Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Denisa Gdovinová
.denisa Gdovinová
Píše o školstve, zdravotníctve a sociálnych témach, zvlášť je jej srdcu blízka architektúra. Fascinujú ju veci, ktorým nerozumie, okrem ekonomiky. Rada číta zahraničné články o civilizačných témach a mestských trendoch, a potom skúša pátrať, či niekto tieto trendy vykonáva už aj na Slovensku. Nešportuje, zato všade chodí pešo, nemá ani električenku. Potom však nestíha a všade chodí neskoro. Miluje seriál MASH. Jej mail je: gdovinova@tyzden.sk
.posledné
.týždeň

Nové hračky Budapešti

.denisa Gdovinová .filip Olšovský .časopis .reportáž

Radikálna politika Viktora Orbána nie je zďaleka to jediné, o čom sa rozpráva v súčasnom Maďarsku. V Budapešti práve dorástla generácia mladých ľudí s nápadmi, ktoré premieňajú v najvychytenejších startupoch.

Samovrahovia nie sú slabí. Sú sami

Samovrahovia nie sú slabí. Sú sami

.denisa Gdovinová .spoločnosť

Cez internet sa ľudia dokážu zveriť so všetkým. Psychológ Filip Hric z internetovej poradne IPčko upozorňuje, že aj „banálny" rozchod s frajerkou sa môže skončiť samovraždou.

Aby sa vojna konečne skončila

Aby sa vojna konečne skončila

.denisa Gdovinová .filip Olšovský .eugen Korda .spoločnosť

Na deň presne pred 70 rokmi zhodilo americké lietadlo na japonské mesto Hirošima atómovú bombu. Svet, v ktorom žijeme, sa v ten deň úplne zmenil.

Nikto nás nevidí

Nikto nás nevidí

.denisa Gdovinová .spoločnosť

V centre bratislavského Starého Mesta je klub pre mladých ľudí s dobrými psychológmi a dobrou kávou. Za pár mesiacov pomohli už asi päťsto mladým ľuďom. A teraz zrejme skončia.

.týždeň

Práce je viac, aj pre absolventov

.denisa Gdovinová .časopis .týždeň v ekonomike

Nedávno zverejnil portál Profesia rekordný nárast pracovných ponúk. Je ich dokonca viac, než počas ekonomického vrcholu v roku 2008. Podľa šéfky Profesie Ivany Molnárovej dnes firmy plačú nad tým, že sa do školstva dlhé roky neinvestovalo.

Tisíc dobrovoľníkov

Tisíc dobrovoľníkov

.denisa Gdovinová .spoločnosť

Slovenská iniciatíva Kto pomôže začala zbierať dobrovoľníkov v máji tohto roku, aby pomohli stovke utečeneckých rodín zo Sýrie a Iraku. Za tri mesiace už našla 1008 dobrovoľníkov. Koordinátor projektu Hugo Gloss hovorí o tom, čo ďalej.

.týždeň

Obama naozaj utíšil Bibiho

.denisa Gdovinová .názory

Americký satirický web The Onion informoval, že izraelský premiér Netanjahu je smutný. Po dohode s Iránom sa ho Spojené štáty snažia utíšiť dodávkou pekných lesklých balistických rakiet.

Grécky občan je zákazník

Grécky občan je zákazník

.denisa Gdovinová .spoločnosť

Piati mladí Gréci prišli na Slovensko nezávisle od seba približne pred rokom. Predtým by vraj nemali dôvod zo svojej krajiny odísť, iba ak na dovolenku. Teraz si musia v zahraničí hľadať prácu.

.týždeň

Darth Putin KGB

.denisa Gdovinová .názory

„Varovanie pre Tsiprasa. Podľa gréckej tradície zabehneš maratón, odovzdáš správu a potom zomrieš,“ upozornil gréckeho premiéra na Twitteri ruský prezident Vladimír Putin. Pod prezývkou @DarthPutinKGB.

Malala má 18 rokov

Malala má 18 rokov

.denisa Gdovinová .spoločnosť

A pri tej príležitosti nadácia Malala Fund otvorila školu pre dvesto dievčat, ktoré utiekli zo Sýrie do Libanonu. Narodeninová torta tínedžerky Malaly Yousafzai má tvar novopostavenej školy.