Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Eurostop?

.redakcia .témy .fototéma 03.04.2017

Predstavitelia krajín Európskej únie sa 25. marca stretli v hlavnom meste Talianska pri príležitosti 60. výročia podpísania Rímskych zmlúv. Prinášame fotoreportáž talianskej dvojice zo sprievodných protestov a názory na budúcnosť Únie.

Top 2017: Rezignovaná láska

Top 2017: Rezignovaná láska

.denisa Gdovinová .témy 26.03.2017

V západných krajinách sú najrýchlejšie rastúcou skupinou rozvádzajúcich sa ľudia v dôchodkovom veku. Dá sa až na striebornej svadbe zistiť, že človeka vedľa seba nepoznáte? Dá. Aj na dôchodku striehne na manželstvo niekoľko ťažkých životných kríz.

Starnúci svet v boji proti živlom

Starnúci svet v boji proti živlom

.michal Magušin .témy 26.03.2017

Prírodné katastrofy nechávajú svoje obete najmä v radoch starších ľudí. Tých je však na svete čoraz viac a meniaca sa klíma prináša množiace sa riziká. Čo robiť?

Zostarneme, ale nevymrieme

Zostarneme, ale nevymrieme

.lukáš Krivošík .témy 26.03.2017

Kombinácia predlžovania ľudského života a nedostatku detí si na Slovensku i v iných vyspelých krajinách vyžiada prispôsobenie. Nebude to bez bolesti. Dobrou správou je, že pripravovať sa na nový svet môžeme už teraz. Na úrovni politiky aj ako jednotlivci.

Seniori online

Seniori online

.alexander Mravčák .témy 26.03.2017

V roku 2050 bude podľa Európskeho menového fondu vekový priemer Európy viac než 52 rokov. Ako ovplyvní starnúca populácia trendy vo svete technológií a v čom bude život seniorov budúcnosti jednoduchší ako život tých dnešných?

Staroba ako za trest

Staroba ako za trest

.elena Akácsová .témy 26.03.2017

Nikto nechce dožiť svoj život v zariadení, ktorého už samotný ľudový názov – starobinec – znie odpudivo. Ale ani korektný názov zariadenie pre seniorov ho nerobí o nič lákavejším. Aká je u nás situácia v starostlivosti o seniorov odkázaných na cudziu pomoc?

Rany bez hraníc

Rany bez hraníc

.alessio Mamo .témy .fototéma 19.03.2017

Asma si vo svojej izbe na štvrtom poschodí oblieka obľúbené šaty,  chystá sa von. Zdravotná sestra Khawla pobieha z izby do izby, navštevuje pacientov.

.týždeň

A ešte niekoľko ďalších tráum

.redakcia .témy 19.03.2017

V slovenskom povedomí nezostáva iba pätica tráum. Je ich oveľa viac, ale tie ďalšie sú podľa výberu redakcie predsa len trochu menej významné. Ktoré to sú? rozdelenie Česko-Slovenska sa udialo bez referenda. Vznikla táto republika naozaj z vôle občanov či z vôle politikov? Nevieme to celkom presne,

5 tráum Slovenska

5 tráum Slovenska

.redakcia .témy 18.03.2017

Obyvatelia Slovenska nemajú veľkú vieru v spravodlivosť. Nie sú presvedčení, že v ich krajine sa dá dovolať pravdy. Môžu za to rôzne udalosti, javy, osoby. Päť káuz je však kľúčových. Tu sú.

.týždeň

Tiso. Kňaz, prezident, zločinec, martýr

.andrej Bán .témy 18.03.2017

Bol to najväčší prípad svojho druhu v novodobých slovenských dejinách, dodnes rozdeľuje a traumatizuje našu spoločnosť.