Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.na cudzom mieste
Riga dvoch tvárí

Riga dvoch tvárí

.richard Kališ .lifestyle .na cudzom mieste 12.11.2017

Je začiatok jesene, no v Lotyšsku už teploty počas hmlistých rán klesajú k nule. Stojím na jednom z mostov ponad chladnú rieku Daugava, mojím spoločníkom je len zabudnutá čajka na hrdzavom kandelábri.

.týždeň

Nový Dubaj?

.filip Olšovský .lifestyle .na cudzom mieste 05.11.2017

Je pred pol siedmou ráno, rozvidnievať sa začne až o pár minút. Zatiaľ je všetko ukryté v tme, z ktorej vykukujú len tie najstrašidelnejšie veci. 

.týždeň

Dreamtownovo

.slavo Capek .lifestyle .na cudzom mieste 29.10.2017

Prešov nemá začiatok ani koniec. Nech vstupujete do mesta z ktorejkoľvek svetovej strany, v jeho urbánnych letokruhoch, ako zvyknem nazývať sled historických architektonických vrstiev od centra k okraju, nenájdete logiku.

.týždeň

Medina Kampa

.marína Gálisová .lifestyle .na cudzom mieste 22.10.2017

Jednotlivec stvárňuje dejiny, o tom niet pochýb, a špeciálne to poznať v umení. Pri brehu Vltavy, pri tom malostranskom, kde je magický ostrov Kampa, môžete navštíviť miesto, kde si to uvedomíte naplno. Museum Kampa. 

Kaštiele naše

Kaštiele naše

.jela Krajčovič .lifestyle .na cudzom mieste 16.10.2017

Chtelnica, Holíč, Jablonica. Čo spája tieto miesta? Majú kaštieľ. Aký kraj, taký mrav: v každej obci sa k svojmu kaštieľu správajú inak. Niekde si ho pestujú, inde zanedbávajú. Aké je skóre?

Indické obedy

Indické obedy

.boba Baluchová .lifestyle .na cudzom mieste 01.10.2017

So začiatkom školského roka sa objavili na sociálnych sieťach fotky „lunchboxov“ od vzorných rodičov. Ukazovali, ako vyzerá zdravý obed dieťaťa – samozrejme, v krajinách s vyššími príjmami. 

.týždeň

Holandské Lipno

.eva Čobejová .lifestyle .na cudzom mieste 25.09.2017

Pôsobím pomerne exoticky, keď na otázku, kde som tohto roku dovolenkovala, odpoviem: Na Lipne. Mladší často ani netušia, kde to je, staršie ročníky si spomenú, že tam boli kedysi dávno, za čias Československa a socializmu, na školení či odborárskej dovolenke. 

.týždeň

Diabol v Berlíne

.filip Olšovský .lifestyle .na cudzom mieste 18.09.2017

V novších verziách videohry GTA to bolo jedno z najkúzelnejších miest: Mount Chiliad, hora nad mestom, o ktorej sa na internetových fórach písali legendy a niektorí tam vraj videli Yetiho.

.týždeň

Na kopaniciach

.jaroslava Vydrová .lifestyle .na cudzom mieste 10.09.2017

Za zaujímavosťami niekedy netreba cestovať ďaleko, mne stačili len tri kilometre od rodného mesta. Gazdovský dom v Turej Lúke ponúka prehliadku pôvodného kopaničiarskeho domu a je to zážitok. 

.týždeň

Dublinské drobáky

.marína Gálisová .lifestyle .na cudzom mieste 03.09.2017

Dublin od vás nechce veľa. Len nekonečnú zásobu drobných mincí a pripravenosť na prekvapenia. Keď to máte, môžete do ulíc.

  • 1
  • 1. stránka z 4
  • 2
  • 3
  • 4