Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Téma .týždňa: Sláva hrdinom!

Téma .týždňa: Sláva hrdinom!

.týždeň .témy 06.03.2022

Osud Ukrajiny mal byť spečatený, Vladimír Putin ju plánoval rýchlo poraziť. Toto mu však nevyšlo. Statočný odpor mužov, žien, starých i mladých, sa zapíše do dejín ako skutočný hrdinský epos. Putin sa do nich zapíše ako skutočný zloduch.

Téma .týždňa: Rozvadená posádka v búrke

Téma .týždňa: Rozvadená posádka v búrke

.týždeň .témy 27.02.2022

Vládna koalícia je dva roky v situácii, akú si na začiatku neplánovala. Pandemická kríza a dnešná vojna na Ukrajine by boli dosť veľkou výzvou aj pre menej nesúrodé a kompetentnejšie tímy. Chvályhodné výnimky si však o to viac zaslúžia podporu.

Téma .týždňa: Rast cien je späť. Čo čaká naše peniaze?

Téma .týždňa: Rast cien je späť. Čo čaká naše peniaze?

.týždeň .témy 20.02.2022

Inflácia tvrdo útočí na naše peňaženky a každé euro rýchlo stráca svoju hodnotu. Ak budú ceny naďalej rásť, ľudia začnú hľadať vinníkov a utiekať sa k falošným prorokom. Páky majú v rukách jedine centrálne banky, ktoré infláciu samy vytvorili. Boj s rýchlo sa šíriacim plameňom však môže viesť k podobnej kríze, akú sme zažili v roku 2008.

Téma .týždňa: Do ruského náručia

Téma .týždňa: Do ruského náručia

.týždeň .témy 13.02.2022

Slovensko si pred pár rokmi v referende odhlasovalo, že bude členom EÚ a vstúpilo do NATO. Vplyvom ruskej propagandy, benevolencie sociálnych sietí a laxnosti viacerých politikov to vyzerá, že naša krajina môže mať v blízkej budúcnosti veľký problém.

Téma .týždňa: Koniec pandémie

Téma .týždňa: Koniec pandémie

.týždeň .témy 06.02.2022

S príchodom omikronu je koronavírus čoraz rozšírenejší. Napriek tomu je to zrejme dobrá správa. Prirodzená imunita a prekonanie môžu znamenať, že unavujúca pandémia sa pripravuje na svoje posledné dejstvo.

Téma .týždňa: Sekularizácia ako reštart

Téma .týždňa: Sekularizácia ako reštart

.týždeň .témy 30.01.2022

Sčítanie obyvateľstva prinieslo jasné signály sekularizácie: Zdvojnásobilo sa percento ľudí bez vyznania. Obviňovať liberalizmus nemá zmysel, mohol by to byť pre cirkvi impulz na návrat slobody, kreativity a dialógu.

Téma .týždňa: Životný záujem Slovenska

Téma .týždňa: Životný záujem Slovenska

.týždeň .témy 23.01.2022

O obrannej dohode medzi USA a SR začala rokovať ešte minulá vládna garnitúra na čele s Robertom Ficom. Dnes je takmer identická zmluva spochybňovaná a ovenčená dezinformáciami. Vytváranie nepravdivých mýtov je i naďalej národným športom.

Téma .týždňa: Rok genproka

Téma .týždňa: Rok genproka

.týždeň .témy 16.01.2022

Zhruba pred rokom sa Maroš Žilinka stal generálnym prokurátorom. Za ten rok o ňom nestratili ilúzie iba tí, ktorí ich nikdy nemali. Je to problém – ale väčší problém ako jeho osoba predstavuje systém, na vrchole ktorého sedí a vládne: stalinská pyramída moci.

Téma .týždňa: Inflácia politických strán

Téma .týždňa: Inflácia politických strán

.týždeň .témy 09.01.2022

Niečo sa deje s našimi straníckymi systémami. „Štandardné“ strany sa rozpadajú a miznú. To, čo bývalo na okraji, sa tlačí do centra diania. Množia sa nestabilné stranícke novotvary. Sklamaný volič ich volí, len aby sa viac sklamal. Ako sa vyhnúť pádu do extrému?

Téma .týždňa: Zrážka s realitou bolí

Téma .týždňa: Zrážka s realitou bolí

.týždeň .témy 02.01.2022

Parafrázujúc pesničku Živých Kvetov, 2021 chce sa mi zvracať, jak Egonovi Bondymu, keď mal dvadsať. Asi taký je celkový dojem z uplynulého roka. Dôvodov na optimizmus do budúcnosti nie je mnoho. Rok 2022 však bude i o nádeji, ktorá bude podobná, ako keď hrá Slovensko hokej proti Kanade. Dúfať môžeme, čo iné nám ostáva.