Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Kresťania z Kornu

.vladislav Gális .názory

K najpopulárnejším hudobným skupinám deväťdesiatych rokov patrili americkí Korn. Kapela, ktorá sa považuje za zakladateľov štýlu nu-metal, hoci sama sa od neho dnes dištancuje. Nečudo, nu-metal dávno vyšiel z módy.

.týždeň

O Pravdu je čoraz menší záujem

.eva Čobejová .názory

Zaujímavo sa vyvíja predajnosť denníka Pravda. Keď sa človek pozrie na čísla predaja, ktoré pravidelne zverejňuje kancelária ABC SR, okamžite mu napadne, že vo vydavateľstve Perex asi nevládne teraz veľké nadšenie a šéfovia tejto spoločnosti asi majú nad čím dumať.

.týždeň

Bafana, Bafana!

.juraj Kušnierik .názory

Včera ráno som sa vrátil z Južnej Afriky. Bol to krátky síce, ale nesmierne zaujímavý výlet...

.týždeň

Posun doprava

.jaroslav Daniška .názory

Z Ameriky prišla zaujímavá správa. Predseda amerického ústavného súdu John G. Roberts sa podľa New York Times ukázal ako „šikovný stratég“, ktorému sa napriek posunu celej krajiny so zvolením Baracka Obamu doľava, darí ústavný súd posúvať doprava.

.týždeň

Dobre utro z Izraela!

.andrej Bán .názory

To, že sa v Netanyi, podľa mnohých najkrajšom izraelskom stredomorskom letovisku, dohovoríte najmä po rusky už neprekvapí. A, žiaľ, neudiví ani to, že v tomto meste pred niekoľkými rokmi pri teroristickom útoku zabili návštevníkov jedného hotela a zákazníkov hypermarketu.

.týždeň

Chlieb bude!

. .názory

Bánov, ČSTK. Tohtoročná úroda obilnín síce nebude taká bohatá ako minulý rok, ale naši poľnohospodári sú aj tak pripravení prekročiť plán tejto päťročnice o dvadsať percent.

.týždeň

Ješitný, vadný, zahájený, obtiažny...

.eva Čobejová .názory

Keď už nám koaliční zákonodarcovia venovali novelu jazykového zákona a sprísnili dohľad nad používaním slovenčiny, skúsme na tento zákon zareagovať nejakou rozumnou iniciatívou. Jedna sa ponúka priam sama.

.týždeň

Dve správy o konci justície

.jozef Majchrák .názory

Sudkyňa Krajského súdu v Bratislave Anna Benešová tvrdí, že za ňou prišla s veľkým plačom predsedníčka súdu, ospravedlnila sa a povedala, že pokiaľ nepodá návrh na jej disciplinárne potrestanie, bude odvolaná z funkcie.

.týždeň

So susedom o počasí

.martin Hanus .názory

"Zas budú povodne. Ale čo sme si nasiali, to žneme," povedal mi včera v upršaný bratislavský večer sused venčiaci kokeršpaniela. "Veď celá planéta je v takomto stave," povzdychol si.