

Indiaids

.časopis .fototéma 08.12.2013

HIV pozitívne ženy v juhoindickom Andra Pradéši rozprávajú veľmi podobné príbehy. Vydávali sa v puberte, prvý raz rodili ešte pred dvadsiatkou. Dnes sú z nich vdovy, majú deti a stali sa hanbou pre svoju rodinu. Aj toto sú tváre aidsu v Indii.

.týždeň

Pomoc!

.denisa Augustínová .martin Bandžák .časopis .fototéma 01.12.2013

Superbúrka, ktorá sa v novembri prehnala cez Filipíny, strhla celé mestá. Zmizli domy, nemocnice, školy, odnieslo lode aj úrodnú pôdu. Tajfún Haiyan zabil viac ako 5 200 ľudí, zranených je 26 000, stále nezvestných okolo 3 000 a až 3,5 milióna ľudí ostalo bez domova.

.týždeň

Najosamelejší džob na svete

.časopis .fototéma 23.11.2013

Ten záber sa stal skoro proroctvom. John Fitzgerald Kennedy, obrátený chrbtom k fotografovi, netušil, že muž za ním stláča spúšť – tak ako to netušil 22. novembra 1963 v Dallase. Šero, ktoré postavu obklopuje, akoby skrývalo sprisahancov.

.týždeň

Nežná

.štefan Hríb .časopis .fototéma 10.11.2013

To, čo sa tu o 17. novembri 1989 začína šíriť, je desivé. Prosím vás, aký deň naivity či podvodu? Je to predsa najdôležitejší dátum storočia.

.týždeň

Generácia Mandela

.matteo Fagotto .časopis .fototéma 14.10.2013

„Všetci sme zohrali svoju rolu, od rodín, ktoré stratili manželov a deti, až po mužov, ktorí padli či boli zmrzačení. V našich dejinách bolo mnoho Nelsonov Mandelov.“ Thulani Mabaso hovorí o mužovi, ktorému pripisujú zásluhy za oslobodenie Juhoafrickej republiky od apartheidu, rasovo-segregačného režimu.

.týždeň

Cesta do Lúrd

.eva Čobejová .časopis .fototéma 16.09.2013

Masy ľudí, gýčové stánky, stovky chorých, očakávajúcich náhle uzdravenie, a prepracovaná organizácia celého podniku môže človeka zaskočiť. Zrazu sa necíti ako na pútnickom mieste, ale ako vo vychytenej turistickej destinácii.