Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.lifestyle
.týždeň

Treba 19/2018

.lifestyle .treba

TREBA SI PRIPRAVIŤ bicykel na sezónu ● TREBA OSLÁVIŤ Deň matiek ● TREBA SPOZNAŤ Krajinu vynálezcov ● TREBA OBJAVIŤ Kapitulské dvory ● TREBA SA POZERAŤ V TELKE: Sucho na Divokom západe

Egyptský vankúšik

Egyptský vankúšik

.jozef Koleják .lifestyle .dobré jedlo

Malá penová hubka, veľká približne ako palec. Nemôže chýbať ani v jednej hollywoodskej rodinnej komédii. Ikonická americká cukrovinka, ktorú Európania berú s veľkou rezervou. A pritom ju práve oni skultivovali a poslali do nového sveta na skusy. Marshmallow (máršmelou).

Marek Adamov: Prah bolesti mám ďaleko

Marek Adamov: Prah bolesti mám ďaleko

.elena Akácsová .lifestyle .cnosti a neresti

Marek Adamov sa vzpiera označeniu riaditeľ, hoci 20 rokov takú funkciu oficiálne v o. z. Truc sphérique má. Väčšina jeho kolegov má v Novej Synagóge a na Stanici Žilina-Záriečie jasnejšie vyhranenú prácu, iba on je taký neriadený hráč, napoly marketing, napoly stavbár a tretia polka všetko ostatné.

Mešťan roka

Mešťan roka

.elena Akácsová .lifestyle .zásah

Unavená aktívnym víkendom ležím pri telke a preklikávam sa ponukou. Zabudnem sa trochu dlhšie pri ikstej československej Superstar, a tak si chcem od gýča oddýchnuť na verejnoprávnej Dvojke nejakým tým artom.

Elitný svinčík

Elitný svinčík

.jozef Koleják .lifestyle .dobré jedlo

Začína sa sezóna špargle a holandskej omáčky. Žĺtka idú na dračku, míňajú sa jedno za druhým a bielka zostávajú v chladničke celkom na ocot. Vyvstáva naliehavá otázka, čo s nimi. Je tu, našťastie, jeden čarovný recept. Volá sa Eton mess. (čítame: ítn mes)

.týždeň

Treba 18/2018

.lifestyle .treba

TREBA SPÁJAŤ umenie, dizajn a kreatívne technológie ● TREBA SA ORIENTOVAŤ rodovo ● TREBA SI PRIPOMENÚŤ Československo ● TREBA SPOZNAŤ najmladšiu generáciu ● TREBA SA POZERAŤ V TELKE: Depardieu a Richard v Mexiku

Efemérna Efeméra

Efemérna Efeméra

.boris Ažaltovič .lifestyle .zásah

Podenka, latinsky Palingenia alebo ešte krajšie po francúzsky Ephémère – pominuteľná. Vážka, nenápadný hmyz, ktorý žije len jeden deň. 

Miluj moslima svojho

Miluj moslima svojho

.frédérique Hazéová .lifestyle

Starší muž žijúci s mladšou ženou dnes toľko obočí nezdvihne. Viac ako šesťdesiatročná beloška žijúca s tridsaťročným moslimom je však iný prípad. A keď ide navyše o ženu, ktorá konvertovala na islam a chodí zahalená od hlavy po päty, hlavy sa otáčajú jedna radosť.

Michaela Guldanová: Do všetkého viem byť hrrr

Michaela Guldanová: Do všetkého viem byť hrrr

.elena Akácsová .lifestyle .cnosti a neresti

Michaela Guldanová z humanitárnej organizácie Človek v ohrození ukončila vzdelávací projekt v Iraku a po pár dňoch dovolenky sa chystá rozbiehať ďalší vzdelávací projekt v Libanone, kde tretinu obyvateľov tvoria utečenci z Palestíny a Sýrie.

.týždeň

Treba 17/2018

.lifestyle .treba

TREBA CHODIŤ do knižnice ● TREBA SI UCTIŤ pamiatku Martiny a Jána ● TREBA SA ZOZNÁMIŤ s finalistami Anasoft Litery ● TREBA DOKUMENTOVAŤ Európu ● TREBA SA POZERAŤ V TELKE Kto porezal nos Jackovi Nicholsonovi?