Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

O divadle a socialistických batériách

.eva Čobejová .názory

Moja priateľka Roza Ambroz je výtvarníčka, dizajnérka a vždy si všimne veci, ktoré zväčša my ostatní, esteticky menej útlocitní, ani nevnímame. Aj tentoraz za mnou prišla so zvláštnou žiadosťou. Usporiadať verejnú zbierku, lenže jej účel je trošku, no trošičku bizarný. Hoci nie celkom od veci. Posúďte sami:

.týždeň

Predvolebné bilboardy sú úbohé

.jozef Ryník .názory

Cez víkend som cestoval severozápadným Slovenskom až do Spišskej Novej Vsi. Keďže som nešoféroval všímal som si predvolebné bilbordy politických strán pri ceste. Až na stranu SaS im chýbala kreativita a boli nudné. Skúsim zhodnotiť niektoré z nich.

.týždeň

Zomrel Otakar Motejl, statočný človek

.juraj Kušnierik .názory

Dnes, teda v nedeľu, 9. mája 2010 o 16. hodine zomrel advokát, sudca, obhájca Plastikov, bývalý minister spravodlivosti, český ombudsman Otakar Motejl.

.týždeň

Pieta za maďarské lietadlo?

. .názory

Správa o zrútení poľského lietadla ma zastihla v košickej reštaurácii. V metropole východu som mal v tú sobotu stretnutie a na obed som zašiel na pizzu. Okolo mňa sedelo zopár mladých rodín s deťmi - nebolo tam zrovna ticho. Rádio hralo nie veľmi nahlas a správy bolo sotva počuť.

.týždeň

Slota je vraj rasista. No a?

.martin Hanus .názory

SNS je odpudivá strana. Ale výzvy na jej zákaz pre jeden primitívny bilbord triafajú vedľa. Nielen preto, že právne neobstoja.

.týždeň

Ruže pre Hedvigu

.ivana Bartoková .názory

Vážený pán predseda vlády, na začiatku Vašej vlády v lete 2006 ste sa okrem Róberta Kaliňáka a Jána Packu aj Vy verejne vyslovili ku kauze študentky Hedvigy Malinovej, a to spôsobom, aký nemá v slobod-nej spoločnosti obdoby.

.týždeň

Bradlo je jednoducho skvelé

.eva Čobejová .názory

Dnes, 4. mája, je výročie smrti Milana Rastislava Štefánika. Môžeme si teda naňho trošku spomenúť, napríklad na Bradle.

.týždeň

Mečiar a kameň mudrcov

.jozef Majchrák .názory

Pavlovi Dobšinskému sa na Slovensku rodí nový konkurent. Predseda HZDS Vladimír Mečiar má čoraz väčší problém zaujať niekoho mimo zmenšujúceho sa jadra svojich skalných voličov.