Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Akí sú slovenskí jezuiti?

.eva Čobejová .názory

Minulý týždeň sme sa s kolegami venovali jezuitom. Skúmali sme ich spiritualitu, dejiny, ale aj to, ako sú na tom slovenskí jezuiti. Pustili sme sa do toho preto, že niečo nám nešlo do hlavy.

.týždeň

Naše matky, naši otcovia

.lukáš Krivošík .názory

Nemecko opäť rieši svoju nacistickú minulosť. Pozoruhodný trojdielny vojnový film Unsere Mütter, unsere Väter (Naše matky, naši otcovia) spustil veľkú debatu v tamojších médiách, no v susednom Poľsku si vyslúžil aj rozhorčenú kritiku.

.týždeň

Tá žena je škandál, odvolajte ju!

.martin Hanus .názory

O tejto panej som už nechcel napísať ani riadok. Novinára nikam neposúva, keď sa musí venovať stupídnostiam, ktoré produkuje táto značne nemúdra žena (len úcta k jej ústavnej funkcii bráni zvoliť iné slovo). No netreba si zvykať, ak nechceme celkom otupieť. Práve naopak.

.týždeň

So Happy Dark Side Of The Birthday!

.martin Droppa .názory

Oslavovali sme narodeniny – štyridsiatku. Ak nie najznámejší, tak určite jeden z najznámejších hudobných albumov na svete (...aký pekný frazeologizmus: vraj „jeden z najznámejších albumov...“; aké sú potom dva z najznámejších dvojalbumov na svete?) – album The Dark Side Of The Moon od skupiny Pink Floyd – sa narodil pred štyridsiatimi rokmi, 23. marca 1973, „na novorodeneckom oddelení londýnskej nahrávacej pôrodnice“ Abbey Road.

.týždeň

Prečo nie som za olympiádu v Tatrách

.juraj Kušnierik .názory

Keby sa ma niekto opýtal, či som za organizovanie časti zimných OH v roku 2022 v Tatrách, povedal by som nie. Skúsim vysvetliť prečo.

.týždeň

Nový .týždeň: Aj my sme za olympiádu

.martin Hanus .názory

Vo vydaní .týždňa, ktoré je v predaji od pondelka 25. marca, si môžete okrem iného prečítať:

.týždeň

Áno olympiáde

.jozef Majchrák .názory

Budúci týždeň sa v Poprade stretnú Robert Fico a Donald Tusk, aby rokovali o ZOH 2022. Malo by Slovensko ísť do tohto projektu?

.týždeň

Správy z cesty

.juraj Kušnierik .názory

Nie, nebol som v exotickej cudzine, ba ani v inom meste. Len som sa prešiel pešo z Ružinova na Palisády. Bola to však zaujímavá cesta!

.týždeň

Rok, ktorý zmení pravicu

.jaroslav Daniška .názory

Kongres SaS ukončil jednu etapu vývoja slovenskej pravice. Začína druhá.

.týždeň

Bratislava pochodovala za život, nie za Tisa

.martin Hanus .názory

Od toho skvelého podujatia uplynuli síce už tri dni, ale predsa sa k nemu ešte vrátim – už len preto, že ho naše nebulvárne denníky vo svojom hlavnom spravodajstve odignorovali. Pritom išlo o najväčšiu demonštráciu za ochranu života nenarodených detí v našich dejinách.