Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Jedno meno, jedno dieťa, jeden svet

.andrej Bán .názory 05.08.2009

Nedávno som do tejto rubriky napísal článok s názvom Pozor na nich! Vrátil som sa v ňom k praktikám troch čudných nadácií, ktoré zbierajú peňazí od darcov na „biedne deti v chudobných krajinách“. Tie praktiky považujem za neférové a manipulatívne. V závere som spomenul, že sa tu objavila ďalšia netransparentná nadácia. Ľudia z nej sa mi ozvali – a žiadali opravu.

.týždeň

Čudná výstava. O Tiborovi Huszárovi

.eva Čobejová .názory 03.08.2009

Kto je najväčší slovenský fotograf? No rozhodne Tibor Huszár. Stačí sa pozrieť na jeho impozantnú postavu.

.týždeň

ako / a koho / ohol / alkohol / poézie

.martin Droppa .názory 31.07.2009

Vydať dnes básnickú zbierku je technicky jednoduché: stačí písať básne, zostaviť z nich kolekciu, vhodne ju pomenovať, všetko to prepísať, osloviť vydavateľstvá, zistiť ktoré za koľko a dokedy knihu vydá...

.týždeň

168 hodín po vetre

.martin Droppa .názory 26.07.2009

Je sobota, 25. júl. Presne pred 168 hodinami silný vietor na letisku v Trenčíne strhol O2 Arénu a tragicky definitívne ukončil trinásty ročník festivalu Bažant Pohoda. Sedem dní o udalosti (a o Pohode vôbec) čítam, počúvam, uvažujem.

.týždeň

Štefan Nižňanský reaguje

.štefan Nižňanský .názory 24.07.2009

Na článok Evy Čobejovej "Štefan Nižňanský je neslušný človek" uverejnený 15. júla poslal svoju reakciu generálny riaditeľ STV Štefan Nižňanský. Jeho odpoveď uverejňujeme v plnom znení.

.týždeň

Richtár Fico

.jozef Majchrák .názory 23.07.2009

Robert Fico sa rozhodol prispieť zo svojej rezervy obciam na Záhorí na boj proti premnoženým komárom. Má na to právo a je to úplne v poriadku. Zarazí akurát to, akým spôsobom premiér o týchto aktivitách informuje. Ako by voľby mali byť už zajtra.

.týždeň

List Barackovi

.andrej Bán .názory 20.07.2009

Milý Barack – nepoznám protokol a tak mi prepáčte, odkundesovi zo strednej Európy, ak som nezdvorilý či nepatrične familiárny. Vy však viete, že to myslím dobre.

.týždeň

Pohoda Backstage 03

.juraj Kušnierik .názory 19.07.2009

Na letisku nastalo desivé ticho. Najsmutnejší deň Pohody...