Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ako bez Andreja Kisku?

Ako bez Andreja Kisku?

.eva Čobejová .michal Magušin .martin Mojžiš .témy 23.04.2017

Rozhodnutie prezidenta nevstúpiť do straníckej politiky a neuchádzať sa o post premiéra je jednou z najvýznamnejších udalostí tohto volebného obdobia. Prečo je to tak a čo nás teraz čaká? Môže niekto Andreja Kisku nahradiť?

Tiso verzus Novak

Tiso verzus Novak

.lukáš Krivošík .témy 15.04.2017

Nezávisle od seba riešili Jozef Tiso i Michael Novak problém akejsi medzietnickej sociálnej spravodlivosti. Jeden ako slovenský prezident a katolícky kňaz. Druhý ako Američan slovenského pôvodu a katolícky teológ. Dospeli k veľmi odlišným riešeniam.

Tiso a jeho kult martýra

Tiso a jeho kult martýra

.andrej Bán .témy 15.04.2017

Bol to najväčší súdny proces v dejinách tejto krajiny. Po 171 dňoch pojednávania pred Národným súdom v Bratislave prezidenta Slovenského štátu odsúdili, rozsudok mal 233 strán. Dňa 18. apríla 1947 nadránom Jozefa Tisa popravili obesením.

.týždeň

Študenti včera a dnes

.daniel Bútora .témy 10.04.2017

Dôležitým momentom Nežnej revolúcie v roku 1989 bola legitimita jej aktérov v očiach verejnosti. Študenti dodali relatívne malým skupinám politického odporu väčšiu silu nielen svojimi počtami, ale najmä tým, že ich hlas nebolo také ľahké odmietnuť.

Vytreštené oči, stopy koksu v moči

Vytreštené oči, stopy koksu v moči

.martin Mojžiš .témy 10.04.2017

Pôvodne sa mal Veľký protikorupčný pochod volať „Kapitán Danko, odstúp!“ A jednou z inšpirácií tohto pochodu bol virál vo forme valentínskej pohľadnice s Dankovým citátom.

.týždeň

Sultán prišiel

.andrej Bán .témy .fototéma 10.04.2017

Turecký prezident Erdogan zásadne mení charakter štátu, parlamentný systém po referende 16. apríla zrejme nahradí prezidentský s takmer neobmedzenými právomocami. Kto je tento muž, ktorý čoraz viac znepokojuje Európu?

Z Gorily sme sa poučili

Z Gorily sme sa poučili

.martin Mojžiš .filip Olšovský .témy 09.04.2017

Veľký protikorupčný pochod ohlásený na 18. apríla organizujú stredoškoláci. A boja sa ho najvyšší ústavní činitelia tohto štátu (dvaja z troch). Ich strach je namieste, otázka je len, či to tí stredoškoláci zvládnu.

.týždeň

Eurostop?

.redakcia .témy .fototéma 03.04.2017

Predstavitelia krajín Európskej únie sa 25. marca stretli v hlavnom meste Talianska pri príležitosti 60. výročia podpísania Rímskych zmlúv. Prinášame fotoreportáž talianskej dvojice zo sprievodných protestov a názory na budúcnosť Únie.

Top 2017: Rezignovaná láska

Top 2017: Rezignovaná láska

.denisa Gdovinová .témy 26.03.2017

V západných krajinách sú najrýchlejšie rastúcou skupinou rozvádzajúcich sa ľudia v dôchodkovom veku. Dá sa až na striebornej svadbe zistiť, že človeka vedľa seba nepoznáte? Dá. Aj na dôchodku striehne na manželstvo niekoľko ťažkých životných kríz.

Starnúci svet v boji proti živlom

Starnúci svet v boji proti živlom

.michal Magušin .témy 26.03.2017

Prírodné katastrofy nechávajú svoje obete najmä v radoch starších ľudí. Tých je však na svete čoraz viac a meniaca sa klíma prináša množiace sa riziká. Čo robiť?