Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Denisa Gdovinová
.denisa Gdovinová
Píše o školstve, zdravotníctve a sociálnych témach, zvlášť je jej srdcu blízka architektúra. Fascinujú ju veci, ktorým nerozumie, okrem ekonomiky. Rada číta zahraničné články o civilizačných témach a mestských trendoch, a potom skúša pátrať, či niekto tieto trendy vykonáva už aj na Slovensku. Nešportuje, zato všade chodí pešo, nemá ani električenku. Potom však nestíha a všade chodí neskoro. Miluje seriál MASH. Jej mail je: gdovinova@tyzden.sk
.posledné
Nešťastná K13-ka

Nešťastná K13-ka

.denisa Gdovinová .spoločnosť

Košické kultúrne centrá K13 majú popraskané stĺpy, nízky rozpočet a naozaj slabé výhovorky. Umelci a kultúrne osobnosti sa rozhodli reagovať otvoreným listom primátorovi Richardovi Rašimu.

.týždeň

Ako sa učí na Novom Zélande

.denisa Gdovinová .časopis .spoločnosť

Nie je veľa Slovákov vyučujúcich v krajine, ktorá má jeden z najlepších vzdelávacích systémov na svete. Marek Tesar prednáša na Univerzite v Aucklande, venuje sa najmä predškolskému vzdelávaniu a spoluorganizuje aj škôlku pre české a slovenské deti.

.týždeň

Videohry chcú pokaziť deti

.denisa Gdovinová .časopis .lifestyle

Vyskočí z okna, strčí prsty do zásuvky, bude agresívny a zbije všetky deti v škole. Vôbec nečíta, nechodí von s kamarátmi a kedy hral vlastne naposledy naozajstný futbal? Tie videohry musia byť čertov výmysel!

.týždeň

Čerešnička na budove

.denisa Gdovinová .časopis .architektúra

Dostatok svetla na hranie, presný počet metrov, či dokonca kubíkov vzduchu na jedno dieťa. Na podobné veci nesmú architekti pri stavbe materských škôl zabudnúť. Kto by potom myslel ešte aj na peknú fasádu?

.týždeň

Do oblekov!

.denisa Gdovinová .filip Olšovský .časopis .politika

Majú ešte len po dvadsiatke, no už sú zvyknutí na obleky a veľké ambície. Členovia mládežníckych politických organizácií sú vo svete uznávanou súčasťou straníckej štruktúry. U nás sú známi skôr rozdávaním balónov.

.týždeň

Škôlky nie sú úschovne

.denisa Gdovinová .časopis .spoločnosť

Školský zákon im venoval vždy iba zopár paragrafov. Teraz však majú škôlky vypracovaný naozaj dobrý vzdelávací program. A ministerstvo rozmýšľa, ako ho zaviesť do praxe.

.týždeň

Tridsať druhov jogurtov

.denisa Gdovinová .názory

Keď ešte chodil Ondrej Šteffl do školy, pripravovali ho na svet, ktorý bude aj po vychodení školy o desať rokov rovnaký. Odvtedy prešlo štyridsať rokov a dnešné desaťročné deti zažili už tri druhy iPhonov.

.týždeň

Ako nabúrať šarlatánsky žigulák

.denisa Gdovinová .filip Olšovský .časopis .reportáž

Ľudí, ktorí namiesto medicínskych prístupov experimentujú s nebezpečnými alternatívnymi prístupmi, stále pribúda. Rovnako odhodlane sa však mobilizuje aj skeptickejšia partia. Ná úvod sa práve ona rozhodla predávkovať homeopatikami.

.týždeň

Nemocničné dvere majú moc

.denisa Gdovinová .názory

„It could be so much better,“ opakuje dookola Lynette Sykora. Pochádza z Ameriky, ale žije s manželom a deťmi na Slovensku. Zažila však jednu nepríjemnú vec. Jej dieťa sa dostalo do slovenskej nemocnice.

.týždeň

Škola digitálnou hrou

.denisa Gdovinová .časopis .spoločnosť

Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave vraj objavila dieru na trhu. Otvára nový študijný program Teória digitálnych hier, ktorý v takom rozsahu na okolí nie je. A upozorňuje, že nepôjde len o teóriu.