Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Michal Novota
.michal Novota
Do .týždna prišiel hľadať veľké príbehy, lebo verí, že presahujú ego a inšpirujú k činom. Inšpirácie potrebuje veľa, lebo okrem toho ťahá vlastný biznis v marketingu a kampaniach. Nájdete ho školiť a trénovať rôzne zručnosti, ale najčastejšie tú, s ktorou má najväčší problém - komunikáciu. Venuje sa vesmíru, lebo mať doma veľký ďalekohľad je atraktívnejšie ako zbierka motýľov, ale aj technológiám, inováciam a vôbec má renesančné záujmy. To je samo o sebe zvláštne, lebo renesancia nepoznala internet, smartfón, lietadlá, kozmické lode a teplú sprchu, a to považuje za nevydržateľné. Je hrdý Petržalčan, aj tam poslancoval a rád si zabehá po miestnych lesoch, či zabicykluje po cyklocestách. Hory nediskriminuje. Rád si vyvetrá hlavu kdekoľvek. Nemá rád, keď ho nazývajú spin doktor a nerád telefonuje.
.posledné
.týždeň

Trumpov predchodca

.michal Novota .časopis .politika

Ak máte pocit, že nič podobné ako Donald Trump tu ešte nebolo, mali by ste navštíviť Baton Rouge v Louisiane.

.týždeň

Z Pajštúna do Himalájí

.michal Novota .časopis .reportáž

V batohu nesiem dva úlomky zo stien hradu Pajštún. Neťažia ma. Nesiem ich piatim ľuďom, ktorých osud ma odmalička fascinoval. Po ich stopách budem kráčať. Pod Mount Everest.

.týždeň

Je House of Cards nebezpečný seriál?

.filip Olšovský .michal Novota .časopis .polemika

Poľská režisérka Agnieszka Holland režírovala dve časti poslednej série známeho seriálu House of Cards. V rozhovore pre Denník N tvrdí, že seriál je svojím cynickým ...

Ako prežiť na Evereste 1
3:10

Ako prežiť na Evereste 1

.michal Novota .lifestyle

Náš redaktor Michal Novota absolvoval prvé aklimatizačné výstupy pred trekom do základného tábora pod najvyššou horou sveta. Ako zvládne výstup bez výcviku?

.týždeň

Nedokončený sen

.michal Novota .časopis .spoločnosť

Vrchol Mount Everestu nie je stvorený pre život. Je tam málo kyslíka a fúka mrazivý vietor. Príroda tu chce vlastne človeka zabiť.

Keď sú všetci v Texase

Keď sú všetci v Texase

.michal Novota .spoločnosť

Každý marec sa v Austine zídu desiatky tisícov inovátorov, hudobných a filmových fajnšmekrov, aby si povedali, čo je nové. Na tomto digitálnom Davose zahviezdilo aj Slovensko.

O raketách a ľuďoch

O raketách a ľuďoch

.michal Novota .spoločnosť

Sen o dostupnejšom cestovaní do vesmíru je o čosi bližšie. Raketa spoločnosti SpaceX pristála 8. apríla 2016 bezpečne na Zemi. Pri jej prvom pokuse o úspešný let sme boli osobne.

Tomáš Drucker: Poštové ozdravenie

Tomáš Drucker: Poštové ozdravenie

.michal Novota .názory

Je neskoré pondelkové popoludnie, na marec pomerne teplo. Pred poštou na Vlasteneckom námestí v Bratislave sa ako had ťahá dlhý rad nervóznych čakajúcich.

Miroslav Lajčák: Stúpajúci moskvič

Miroslav Lajčák: Stúpajúci moskvič

.michal Novota .názory

Ak niekto vo volebnú noc zvíťazil dvakrát, bol to Miroslav Lajčák. Minister zahraničných vecí sa ľahko mohol stať premiérom.

.týždeň

Keď sú všetci v Texase

.michal Novota .časopis .reportáž

Každý marec sa v Austine zídu desiatky tisícov inovátorov, hudobných a filmových fajnšmekrov, aby si povedali, čo je nové. Je to jedna veľká párty, ktorú nazývajú digitálny Davos.