Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Treba 13/2017

.lifestyle

TREBA SPOJIŤ umenie s turistikou; TREBA SA INŠPIROVAŤ ručnými prácami; TREBA PRISPIEŤ na nový skejtpark; TREBA SA POĎAKOVAŤ za dobré skutky; TREBA SA POZERAŤ V TELKE Keď sa ešte v kaviarňach smelo fajčiť;

.týždeň

Level Zemník

.filip Olšovský .lifestyle .v cudzom meste

Keď je vyššia voda, dá sa sem dostať len z jednej strany. Po chodníku od nemocnice na Antolskej stále na východ, až kým sídliskové minirameno Dunaja nevystrieda väčšie a za ním aj hlavný tok.

Deti, čo patria tam aj tam

Deti, čo patria tam aj tam

.mirka Gúčiková .lifestyle .deti

Akým jazykom rozprávať doma? Dávať si darčeky na Štedrý deň, ráno po ňom alebo až v januári? Aj tieto otázky si môžu klásť rodičia v zmiešaných partnerstvách alebo pri živote v zahraničí, keď chcú deťom výchovou odovzdať aj časť svojej identity.

Alan Formánek: Ideál je nahý muž na Mount Evereste

Alan Formánek: Ideál je nahý muž na Mount Evereste

.elena Akácsová .lifestyle .cnosti a neresti

Alan Formánek založil pred dvadsiatimi rokmi vo Vancouveri Medzinárodný festival horského filmu a o dva roky neskôr túto myšlienku priniesol aj na Slovensko. Výsledkom je už osemnásty ročník festivalu Hory a mesto.

.týždeň

Treba

.lifestyle

NETREBA SI NECHAŤ UJSŤ festival Hory a mesto; TREBA PREPÁJAŤ vedu, hudbu, poéziu a vizuálne umenie; TREBA MAŤ PREHĽAD vo francúzskej kinematografii; TREBA SA SPOJIŤ Duo Tosca a Jimmy Pé; TREBA SA POZERAŤ V TELKE Voda na Marxov mlyn;

.týždeň

Multikulti BA

.marína Gálisová .lifestyle .v cudzom meste

Multikulti možno funguje, možno nie. Ako kde. Na západ od nás ho majú často plné zuby. Na východ od nás si z neho robia strašiaka. A veľa ľudí si do tohto pojmu vkladá skôr vlastnú agendu. Osobne radšej pozorujem, nech sa obsah pojmu ukáže sám.

Vavrín: Skromné korenie so slávnou minulosťou

Vavrín: Skromné korenie so slávnou minulosťou

.jozef Koleják .lifestyle .dobré jedlo

Nenápadný spolupútnik klasických korenín. Nevzhľadný a na tanieri vyslovene otravný spoločník, keď jeho tvrdé lístky musíme vyťahovať z lyžíc so železnou pravidelnosťou, pokiaľ ich šikovná gazdiná predtým nevopchala do gázového vrecka.

Žila som v temnom období, blízkosť smrti človeka otupí, hovorí Anna K.

Žila som v temnom období, blízkosť smrti človeka otupí, hovorí Anna K.

.dvtv .lifestyle

Hovorí, že s chorobou sa človek musí pobiť. Sama mala veľmi zlú prognózu, to, že je tu, je vraj zázrak. Dôležitá je však pevná vôľa a úsmev. Ak sa človek ľutuje, môže to skončiť zle.

.týždeň

Treba

.lifestyle

TREBA SI POZRIEŤ seriál Taboo; TREBA BEŽAŤ v tíme Bielej vrany; TREBA DEMASKOVAŤ slovenské paradoxy a absurdity; TREBA OKOŠTOVAŤ vegánsku kuchyňu; TREBA SA POZERAŤ V TELKE Nobelovku za mier pre najväčšieho táraja;

Bez mäsa

Bez mäsa

.jozef Koleják .lifestyle .dobré jedlo

Ľudia si dokážu odopierať všakovaké pochúťky odnepamäti. Či už sú to cukrovinky, alkoholické nápoje alebo bravčové. Robia to najmä z religióznych dôvodov. Najstaršou a  najrozšírenejšou pôstnou praxou spomedzi všetkých je odopieranie si potešenia z mäsa, čiže vegetariánstvo.