Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Baklava: Sladký Babylon

Baklava: Sladký Babylon

.jozef Koleják .lifestyle .jedlo

Je to malé, je to zlaté, je to chrumkavé. Keď to dáme do úst, po chvíli z toho začne vytekať sladká šťava, až sa nám zatočí hlava a stvrdne sánka. Prisaháme, že to už nikdy nedáme do úst... Klameme.

.týždeň

Ako sa stať Nemcom

.lucia Michalková .lifestyle .v cudzom meste

Vtipov o Nemcoch je toľko, koľko im uštedril sám ľud. O humorný súhrn ich charakteristických čŕt sa pokúsil aj Angličan Adam Fletscher, žijúci v Berlíne, v bestselleri Ako sa stať Nemcom. 

Juraj Mojžiš: Pohádam sa aj so stoličkami

Juraj Mojžiš: Pohádam sa aj so stoličkami

.elena Akácsová .lifestyle .cnosti a neresti

Kurátor, filmový a výtvarný teoretik Juraj Mojžiš mal superhektický koniec minulého roka, vyšli mu hneď tri knihy: eseje Ako po masle (F. R. & G.), monografie Jozef Jankovič – plynutie času (Art bid) a Daniel Fisher (Slovart). Potom ho v rozlete zastavila viróza.

.týždeň

Treba

.lifestyle

TREBA SA POZERAŤ vždy novým spôsobom; TREBA ÍSŤ na Pohoda Párty; TREBA SI PREDSTAVIŤ muzikál Peter a Lucia; TREBA SA OTVORIŤ nepočujúcim návštevníkom; TREBA SA POZERAŤ V TELKE Briti a Američania tiahnu do vojny;

Pomazaní

Pomazaní

.jozef Koleják .lifestyle .jedlo

Každý ho máme v kuchyni. Stojí si tam v plastovej či sklenej fľaši a čaká, čo sa stane – či skončí na panvici alebo v šaláte. Bez neho si žiadny kuchár svoj kulinársky život nevie ani predstaviť. Olej je pre kuchyňu, skrátka, esenciálny.

.týždeň

Dva svety v USA

.martin Vystavil .lifestyle .v cudzom meste

Voľby boli vzrušujúce, s fantastickým výsledkom! Voľby sa skončili príšerne, svet sa rúti neznámo kam, depresia...

.športovec víkendu: Zlatú éru zavŕšil jej kráľ

.športovec víkendu: Zlatú éru zavŕšil jej kráľ

.filip Olšovský .lifestyle

Roger Federer získal na Australian Open svoj osemnásty grandslamový titul. Všetkým, ktorí mu už neverili, tak pripomenul dôležitý fakt.

.na cestách: V KĽDR na hranici prídete o mobil​
12:01

.na cestách: V KĽDR na hranici prídete o mobil​

.michal Novota .lifestyle

Ak chcete strojom času cestovať do päťdesiatych rokov u nás, stačí navštíviť Severnú Kóreu. Odpočúvanie hotelovej izby je to najmenej, porozprával Martin Navrátil z Travelistanu.

Čajové chudnutie

Čajové chudnutie

.jozef Koleják .lifestyle .jedlo

Sedí ráno pri stole, s hrôzou pozerá na permanentku. Potom jej oko padne na tašku s vecami na cvičenie, ktorým nepovie inak ako „telesná“, aj keď pri tom slove chytá jej tréner vždy neutíšiteľný záchvat smiechu. Vzdychne si, nikam nejde: „Radšej si zalejem pu-er.“

.týždeň

Lisabonské cnenie

.robert Barca .lifestyle .v cudzom meste

Toto mesto v ústí rieky Tejo si u nás azda najčastejšie spájajú s tzv. Lisabonskou zmluvou. Napriek tomu, že ste všetky tie paragrafy a ratifikácie tlačili do hlavy len pár rokov dozadu, v momente, ako vystúpite z vlaku na Estação Rossio, je to všetko zbytočnou minulosťou.