Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Michal Novota
.michal Novota
Do .týždna prišiel hľadať veľké príbehy, lebo verí, že presahujú ego a inšpirujú k činom. Inšpirácie potrebuje veľa, lebo okrem toho ťahá vlastný biznis v marketingu a kampaniach. Nájdete ho školiť a trénovať rôzne zručnosti, ale najčastejšie tú, s ktorou má najväčší problém - komunikáciu. Venuje sa vesmíru, lebo mať doma veľký ďalekohľad je atraktívnejšie ako zbierka motýľov, ale aj technológiám, inováciam a vôbec má renesančné záujmy. To je samo o sebe zvláštne, lebo renesancia nepoznala internet, smartfón, lietadlá, kozmické lode a teplú sprchu, a to považuje za nevydržateľné. Je hrdý Petržalčan, aj tam poslancoval a rád si zabehá po miestnych lesoch, či zabicykluje po cyklocestách. Hory nediskriminuje. Rád si vyvetrá hlavu kdekoľvek. Nemá rád, keď ho nazývajú spin doktor a nerád telefonuje.
.posledné
.týždeň

Tomáš Drucker: Poštové ozdravenie

.michal Novota .časopis .téma 28.03.2016

Je neskoré pondelkové popoludnie, na marec pomerne teplo. Pred poštou na Vlasteneckom námestí v Bratislave sa ako had ťahá dlhý rad nervóznych čakajúcich. 

.týždeň

Miroslav Lajčák: Stúpajúci moskvič

.michal Novota .časopis .téma 28.03.2016

Ak niekto vo volebnú noc zvíťazil dvakrát, bol to Miroslav Lajčák. Minister zahraničných vecí sa ľahko mohol stať premiérom.

.týždeň

Hyperloop má na Slovensku zmysel

.michal Novota ..ako je to (s)právne .rozhovor 20.03.2016

Rozprávali sme sa bezprostredne po tom, ako na digitálnej konferencii South by Southwest (SXSW) v texaskom Austine potvrdili, že si na odštartovanie revolučného spôsobu osobnej ...

Nejasná správa o konci KDH

Nejasná správa o konci KDH

.michal Novota .názory 20.03.2016

Kresťanskodemokratické hnutie zažilo vo volebnú noc svoj veľký pád. Mnohých prekvapil. Mňa nie. Jeho zárodky bolo badať pod povrchom už roky.

Nejdeme sa hrať na hrdinov

Nejdeme sa hrať na hrdinov

.michal Magušin .michal Novota .spoločnosť 19.03.2016

Vladimír Štrba a Zoltán Pál. Jeden bol na osemtisícovke Čho Oju, druhý pomáhal slepému lezcovi vystúpiť na najvyšší štít Európy. Minulý týždeň si odišli splniť svoj himalájsky sen.

Hyperloop na Slovensku

Hyperloop na Slovensku

.michal Novota .spoločnosť 14.03.2016

Prelomový koncept dopravy, supermoderný „vlak“ jazdiaci v uzavretej tube nadzvukovou rýchlosťou, bude premávať aj z Bratislavy. Vo Viedni bude za osem minút.

.týždeň

O raketách a ľuďoch

.michal Novota .časopis .reportáž 13.03.2016

Je 4. marec 2016, 18.30 minút miestneho času. Som na myse Canaveral na Floride. Osem míľ odo mňa stojí na štartovacej rampe SLC-40 ...

.týždeň

Nejdeme sa hrať na hrdinov

.michal Novota .michal Magušin .časopis .rozhovor 06.03.2016

Obaja žijú na rovine, ale doma sa cítia vo výškach. Jeden stál na osemtisícovke Čho Oju, druhý pomáhal slepému lezcovi vystúpiť na najvyšší štít Európy.

Nie, voliť nejdem

Nie, voliť nejdem

.michal Novota .názory 05.03.2016

A viem, že tým mnohých nemilo prekvapím. Nuž rád by som, ale nemôžem. Žiadne voľby som od svojej osemnástky nevynechal.

.týždeň

Zlomy slovenských volieb

.michal Magušin .lukáš Krivošík .michal Novota .časopis .téma 28.02.2016

Od prvých slobodných volieb v roku 1990 sme zažili voľby, ktoré rozhodovali o osude krajiny, i také, ktorých témy a spory medzičasom upadli do zabudnutia.