Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Sloboda squatterov

.juraj Kušnierik .názory

V Prahe sa odohrala dráma: vysťahovali sqatterov. Minister Kocáb im našiel ubytovanie. Teda happy end. Ostáva po ňom však v ústach trpká chuť.

.týždeň

Pošta a bulvár

.eva Čobejová .názory

Tušila som, že Slovenská pošta je na tom dobre a že si môže dovoliť aj rôzne bonusy a odmeny.

.týždeň

Jé Jé Jé

.juraj Kušnierik .názory

Skupina Yeah Yeah Yeahs vydala na jar tohto roku výborný album It´s Blitz. Preto som sa na ich koncert vo Viedni veľmi tešil...

.týždeň

Nemecká suverenita

.jaroslav Daniška .názory

Posledné dni ponúkajú krátku úvahu nad stavom suverenity v Nemecku. Týka sa Bruselu a moslimov.

.týždeň

Pozor na nich!

.andrej Bán .názory

Mal by som vlastne cítiť satisfakciu. Naďalej ma však mrzí, že mnohí ľudia na Slovensku sú – v úsilí konať dobro a pomáhať trpiacim v Afrike alebo kdekoľvek vo svete – takí naivní. A hlúpi, s prepáčením.

.týždeň

Lesníci a kšeftári

.eva Čobejová .názory

Pred niekoľkými mesiacmi bol u nás na návšteve priateľ z Liptova, povolaním lesník. Bol akýsi iný ako zvyčajne, mĺkvy až depresívny. Keď sme sa pýtali, čo sa deje, tak len cez zuby precedil: Vy netušíte, čo sa v lesoch deje, ako sa tam rozkráda, nemáte ani predstavu... Viac sa mu na túto tému hovoriť nechcelo. Ale podľa depky, v ktorej sa nachádzal, sme tušili, že to nebude nejaká maličkosť.

.týždeň

Absurdistan I.

.martin Hanus .názory

Nepravidelný občasník o veciach, ktoré sa dnešným ľuďom javia ako normálne, hoci nie sú celkom normálne. Začíname Jamesom Lovelockom.

.týždeň

Superkura

.vladislav Gális .názory

Základná myšlienka je jednoduchá. Dohromady sa dajú muzikanti zo slávnych skupín a vznikne - superskupina. Teoreticky to vyzerá výborne: kvality zúčastnených hudobníkov sa sčítajú a výsledkom je super hudba. Lenže teória je jedna vec a prax druhá.

.týždeň

Lexington, lenivci a Hillarine zuby v pohári

.marína Gálisová .názory

Economist, presnejšie jeho stĺpček Lexington, mal tento mesiac zaujímavý postreh o americkej pracovnej etike, ktorá neplatí pre všetkých, len pre tých dospelých.

.týždeň

Sudkyne vs. sudcovia

.eva Čobejová .názory

Možno som ako žena zaujatá a nevidím celú vec celkom objektívne, ale akosi sa mi zdá, že v spore o tvár našej justície a najmä našich súdov počuť teraz najmä hlas žien. Akoby sa najmä ženy nebáli verejne ozvať proti Štefanovi Harabinovi.