Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Roosevelt krízu neporazil

.jozef Ryník .názory

Pri študovaní hospodárskych dejín zo slovenských skrípt a kníh si pamätám, že americký prezident Franklin D. Roosevelt bol v nich vždy opisovaný ako zmiernil a porazil v USA Veľkú hospodársku krízu. Americký profesor ekonómie Gene Smiley, ktorého knihu Nový pohľad na veľkú hospodársku krízu som nedávno prečítal tvrdí niečo úplne iné.

.týždeň

Super Chodúr

.eva Čobejová .názory

Hádam prvýkrát sa udialo v česko-slovenskej Superstar čosi, čo naozaj stojí za pozornosť.

.týždeň

Udržateľná ryba

.juraj Kušnierik .názory

Viete aká je to "udržateľná ryba"? Ani ja som to nevedel, ale už viem.

.týždeň

Je tu výzva: Zastavme vianočné žobranie

.eva Čobejová .názory

Opäť je tu predvianočný čas a viac ako inokedy sa spomínajú deti z detských domovov. Domovácke deti sú často pozývané na rôzne vianočné večierky, trhy, koncerty, aby ukázali svoje tváre a tak inšpirovali ľudí k vytiahnutiu peňaženiek.

.týždeň

Prečo ma rozčuľuje Jerofejev

.andrej Bán .názory

Na pravidelnej porade v redakcii, kde sme hodnotili minulé číslo, došlo k zvláštnej veci. V názore, že ruský spisovateľ Viktor Jerofejev, s ktorým sme uverejnili rozhovor, pôsobí ako cynický sebastredný fanfarón som sa ocitol osamotený.

.týždeň

Svet očami sociálneho snílka

.jozef Ryník .názory

Včera som bol na film V pasci neoliberalizmu, ktorý sa premieta v rámci Medzinárodného filmového festivalu v Bratislave. Podľa krátkej charakteristiky filmu na webe festivalu som tušil, že to bude film kritický, ale bol som zvedavý do akej miery a aké argumenty bude kanadský režisér Richard Brouillette používať.

.týždeň

Rádiu FM k narodeninám

.juraj Kušnierik .názory

Rádio FM má päť rokov. A to je dôvod radosti!

.týždeň

Kto teda bude riaditeľom SND?

.eva Čobejová .názory

Takže, ako oznámila výberová komisia, o post generálneho riaditeľa SND má záujem sedem uchádzačov. Zaujímavé je, že prišli prihlášky aj z Čiech a nie je nezaujímavé ani to, že prihlášku poslal aj terajší dočasný šéf SND Pavol Smolík.

.týždeň

Ďalší pivovar na odstrel

.jozef Ryník .názory

Ešte v auguste, keď som písal o pivovaroch na Slovensku a mapoval osudy tých zatvorených oslovil som aj Drahomíru Mandíkovú, hovorkyňu firmy Pivovary Topvar. Tá prevádzkuje dva pivovary na Slovensku vo Veľkom Šariši a v Topoľčanoch. Vtedy hovorkyňa tvrdila, že napriek kríze neplánujú ani jeden z týchto pivovarov zavrieť.