Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.tvár týždňa
Kto šíri nenávisť?

Kto šíri nenávisť?

.marína Gálisová .spoločnosť .tvár týždňa 21.08.2017

Keď mladý terorista – lebo inak sa ho označiť nedá – zabil autom v dave v Charlottesville jednu ženu a mnoho ďalších ľudí zranil, naplno sa ukázalo viac vecí. Aj to, že ľudská tragédia je tragédiou bez ohľadu na politiku.

Ľudia si ma vymysleli

Ľudia si ma vymysleli

.peter Bálik .kultúra .tvár týždňa 12.08.2017

Minulý týždeň nás opustil legendárny hudobník Marián Varga. Mal sedemdesiat rokov. „Mariána sa dá napodobniť, ale nedá nahradiť. To nejde,“ povedal o ňom jeho dlhoročný spoluhráč Fedor Frešo.

Scaramucci – hovorca, či mafián?

Scaramucci – hovorca, či mafián?

.marína Gálisová .slovensko .tvár týždňa 06.08.2017

Keby bol Anthony Scaramucci obyčajný prezidentský hovorca, neoplatilo by sa o ňom písať. Veď bol tým hovorcom Donalda Trumpa iba šesť dní. Lenže Scaramucci obyčajný nie je a oplatilo by sa o ňom spraviť aj seriál. Mal by sledovanosť ako Sopranovci.

Koniec Dankovej bábky?

Koniec Dankovej bábky?

.michal Magušin .slovensko .tvár týždňa 30.07.2017

Ani zďaleka nemá najväčšiu vinu na nehoráznom šafárení s eurofondmi, určenými na výskum a vývoj. Ale najväčšia zodpovednosť mu na pleciach zostáva. Plavčan musí odísť.

Káčer vs. Donald

Káčer vs. Donald

.martin Mojžiš .slovensko .tvár týždňa 23.07.2017

Jaroslaw Kaczynski rozohral v Poľsku naozaj nebezpečnú hru. Nepokryte zaútočil na základné demokratické delenie moci v štáte, poštval proti sebe mnohých spojencov a v slabej chvíľke sa prihlásil ku konšpiračným bludom. A to ešte nie je leto ani v polovici.

Verný politik aj úradník

Verný politik aj úradník

.michal Magušin .spoločnosť .tvár týždňa 09.07.2017

Je to jednoduché. Smer využíva vplyv na zmeny cien energií ako účinný nástroj na udržanie moci. A nedá si ho v nijakom prípade vziať. Preto je v hre aj Ľubomír Jahnátek.

Slavik, prvá lastovička novej doby

Slavik, prvá lastovička novej doby

.filip Olšovský .spoločnosť .tvár týždňa 02.07.2017

V polovici mája prišiel WannaCry, minulý týždeň Petya. Škodlivé počítačové vírusy, ktoré zablokujú súbory a žiadajú výkupné. Až na jednu výnimku. Petyi o peniaze pravdepodobne vôbec nešlo.

Is this a sen?

Is this a sen?

.filip Olšovský .šport .tvár týždňa 26.06.2017

Keď čítate tento článok, už viete, či sa našim mladým futbalistom podarilo postúpiť do semifinále majstrovstiev Európy do 21 rokov. Ak sa tak stalo, jeden z hlavných dôvodov treba hľadať v srdci zostavy nášho tímu.

Rezník nie je dobrou voľbou

Rezník nie je dobrou voľbou

.miroslava Kernová .slovensko .tvár týždňa 19.06.2017

V utorok sa rozhodne o tom, kto bude novým riaditeľom verejnoprávneho telerozhlasu. Do druhého kola prešli síce dvaja kandidáti – šéf TASR Jaroslav Rezník a doterajší generálny riaditeľ RTVS Václav Mika, no musel by sa stať zázrak, aby sa stal riaditeľom opäť Mika.

Comey bojuje o povesť

Comey bojuje o povesť

.marína Gálisová .slovensko .tvár týždňa 12.06.2017

Výpoveď bývalého riaditeľa FBI Jamesa Comeyho pod prísahou pred Senátom bola udalosťou týždňa. Opäť pripútala pozornosť k starším i novším škandálom – u republikánov aj u demokratov.