Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Denisa Gdovinová
.denisa Gdovinová
Píše o školstve, zdravotníctve a sociálnych témach, zvlášť je jej srdcu blízka architektúra. Fascinujú ju veci, ktorým nerozumie, okrem ekonomiky. Rada číta zahraničné články o civilizačných témach a mestských trendoch, a potom skúša pátrať, či niekto tieto trendy vykonáva už aj na Slovensku. Nešportuje, zato všade chodí pešo, nemá ani električenku. Potom však nestíha a všade chodí neskoro. Miluje seriál MASH. Jej mail je: gdovinova@tyzden.sk
.posledné
Desiatky mŕtvych kúsok od našich hraníc

Desiatky mŕtvych kúsok od našich hraníc

.iva Mrvová .filip Olšovský .denisa Gdovinová .spoločnosť

Necelých 35 kilometrov od Bratislavy našla krátko pred obedom rakúska polícia v dodávke zrejme až 50 mŕtvych utečencov.

Taxikár: Uber je podraz

Taxikár: Uber je podraz

.denisa Gdovinová .spoločnosť

Už aj slovenských taxikárov dobehla nová taxi aplikácia Uber. Peter Janík je taxikárom už osem rokov a nechce, aby sa mu hocikto plietol do remesla.

.týždeň

Ovládnu náš svet stroje?

.denisa Gdovinová .časopis .téma

Položili sme nadšencom, aj skeptikom umelej inteligencie tri otázky: 1. Ovládnu nás stroje? 2. Ktoré z výdobytkov umelej inteligencie využívate? 3. Čo ovplyvnilo váš názor na umelú inteligenciu?

.týždeň

Tradičné hejtovanô

.denisa Gdovinová .časopis .lifestyle

„Naozaj musím sedieť v divadle vedľa Žida?“ pýta sa autor v článku z roku 1939. V poslednom čase sa slovenské internety vzrušujú nad hejtom. Prečo? Veď nenávisť u nás existuje už po stáročia.

.týždeň

Zákon a nepredvídateľnosť

.denisa Gdovinová .časopis .spoločnosť

Bratislavská Základná škola sv. Františka z Assisi skončila v rebríčkoch základných škôl medzi tými najlepšími na Slovensku. Len pred polrokom tam na školskom dvore padol na prváka prehnitý strom. Obvinený je riaditeľ školy a traja ďalší zamestnanci. K tejto tragédii sa vyjadruje Miroslav Sopko zo Slovenskej komory učiteľov.

.týždeň

Nové hračky Budapešti

.denisa Gdovinová .filip Olšovský .časopis .reportáž

Radikálna politika Viktora Orbána nie je zďaleka to jediné, o čom sa rozpráva v súčasnom Maďarsku. V Budapešti práve dorástla generácia mladých ľudí s nápadmi, ktoré premieňajú v najvychytenejších startupoch.

Samovrahovia nie sú slabí. Sú sami

Samovrahovia nie sú slabí. Sú sami

.denisa Gdovinová .spoločnosť

Cez internet sa ľudia dokážu zveriť so všetkým. Psychológ Filip Hric z internetovej poradne IPčko upozorňuje, že aj „banálny" rozchod s frajerkou sa môže skončiť samovraždou.

Aby sa vojna konečne skončila

Aby sa vojna konečne skončila

.denisa Gdovinová .filip Olšovský .eugen Korda .spoločnosť

Na deň presne pred 70 rokmi zhodilo americké lietadlo na japonské mesto Hirošima atómovú bombu. Svet, v ktorom žijeme, sa v ten deň úplne zmenil.

Nikto nás nevidí

Nikto nás nevidí

.denisa Gdovinová .spoločnosť

V centre bratislavského Starého Mesta je klub pre mladých ľudí s dobrými psychológmi a dobrou kávou. Za pár mesiacov pomohli už asi päťsto mladým ľuďom. A teraz zrejme skončia.

.týždeň

Práce je viac, aj pre absolventov

.denisa Gdovinová .časopis .týždeň v ekonomike

Nedávno zverejnil portál Profesia rekordný nárast pracovných ponúk. Je ich dokonca viac, než počas ekonomického vrcholu v roku 2008. Podľa šéfky Profesie Ivany Molnárovej dnes firmy plačú nad tým, že sa do školstva dlhé roky neinvestovalo.