Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Denisa Gdovinová
.denisa Gdovinová
Píše o školstve, zdravotníctve a sociálnych témach, zvlášť je jej srdcu blízka architektúra. Fascinujú ju veci, ktorým nerozumie, okrem ekonomiky. Rada číta zahraničné články o civilizačných témach a mestských trendoch, a potom skúša pátrať, či niekto tieto trendy vykonáva už aj na Slovensku. Nešportuje, zato všade chodí pešo, nemá ani električenku. Potom však nestíha a všade chodí neskoro. Miluje seriál MASH. Jej mail je: gdovinova@tyzden.sk
.posledné
Tisíc dobrovoľníkov

Tisíc dobrovoľníkov

.denisa Gdovinová .spoločnosť

Slovenská iniciatíva Kto pomôže začala zbierať dobrovoľníkov v máji tohto roku, aby pomohli stovke utečeneckých rodín zo Sýrie a Iraku. Za tri mesiace už našla 1008 dobrovoľníkov. Koordinátor projektu Hugo Gloss hovorí o tom, čo ďalej.

.týždeň

Obama naozaj utíšil Bibiho

.denisa Gdovinová .názory

Americký satirický web The Onion informoval, že izraelský premiér Netanjahu je smutný. Po dohode s Iránom sa ho Spojené štáty snažia utíšiť dodávkou pekných lesklých balistických rakiet.

Grécky občan je zákazník

Grécky občan je zákazník

.denisa Gdovinová .spoločnosť

Piati mladí Gréci prišli na Slovensko nezávisle od seba približne pred rokom. Predtým by vraj nemali dôvod zo svojej krajiny odísť, iba ak na dovolenku. Teraz si musia v zahraničí hľadať prácu.

.týždeň

Darth Putin KGB

.denisa Gdovinová .názory

„Varovanie pre Tsiprasa. Podľa gréckej tradície zabehneš maratón, odovzdáš správu a potom zomrieš,“ upozornil gréckeho premiéra na Twitteri ruský prezident Vladimír Putin. Pod prezývkou @DarthPutinKGB.

Malala má 18 rokov

Malala má 18 rokov

.denisa Gdovinová .spoločnosť

A pri tej príležitosti nadácia Malala Fund otvorila školu pre dvesto dievčat, ktoré utiekli zo Sýrie do Libanonu. Narodeninová torta tínedžerky Malaly Yousafzai má tvar novopostavenej školy.

Nešťastná K13-ka

Nešťastná K13-ka

.denisa Gdovinová .spoločnosť

Košické kultúrne centrá K13 majú popraskané stĺpy, nízky rozpočet a naozaj slabé výhovorky. Umelci a kultúrne osobnosti sa rozhodli reagovať otvoreným listom primátorovi Richardovi Rašimu.

.týždeň

Ako sa učí na Novom Zélande

.denisa Gdovinová .časopis .spoločnosť

Nie je veľa Slovákov vyučujúcich v krajine, ktorá má jeden z najlepších vzdelávacích systémov na svete. Marek Tesar prednáša na Univerzite v Aucklande, venuje sa najmä predškolskému vzdelávaniu a spoluorganizuje aj škôlku pre české a slovenské deti.

.týždeň

Videohry chcú pokaziť deti

.denisa Gdovinová .časopis .lifestyle

Vyskočí z okna, strčí prsty do zásuvky, bude agresívny a zbije všetky deti v škole. Vôbec nečíta, nechodí von s kamarátmi a kedy hral vlastne naposledy naozajstný futbal? Tie videohry musia byť čertov výmysel!

.týždeň

Čerešnička na budove

.denisa Gdovinová .časopis .architektúra

Dostatok svetla na hranie, presný počet metrov, či dokonca kubíkov vzduchu na jedno dieťa. Na podobné veci nesmú architekti pri stavbe materských škôl zabudnúť. Kto by potom myslel ešte aj na peknú fasádu?

.týždeň

Do oblekov!

.denisa Gdovinová .filip Olšovský .časopis .politika

Majú ešte len po dvadsiatke, no už sú zvyknutí na obleky a veľké ambície. Členovia mládežníckych politických organizácií sú vo svete uznávanou súčasťou straníckej štruktúry. U nás sú známi skôr rozdávaním balónov.