Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Jaroslav Haščák ide do väzby.

Marína Gálisová
.marína Gálisová
V .týždni má na starosti zahraničnú politiku. Venuje sa písaniu a prekladom z angličtiny a španielčiny. Rada rozmýšľa, číta a píše o tom, ako paradoxne, a pritom logicky sa prejavujú ľudské slabé a silné stránky v tzv. veľkom svete. A tiež o minulosti aj o tom, čo všetko zvládne naša nekonečná tvorivosť, iniciatíva, inšpirácia, o nových trendoch, vynálezoch, startupoch. Má zníženú schopnosť rozoznávania tvárí, tak sa na ňu neurazte, keď vás na ulici nespozná. Radšej volajte, hlasy rozoznáva dobre. Rada sa vyskáče na deathmetalovom alebo hardcorovom koncerte. Jej muž hovorí, že je balkánska nátura. Ekrazit.
.posledné
Grécko: agónia bez extázy

Grécko: agónia bez extázy

.marína Gálisová .slovensko

Európa márne hľadá energiu razantne riešiť svoje problémy. Voľba ľahšej cesty, hoci aj nereálnej, je trendom dňa. Tak je to aj s Gréckom.

.týždeň

Hostia do domu

.andrej Bán .marína Gálisová .časopis .fototéma

Slovensko prijme stovku utečencov zo Sýrie, výhradne kresťanov. Okrem toho poskytne dočasný pobyt piatim stovkám utečencov, ktorých má na svojom území Rakúsko. To je všetko.

.týždeň

V jednom vreci s ajatolláhmi?

.marína Gálisová .časopis .týždeň v ekonomike

Dohoda s Iránom vzbudila na Západe opatrný optimizmus. Irán sa v médiách čoraz častejšie predstavuje ako takmer normálna krajina, ktorá len čakala na takýto zvonka pochádzajúci impulz – a teraz má šancu stať sa úplne normálnou. Nie sú to však len naše zbožné priania?

Čo vieme o lete MH17

Čo vieme o lete MH17

.marína Gálisová .spoločnosť

Presne pred rokom bolo v Doneckej oblasti kontrolovanej proruskými separatistami zostrelené lietadlo spoločnosti Malaysia Airlines s 298 ľuďmi na palube. 13. júla 2015 bola zverejnená správa, ktorá obsahuje dôkazy týkajúce sa tragédie.

Guy Verhofstadt, otec nového Grécka alebo otec novej Európy?

Guy Verhofstadt, otec nového Grécka alebo otec novej Európy?

.marína Gálisová .tomáš Prištiak .slovensko

Líder europarlamentných liberálov najskôr zložil Tsiprasa už v prvom kole čírou silou argumentov. Video, ktoré s titulkami uvádzame na našej stránke, sa zaradilo do zlatého fondu parlamentných prejavov bok po boku s virálkami Nigela Farragea – len je v ňom podstate viac zdravého rozumu a menej fanfarónstva.

.týždeň

Európsky sen v rukách Grékov

.marína Gálisová .časopis .téma

Máme za sebou divoký týždeň, keď z Atén do Bruselu a naspäť lietali obvinenia ako strelivo. Je Grécko obeťou zjednotenej Európy? Alebo je ona rukojemníčkou Grécka? Kto koho drží pod krkom?

Môže sa ešte NATO spoľahnúť na Grécko?

Môže sa ešte NATO spoľahnúť na Grécko?

.marína Gálisová .eva Čobejová .spoločnosť

Kým krajiny eurozóny trápi, či má Grécko zostať v tomto výberovom spolku, Američanov a Rusov zaujíma čosi iné. Je Grécko ešte dôveryhodný člen NATO?

Komu bude patriť Grécko?

Komu bude patriť Grécko?

.marína Gálisová .slovensko

Gréci odhlasovali a je to NIE. Čo na to politici v krajinách, ktoré sa s Gréckom dohadujú už roky?

.týždeň

Ani heretik, ani svätec

.marína Gálisová .časopis .téma

V Česku vyšla publikácia Husitské století, krásna a obsiahla kniha o fenoméne husitizmu. Je to dielo na dlhé čítanie a premýšľanie. Medzi jeho editorov patrí aj Pavlína Cermanová, ktorá .týždňu poskytla rozhovor.

Ženy na cestách

Ženy na cestách

.marína Gálisová .spoločnosť .spoločnosť

Je dosť ľudí, ktorí nosia túlavé topánky. A je medzi nimi aj čoraz viac žien. Križujú zemeguľu, navštevujú krajiny vo všetkých jej kútoch. Potom sa niekde usadia a budujú si tam domov. Začas pobudnú, opäť sa pohnú ďalej. Čo hľadajú?