Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Králi v službách biznisu

.eva Čobejová .názory

Na Slovensku máme v týchto dňoch nórsky kráľovský pár. Je dosť neuveriteľné, že títo zriedkavo cestujúci manželia sa vybrali práve k nám. Sú aj zaujímavejšie destinácie na kráľovské výlety.

.týždeň

Náhradníci do vesmíru

.andrej Bán .názory

Minister obrany Ľubomír Galko sa oprávnene posťažoval, že zabúdame na nášho prvého kozmonauta Ivana Bellu.

.týždeň

Glen Hansard

.juraj Kušnierik .názory

Robíme veľa rozhovorov, ale ten v tourbuse s Glenom Hansardom bol naozaj výnimočný.

.týždeň

Naozaj sa žiadna žena nenašla?

.eva Čobejová .názory

Keby podpredsedníčka Európskej komisie Viviane Reding videla, koho naši kolegovia z Trendu nominovali do finále súťaže Manažér roka, určite by sa jej nebezpečne zvýšil tlak alebo by okamžite začala vymýšľať nové smernice.

.týždeň

Radoslav Procházka: Štekajúca karavána

. .názory

Radoslav Procházka sa stal poslancom NR SR a predsedom Ústavnoprávneho výboru. Pre mnohých výborná správa, no pre novinárov katastrofa... Hneď sa objavili hlasy o tom, koho teraz budú oslovovať, keď tento právnik už bude sedieť na „druhej strane“.

.týždeň

V Mikuláši je to na psychiatra

.martin Droppa .názory

Predvolebná kampaň do komunálnych volieb sa ešte poriadne nezačala, a v Liptovskom Mikuláši sa už ostro bojuje. Neštandardne boj o voličské hlasy odštartoval primátor Ján Blcháč pokusom o odstavenie dvoch z troch svojich protikandidátov z verejného života.

.týždeň

Prečo Island?

.juraj Kušnierik .názory

Už štyri roky chodím na Island. Stal sa mojím koníčkom, mojou obsesiou, mojim "snom, ktorý sa stal skutočnosťou". Prečo?

.týždeň

Leonard

.peter Bálik .názory

Sú frázy, že „hudobník vydá zo seba všetko“, že odviedol na pódiu „stopercentnú robotu“, no ani jedna z tých floskúl stále nedokáže popísať vystúpenie Leonarda Cohena v bratislavskej NTC Sibamac Arene. Možno stačí, že sa naplnil význam slova „Koncert“. Vystúpenie tohto človeka sa stalo samotnou oslavou hudby a umenia ako takého.

.týždeň

Údržbárska vláda

.jozef Ryník .názory

Vo štvrtkovej relácii Pod lampou hľadali moderátor Štefan Hríb a jeho hosť Martin Šimečka priliehavý názov pre terajšiu slovenskú vládu. Nenašli ho, ale horšie je, že ani naša vláda sama nevie, ako by sa mala charakterizovať.