Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Denisa Gdovinová
.denisa Gdovinová
Píše o školstve, zdravotníctve a sociálnych témach, zvlášť je jej srdcu blízka architektúra. Fascinujú ju veci, ktorým nerozumie, okrem ekonomiky. Rada číta zahraničné články o civilizačných témach a mestských trendoch, a potom skúša pátrať, či niekto tieto trendy vykonáva už aj na Slovensku. Nešportuje, zato všade chodí pešo, nemá ani električenku. Potom však nestíha a všade chodí neskoro. Miluje seriál MASH. Jej mail je: gdovinova@tyzden.sk
.posledné
.týždeň

Nesrovnalova súťaž krásy

.denisa Gdovinová .časopis .politika

Takto pomenovala Transparency International výberové konania na šéfov bratislavských mestských podnikov.

Strieľanie v Amerike? Rutina

Strieľanie v Amerike? Rutina

.denisa Gdovinová .spoločnosť

Reťaz strelieb v Spojených štátoch sa neustále predlžuje. Americkými médiami najnovšie zatriaslo nešťastie v Oregone a vyťahujú stále aktuálne analýzy.

.týždeň

O utečencoch na dejepise

.denisa Gdovinová .časopis .spoločnosť

Čo robiť, keď sa študent na hodine opýta na imigrantov? Každodenné diskusie o aktuálnych témach môžu pomôcť školám, aby nezaostávali za realitou, myslí si Tomáš Slezák. Učí dejepis a nemecký jazyk na Gymnáziu Jura Hronca v Bratislave.

Keď tehotná žena pije alkohol

Keď tehotná žena pije alkohol

.denisa Gdovinová .spoločnosť

„​Ani deci červeného na krvinky,” hovoria ľudia pracujúci s deťmi, ktorých matky pili v tehotenstve alkohol. Trpia navonok len nepatrne viditeľným syndrómom FAS. Volajú ich Fascinujúce deti.

Manželka politika by nemala byť ticho

Manželka politika by nemala byť ticho

.denisa Gdovinová .iva Mrvová .spoločnosť

Sklopený zrak manželky premiéra na tlačovke vyvolával zmiešané pocity. Podľa profesorky politológie Dariny Malovej môže krajine škodiť, keď manželka politika nevystupuje na verejnosti.

.týždeň

True Shtoor

.denisa Gdovinová .filip Olšovský .časopis .téma

Postavy Ľudovíta Štúra sa ujali nielen historici, ale aj marketéri. Mladých ľudí teraz láka štýlový Shsme stoor. A už o niekoľko týždňov sa pokúsi privábiť ľudí k obrazovkám verejnoprávnej televízie.

.týždeň

Pastiersky list ma sklamal

.denisa Gdovinová .názory

Doteraz som bránila pochody za život. Nie, nie je to len paranoidná manifestácia proti dekadentnému úpadku, hovorila som svojim liberálnejším kamarátom. Už nebudem.

Káva proti náckom

Káva proti náckom

.denisa Gdovinová .spoločnosť

Každý, ako vie. Tak sa začína výzva Erika Šimšíka z kaviarne Goriffee, ktorý sa rozhodol protestovať proti fašistickému pochodu kávou zadarmo. Pre každého so zmýšľaním preškrtnutého hákového kríža.

.týždeň

Ekonomika so zatvorenými očami

.denisa Gdovinová .časopis .týždeň v ekonomike

Svet, v ktorom existujú iba transakcie výhodné pre účastníkov výmeny, a pritom neškodné pre tretiu osobu. A to všetko bez štátnych pravidiel. O takom sa asi po nociach sníva ekonómom oslavujúcim zdieľanú ekonomiku.

Rakúskych 60 sekúnd ticha

Rakúskych 60 sekúnd ticha

.denisa Gdovinová .spoločnosť

Viedenský umelec Raoul Haspel navštívil utečenecký tábor Traiskirchen. Od hrôzy onemel a rozhodol sa, že spolu s ním by malo onemieť aj celé Rakúsko.