Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.na cudzom mieste
Mier v Stolaci

Mier v Stolaci

.boba Baluchová .spoločnosť .na cudzom mieste 19.06.2017

Veľa našincov trávi každý rok dovolenku pri mori v niektorej z krajín bývalej Juhoslávie. Keď si odskočíte napríklad z Dubrovníka do Mostaru v susednej Bosne a Hercegovine, sotva by vám napadlo, že pred 25 rokmi tam vypukla občianska vojna s jedným z najdlhších obliehaní v novodobej histórii ľudstva

.týždeň

Bomba

.ján Tkáč .lifestyle .na cudzom mieste 12.06.2017

Pár desiatok hodín po tom, čo Theresa May vyhlásila: „Čo je veľa, to je veľa,“ vyhnali v Cambridgei všetkých ľudí z izieb a z knižníc.

.týždeň

Stred v Telgárte

.martin Vystavil .lifestyle .na cudzom mieste 04.06.2017

Pre našincov v zahraničí sú návraty domov obľúbeným rituálom. Tešíme sa na malé radosti – pivo s kamarátmi, halušky, koncerty, cestovanie po Slovensku. Je v tom hľadanie obrazov starého sveta. Nie, žiadne vizuálne referencie rozbitého socializmu, hoci aj tie nostalgicky a paradoxne oslovia.

.týždeň

Za Máriou Teréziou

.eva Čobejová .lifestyle .na cudzom mieste 28.05.2017

V máji si všetky krajiny, ktoré patrili k dedičným územiam habsburského rodu, pripomenuli trojsté výročie narodenia jednej z najtalentovanejších osobností tohto kráľovsko-cisárskeho domu. 

.týždeň

Rodinný ostrov

.magdaléna Komiňáková .lifestyle .na cudzom mieste 22.05.2017

Tryskáč! – vykríkol Tadeáško. Skúste si to predstaviť: cestujeme od rána, práve prestupujeme na tretie lietadlo a deťom svietia očká ako žiarovky. Dočkali sa. Konečne aj na nich čaká naozajstné vrtuľové lietadlo. 

.týždeň

Zveropark Poing

.lucia Michalková .lifestyle .na cudzom mieste 15.05.2017

Keď sa opýtate, kde sa v okolí Mníchova dá zájsť s deťmi a kde si pritom oddýchnu aj dospelí, jednou z top adries je nepochybne Wildpark Poing, netypická zoo s rozlohou 57 hektárov. Ak čakáte opice, žirafy, kolotoče a cukrovú vatu, mýlite sa.

.týždeň

Highway 1

.kristína Radová .lifestyle .na cudzom mieste 07.05.2017

Vraj je pre tých, čo sa neponáhľajú. Nesúperia s takmer 400 míľami, ktoré ležia medzi La La Landom a červeným mostom. Nehľadajú skratky, päť pruhov diaľnice a presun na jeden záťah. Plánujú, očakávajú, snívajú. Ich trpezlivosť a šoférska šikovnosť sú na konci dňa – dobre, tak dvoch – odmenené. 

.týždeň

Drzé opice

.michal Novota .lifestyle .na cudzom mieste 30.04.2017

Cez špinavé okno vanie vlhký vánok z ulice. Prach je zažratý všade. Mám ho na topánkach, na tričku, škrípe medzi zubami, sú ním nasiaknuté poťahy v aute. S vánkom prichádza vesmír zápachov. Klaksóny trúbia všade okolo.

.týždeň

Pešo po vode

.denisa Gdovinová .lifestyle .na cudzom mieste 23.04.2017

Panorámu slovenskej krajiny pozdĺž železničnej trate poznajú všetci tí, ktorých spája rovnaký víkendový program: Bratislava – Kysak a naspäť.

.týždeň

Vitajte v Bangkoku

.magdaléna Komiňáková .lifestyle .na cudzom mieste 16.04.2017

Asi o desiatej ráno sme sa konečne vymotali z obrovského letiska v Bangkoku. Cítila som sa ako hviezda, lebo na nás čakalo asi tridsať novučičkých bielych taxíkov. Už si len vybrať! 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 3. stránka z 4
  • 4