Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Cthulhu čaká

.marína Gálisová .názory

Na Slovensku, hoci to vždy tak nevyzerá, nežije až toľko nacionalistov. Možno tu naozaj prevláda oná neslávne preslávená holubičia nátura. Niežeby sme boli načisto mierumilovní, ale v pravej chvíli dáme prednosť domácemu pokoju. A to je dobre, aj keď tejto pravej chvíli často predchádza aspoň formálne zatínanie pästí a prskanie jedovatých slín.

.týždeň

Zopár prekvapení

.juraj Kušnierik .názory

Parlamentné voľby sa skončili. Na analýzy je asi ešte priskoro, na prvé dojmy nie.

.týždeň

Neviete koho krúžkovať? Načerpajte inšpiráciu

.martin Hanus .názory

Milí čitatelia, v sobotu nestačí iba voliť, ale aj krúžkovať, krúžkovať a krúžkovať. Nerozhodujete totiž len o tom, koľko strán (a s akou silou) bude zastúpených v parlamente, ale aj o tom, akí poslanci tam budú sedieť.

.týždeň

Kto pôjde voliť

.eva Čobejová .názory

Voľby nie sú povinnosťou, človek si pokojne môže dovoliť luxus nevoliť. Len je ťažké dopriať si ten luxus, keď človek tuší, kto voliť asi pôjde. Títo voliť zrejme pôjdu:

.týždeň

Vraj som preukázateľne klamal

.jozef Hašto .názory

Keď predstavitelia tejto vlády alebo nimi riadené orgány označia niekoho za klamára/ klamárku (napr. Hedvigu Malinovú, Bohumila Hanzela, Zuzanu Wienk)

.týždeň

Vládu zostaví pravica. Čo potom?

.jozef Majchrák .názory

Predpovedať vývoj na Slovensku po voľbách je dosť ťažké. Napríklad už len preto, že krajina bez HZDS v parlamente a s Mostom v ňom, je – obrazne povedané – úplne inou krajinou ako tá s HZDS v parlamente a s Mostom mimo neho.

.týždeň

Je pravda, že Pravda sficovatela?

.martin Hanus .názory

Ako sa to vezme. Pravda sa aj pod novým majiteľom stavia k Robertovi Ficovi kriticky. Ale spôsobom, s ktorým môže byť Smer celkom spokojný. A zrejme je spokojný aj skutočný majiteľ – viac o jeho možnej identite v tomto texte.

.týždeň

List Dylanovi

.juraj Kušnierik .názory

Milý Bob, Vitaj v mojom meste!

.týždeň

Nepastiersky list pastierov

.martin Hanus .názory

List slovenských biskupov, ktorý si v nedeľu vypočuli katolíci v kostoloch, bol opäť sklamaním. Nie kvôli tomu, čo biskupi povedali. Ale kvôli tomu, čo nepovedali.