Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Súd uznal vinným Filipa Rybaniča, ktorý poukázal na prepojenie Kaliňáka s Bašternákom a porušil pritom bankové tajomstvo. Dostal 3 roky podmienečne.

.lifestyle
Chuť poznania

Chuť poznania

.jozef Koleják .lifestyle .dobré jedlo

Vôňa starožitných almár a izieb starých materí. Vojdeme a priplichtí sa nám k nosu jemný exotický parfum. Netušíme, odkiaľ pochádza, pokiaľ sa nepozrieme na skriňu, či v polici s bielizňou nenahmatáme akési tvrdé jablko. Žltú a vzdorovitú dulu.

Milan Ondrík: Chcel by som hrať ako Messi

Milan Ondrík: Chcel by som hrať ako Messi

.elena Akácsová .lifestyle .cnosti a neresti

Herca Milana Ondríka môžete tento týždeň vidieť vo filme Pivnica aj na Divadelnej Nitre v Teatro Tatro ako Stalkera. Na konci sezóny zažiaril v SND v úlohe Pierra Bezuchova vo Vojne a mieri, momentálne skúša Projekt 1918 a filmuje Generála.

.týždeň

Treba 39/2018

.lifestyle .treba

TREBA ÍSŤ DO KINA na slovenský film ● TREBA POZNAŤ to najlepšie z Benátok, Berlína a Cannes ● TREBA REFLEKTOVAŤ AJ REKREOVAŤ SA v Nitre ● TREBA VIDIEŤ svet v zrnku piesku ● TREBA SA POZERAŤ V TELKE Budovy rozprávajúce o Slovensku

.týždeň

V komunálnych voľbách ide o všetko

.marek Boka .lifestyle .hlas východu

V tohtoročných novembrových komunálnych voľbách sa rozhodne o osude Slovenska. Ak nevytrhneme primátorov a starostov z náručia jednej strany, najbližšie parlamentné voľby nemôžeme vyhrať.

.týždeň

Skladám masku!

.maroš Bafia .lifestyle .zásah

Do slovenských kín sa konečne dostáva film Manifesto s Cate Blanchett. Ale, ako sa vraví, na dobre sa čaká. Snímka v réžii Juliana Rosefeldta je tak nutne potrebná, hovoriaca hádam o všetkom, od zrniečka piesku po nekonečný vesmír.

Ako si vybrať cestu do Ázie

Ako si vybrať cestu do Ázie

.redakcia .lifestyle

Sprievodcovia BUBO navštevujú Indiu vyše 25 rokov, prešli Čínu z Hongkongu po Peking a Kašgar, mnohokrát Hodvábnu cestu, žili v Iráne a plynule rozprávajú po indonézsky. Poznajú najkrajšie pláže Ázie, každý hotel, v ktorom budete spať a každú hodinu každého dňa vašej dovolenky na každom zájazde.

.homo parens: Ako chrániť dieťa pred zranením a nepanikáriť

.homo parens: Ako chrániť dieťa pred zranením a nepanikáriť

.veronika Pizano .lifestyle

Kde je hranica medzi bezstarostnosťou a prehnanou ochranou? Dať dieťaťu prilbu aj na kolobežku? Aké sú najčastejšie zranenia? Ako reagovať pri zraneniach? Diskutovali sme s psychologičkou Petrou Arslan Šinkovou a záchranárom Viliamom Dobiášom.

.diskusia .týždňa na Pohode: Koniec monogamie?

.diskusia .týždňa na Pohode: Koniec monogamie?

.elena Akácsová .lifestyle

Aké sú podoby vzťahu? Diskusia o rôznych podobách vzťahov, sériovej monogamii, polyamorii, nevere, asexuálnych vzťahoch aj o modernom zoznamovaní.

.týždeň

Treba 38/2018

.lifestyle .treba

TREBA SPOZNAŤ svet rádiových vĺn ● TREBA PRINIESŤ špičkovú hudbu do Nitrianskeho kraja ● TREBA SA RADOVAŤ z hudby na Konvergenciách ● TREBA SA VOZIŤ bez áut ● TREBA SA POZERAŤ V TELKE: Politika vs. morálka

Norbert Moravanský: Nemám rád malé ihriská

Norbert Moravanský: Nemám rád malé ihriská

.elena Akácsová .lifestyle .cnosti a neresti

Keď sa v médiách objaví súdny lekár Norbert Moravanský, zväčša sa preberajú tie najsmutnejšie prípady vrážd a úmrtí alebo nejaké lekárske omyly či chyby. Jeho život má však aj radostnejšie polohy, napríklad to, že patrí k svetovej špičke rádioamatérov.