Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.spoločnosť
Slovak Story

Slovak Story

.martin Hanus .jozef Majchrák .spoločnosť .téma

Pred 20 rokmi sa začal príbeh nášho štátu a my dodnes celkom nevieme, čo si počať s okolnosťami jeho vzniku a nehodným otcom zakladateľom. Aj preto sa utápame v bezradnosti a sebapodceňovaní. Lenže to nie je začiatok nášho príbehu, iba jeho posledná kapitola.

Tri cesty k Bohu

Tri cesty k Bohu

.eva Čobejová .spoločnosť .reportáž

Vieru prijali až v dospelom veku. Ako konvertiti sa cítia trochu iní ako tradiční kresťania, ktorí vyrástli vo veriacich rodinách a v cirkvi.

Hľadáme Howarda Hughesa

Hľadáme Howarda Hughesa

.martin Mojžiš .spoločnosť

Slovenským vedcom sa málokedy podaria objavy, kvôli ktorým sa možno budú prepisovať učebnice. Jemu a jeho tímu sa taký objav podaril. No zaujíma ho nielen vlastný výskum, ale záleží mu na celej slovenskej vede. Jozef Nosek.

Túto vojnu vyhráme

Túto vojnu vyhráme

.andrej Bán .spoločnosť

Ukrajinci v tom majú jasno. Vojne proti doneckým a luhanským separatistom, za ktorými stojí Rusko, hovoria antiteroristická operácia. Prinášame svedectvo z prvých línií v okolí strategického mesta Mariupoľ na juhu Donbasu.

Ako prežiť pôrod: Koža na kožu!

Ako prežiť pôrod: Koža na kožu!

.iveta Aldana .lucia Lišiaková .veronika Pizano .spoločnosť .spoločnosť

Žena sa bezradne pozerá na svoje plačúce dieťa, ktoré je zviazané až po krk v detskej perinke a leží vo vaničke vedľa jej postele. Po pôrode ho videla len chvíľu, doniesli jej ho spiace až o niekoľko hodín, a teraz ho nevie utíšiť. A nevie ho ani nakŕmiť.

Nelegálni prisťahovalci miznú v Európe

Nelegálni prisťahovalci miznú v Európe

.eugen Korda .spoločnosť

Jefim Fištejn hovorí o prisťahovalectve a o tom, ako k nemu pristupovať pri jeho riešení.

Ako prežiť pôrod: Chceme rešpekt a slušnú komunikáciu

Ako prežiť pôrod: Chceme rešpekt a slušnú komunikáciu

.eva Čobejová .spoločnosť .téma

Nie sú novinárky ani zdravotníčky, ale v .týždni sériou článkov pred dvomi rokmi otvorili tému slovenského pôrodníctva. Lucia Lišiaková má jedno dieťa, Veronika Pizano dve a Iveta Aldana v dobe rozhovoru čakala svoje druhé dieťa. Chcú, aby ženy nemali z pôrodov traumu.

Ako prežiť pôrod: Keď je pôrod operáciou

Ako prežiť pôrod: Keď je pôrod operáciou

.iveta Aldana .lucia Lišiaková .veronika Pizano .spoločnosť .téma

Cisársky rez je operácia, ktorou sa na Slovensku končí takmer tretina pôrodov. Svetové štatistiky pritom odporúčajú, aby sa týmto spôsobom končilo iba desať percent pôrodov.

Výročie prvej genocídy v Európe
2:13

Výročie prvej genocídy v Európe

.eugen Korda .spoločnosť

Vyvražďovanie Arménov Turkami počas prvej svetovej vojny považujú mnohé civilizované krajiny za genocídu. Turecko tvrdí, že sa žiadne masové vyvražďovanie nekonalo. Reportér .týždňa Andrej Bán pred niekoľkými rokmi arménsko navštívil a natočil tam videá použité v reportáži spred dvoch rokov.

Ako prežiť pôrod: Pôrodný azyl

Ako prežiť pôrod: Pôrodný azyl

.iveta Aldana .lucia Lišiaková .veronika Pizano .spoločnosť

Po vstupe do nemocnice v Hainburgu chýba typický nemocničný pach. Necítite stiesnenosť, ktorú vo vás vyvolávajú slovenské nemocnice so svojimi bielymi kachličkovými stenami a neónovými svetlami.