Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Michal Novota
.michal Novota
Do .týždna prišiel hľadať veľké príbehy, lebo verí, že presahujú ego a inšpirujú k činom. Inšpirácie potrebuje veľa, lebo okrem toho ťahá vlastný biznis v marketingu a kampaniach. Nájdete ho školiť a trénovať rôzne zručnosti, ale najčastejšie tú, s ktorou má najväčší problém - komunikáciu. Venuje sa vesmíru, lebo mať doma veľký ďalekohľad je atraktívnejšie ako zbierka motýľov, ale aj technológiám, inováciam a vôbec má renesančné záujmy. To je samo o sebe zvláštne, lebo renesancia nepoznala internet, smartfón, lietadlá, kozmické lode a teplú sprchu, a to považuje za nevydržateľné. Je hrdý Petržalčan, aj tam poslancoval a rád si zabehá po miestnych lesoch, či zabicykluje po cyklocestách. Hory nediskriminuje. Rád si vyvetrá hlavu kdekoľvek. Nemá rád, keď ho nazývajú spin doktor a nerád telefonuje.
.posledné
Ako prežiť na Evereste 5: Posledná večera
6:22

Ako prežiť na Evereste 5: Posledná večera

.michal Novota .lifestyle

Naši horolezci trávia poslednú noc pred začiatkom stúpania k vrcholu v jedálenskom stane. Z čoho majú strach a čo ponesú na vrchol?

Ako prežiť na Evereste 4
4:45

Ako prežiť na Evereste 4

.michal Novota .lifestyle

Pred prvým pokusom o zdolanie skalnej steny sa slovenská výprava na Evereste zastavila, aby si uctila pamiatku našich horolezcov, ktorí sa už domov nevrátili.

Nedokončený sen

Nedokončený sen

.michal Novota .lifestyle

Vrchol Mount Everestu nie je stvorený pre život. Je tam málo kyslíka a fúka mrazivý vietor. Príroda tu chce vlastne človeka zabiť. Napriek tomu sa ľudia pokúšajú kopec pokoriť.

Ako prežiť na Evereste 3
1:45

Ako prežiť na Evereste 3

.michal Novota .lifestyle

Michalovi Novotovi sa kráča čoraz ťažšie, keďže má k dispozícií už len polovičné porcie kyslíka. K Everestu sa navyše blíži zlé počasie.

Ako prežiť na Evereste 2

Ako prežiť na Evereste 2

.michal Novota .lifestyle

Aký je život himalájskeho šerpu? A ako vyzerá cesta do základného tábora pod Mt. Everestom? Michal Novota prináša ďalšie video spod najvyššej hory sveta.

.týždeň

Trumpov predchodca

.michal Novota .časopis .politika

Ak máte pocit, že nič podobné ako Donald Trump tu ešte nebolo, mali by ste navštíviť Baton Rouge v Louisiane.

.týždeň

Z Pajštúna do Himalájí

.michal Novota .časopis .reportáž

V batohu nesiem dva úlomky zo stien hradu Pajštún. Neťažia ma. Nesiem ich piatim ľuďom, ktorých osud ma odmalička fascinoval. Po ich stopách budem kráčať. Pod Mount Everest.

.týždeň

Je House of Cards nebezpečný seriál?

.filip Olšovský .michal Novota .časopis .polemika

Poľská režisérka Agnieszka Holland režírovala dve časti poslednej série známeho seriálu House of Cards. V rozhovore pre Denník N tvrdí, že seriál je svojím cynickým ...

Ako prežiť na Evereste 1
3:10

Ako prežiť na Evereste 1

.michal Novota .lifestyle

Náš redaktor Michal Novota absolvoval prvé aklimatizačné výstupy pred trekom do základného tábora pod najvyššou horou sveta. Ako zvládne výstup bez výcviku?

.týždeň

Nedokončený sen

.michal Novota .časopis .spoločnosť

Vrchol Mount Everestu nie je stvorený pre život. Je tam málo kyslíka a fúka mrazivý vietor. Príroda tu chce vlastne človeka zabiť.