Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.fototéma
KORONAVÍRU.S.

KORONAVÍRU.S.

.marína Gálisová .svet .fototéma 18.04.2020

Čísla vypovedajú o realite vtedy, keď sa na ne pozrieme správne. Z vyše dvoch miliónov ľudí, u ktorých sa vo svete potvrdila nákaza novým koronavírusom, je takmer tretina v USA. Je to taký horor, ako sa zdá? A čo s tým má americký duch nezlomnosti?

.týždeň

Antisystémový vírus?

.marína Gálisová .svet .fototéma 16.02.2020

Prvé prípady koronavírusu sa v Číne vyskytli začiatkom decembra. Úrady sa na rázne opatrenia proti šíreniu choroby zmohli až dvadsiateho januára. To meškanie jasne vypovedá o slabosti režimu, keď je v ohrození, hoci sám sa pokladá za výkonný.

Dni šiítskeho hnevu

Dni šiítskeho hnevu

.marína Gálisová .svet .fototéma 19.01.2020

Irán sa hnevá a má svoje dôvody. Sled udalostí, ktorý bol pozorovateľný prinajmenej od konca minulého roka, ale jeho korene sú oveľa hlbšie, dostal svet na pokraj vážneho konfliktu. Ako a prečo?

.týždeň

FLASHBACK

.róbert Csere .spoločnosť .fototéma 15.12.2019

Sloboda je osamelá vec. Túžby však bývajú spoločné, všetky, aj túžba po slobode. Tie zapĺňajú námestia, ony sa potrebujú stelesniť, hoc aj revolúciami. Sloboda nie je prenosná, buď v človeku prosto je, alebo nie je.

Odomykáme: Ostro strážená hranica

Odomykáme: Ostro strážená hranica

.šimon Jeseňák .boris Németh .reportáže .fototéma 24.11.2019

Stanica Luhanska je hranicou medzi Ukrajinou a samozvanou Luhanskou ľudovou republikou, ktorá vznikla z vôle Vladimíra Putina. Denne ňou prejdú stovky Ukrajincov, ktorí cestujú do práce alebo k lekárom. Tá istá krajina rozdelená ostnatým drôtom a zamínovanými poľami.

Prezidentské menu

Prezidentské menu

.marína Gálisová .svet .fototéma 20.10.2019

Ak sa spomenie jedlo a voľby, u nás naskočia asociácie ako predvolebný guláš a sľuby, z ktorých sa nenajeme. V Spojených štátoch tiež, ale okrem toho tam stoja na začiatku prezidentského zápasu dve veľké gastronomické podujatia.

Hongkong je na nohách a vzdoruje diktátu Pekingu. Zasiahne Čína aj vojensky?

Hongkong je na nohách a vzdoruje diktátu Pekingu. Zasiahne Čína aj vojensky?

.matúš Dávid .svet .fototéma 11.08.2019

Centrum ázijskej „mekky kapitalizmu“ ovládol chaos. Bývalá britská kolónia sa vzoprela čínskym komunistom, ktorí majú strach, a tak pritvrdzujú. Hongkonskí demonštranti sa však odmietajú vzdať. Zmenia sa prodemokratické protesty v Hongkongu na nový Tchien-an-men?

.týždeň

Aký Istanbul?

.marína Gálisová .svet .fototéma 30.06.2019

V Istanbule volili starostu a nevyhral Erdoganov človek. To je dobrá správa pre mesto aj pre krajinu, ktorú už roky dusí skorumpovanou vládou novodobý „sultán“. Istanbulčania veria v lepšie časy, ale nebudú to mať ľahké.

They are the champions

They are the champions

.marína Gálisová .šport .fototéma 02.06.2019

Aká bola fínska cesta za zlatou medailou a v čom tkvie ich úspech?

.týždeň

Hľadanie stratených tigrov

.svet .fototéma 19.05.2019

Bol to dlhý a krvavý konflikt na Srí Lanke. Desaťročia, keď sa stratilo vedomie, kto spáchal prvotnú krivdu, kto ju chcel napraviť a či je náprava násilím možná. Dedičstvo konfliktu je však jednoznačné: žiaľ a prázdnota po ľuďoch, ktorí zmizli bez stopy a vysvetlenia.