Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Nový .týždeň: Jediná menšina, ktorá volí Fica

.martin Hanus .názory

Vo vydaní .týždňa, ktoré je v predaji od pondelka 18. marca, si môžete okrem iného prečítať:

.týždeň

Värttinä: vysoko a hlasno!

.juraj Kušnierik .názory

"Korkeelta ja kovvoo", čiže "vysoko a hlasno". Tak pred 30 rokmi označili štýl fínskej kapely Värttinä, ktorá 21. marca vystúpi v petržalskom Klube Za zrkadlom.

.týždeň

Habemus Papam Franciscum

.jaroslav Daniška .názory

Bol to opäť raz zvláštny moment. Biely dym, Rím a svet čakal, pozeral sa na prázdny balkón a keď vyšiel ten neznámy muž, zavládlo prekvapenie. A ticho.

.týždeň

Zase sa niečo dá!!!!!

.elena Akácsová .názory

Títo ľudia asi tak skoro neprestanú. Nedávno predviedli Ministerstvu financií, kde by mohli vylepšiť komunikáciu Daňového portálu a Katastru s používateľmi, teraz to chcú ukázať úradníkom, lekárom, všetkým autorom rôznych upozornení a zákazov.

.týždeň

Zločiny, tresty a nádeje Žiliny

.juraj Kušnierik .názory

Do Žiliny sme sa vybrali na premiéru Zločinu a trestu v Mestskom divadle. Bola to zaujímavá a poučná cesta.

.týždeň

Nejde o život, je to len monitor

.eva Čobejová .názory

V stredu 13. marca sa bude na našich základných školách zisťovať úroveň výchovno-vzdelávacích výsledkov žiakov. V ľudovej reči sa ujal pojem monitor. Toto nevinné slovko sa tak stalo pre mnohých školákov dlhoročnou nočnou morou. Trochu im pomôžme a monitor spochybnime. Zaslúži si to.

.týždeň

Zahraniční psychiatri: Prečo Hedviga neklame

.martin Hanus .názory

Domáce inštitúcie sa od roku 2006 nevedia vymotať z hanebného – a je jedno, či celkom na začiatku vedomého alebo nevedomého – omylu. Z úbohej obete útoku vtedy spravili vinníka a po novom jej hrozia núteným pobytom na psychiatrii. Aj preto je veľkým posunom vpred, že sa kauzu Hedvigy Malinovej podarilo internacionalizovať. Žiaľ, tu naozaj pomôže iba tlak zvonka.

.týždeň

SaS pred rozkolom

.marek Vagovič .názory

V sobotu sa v Prešove rozhodne o novom predsedovi SaS. Či už to bude Richard Sulík, alebo Jozef Kollár, liberálov čaká boj o prežitie. Vzťahy v SaS sú totiž natoľko vyhrotené, že víťazstvo ktoréhokoľvek z nich zrejme stranu rozčesne a posunie mimo parlamentu.

.týždeň

Chlpaté devízy

.andrej Bán .názory

V najnovšom vydaní .týždňa píšem o poľovníkoch a pytliakoch. Pri tejto príležitosti si spomínam na poľovačku na medveďa spred pár rokov.

.týždeň

Chávez odišiel

.marína Gálisová .názory

Zomrel Hugo Chávez, ďalší z radu politikov, ktorí sa vo svojej krajine odhodlali na marxistické experimentovanie so spoločnosťou. Robil to, ako tvrdil, v mene ľudu. Čo dosiahol?