mediálna škola

12 interaktívnych lekcií, 8 lektorov, tvorivé úlohy a výjazd do terénu. To bola Mediálna škola .týždňa 2019.

V marci 2019 sme začali ďalší ročník Mediálnej školy. Študenti sa mohli učiť od ostrieľaných novinárov veci z praxe, ísť do terénu, napísať články a vytvoriť časopis.

Miesto konania: Partizánska 2, Bratislava

Čas seminárov: utorky od 18:00 až 21:00

Školné: 349 EUR

Študenti o Mediálnej škole:

Katarína Augustinič: Mediálna škola mi dala jeden z najväčších zážitkov v živote. Reportáž na Luniku IX bola a bude nezabudnuteľná. Výborná atmosféra, dobre nastavený plán prednášok, interaktívne diskusie a pre mnohých dokonca možnosť nájsť sám seba.

Adriana Fischer: Namiesto teoretizovania, ktoré ponúka klasické štúdium žurnalistiky, je táto škola hlavne o praxi. Priamo od skúsených dlhoročných novinárov sa dozviete, ako novinárčina funguje a môžete si to aj vyskúšať pri vypracovávaní tvorivých úloh, tvorbe školského časopisu a účasťou na reportáži v teréne. Každá z prednášok bola zaujímavá a všetci lektori boli ochotní a nápomocní.

Eva Gurská: Mediálna škola ti otvorí nový svet. Stretneš novinárov par excellence a spoznáš skutočné osobnosti. Možno sa hneď nenaučíš písať dobre články a robiť strhujúce reportáže. Ale určite uvidíš, ako to robia najlepší. A budú ťa počas mediálnej školy sprevádzať.

Radoslav Herda: Mediálna škola je skvelá príležitosť pre tých, ktorí si chcú vyskúšať profesionálnu prípravu obsahu, porozumieť práci jednotlivých profesií a zvládať manažment tlačeného alebo online média.

Štefan Kemenyík: Písať a písať sú dve rôzne veci. V mediálnej škole si vyskúšate všetky žánre moderného spoločensko-politického periodika a pričuchnete k redakčnej práci pri tvorbe časopisu. Ak sa učiť, tak od najlepších. :)

Michal Oláh: Mediálna škola mi pomohla naučiť sa formulovať myšlienky zrozumiteľným jazykom. Pomohla mi nájsť správne slová pri medializácii potreby pomoci najchudobneších z chudobných, ľudí bez domova, utečencov a sociálne vylúčených Rómov.

Kristína Radová: Stretnete skvelých like-minded ľudí, budete mať možnosť byť súčasťou podnetných diskusií. Získate objektívny a konštruktívny pohľad na vaše písanie. Posedenia po skonceni „prednášok “ sú príjemným doplnkom celého zážitku.

Stiahnite si časopis Piatok, projekt študentov Mediálnej školy 2018, v PDF.

Stiahnite si časopis Pointa, projekt študentov Mediálnej školy 2017, v PDF.

Prihlás sa a získaj aj tieto výhody:. možnosť publikovať v .týždni

.dočasný novinársky preukaz, s ktorým navštíviš zaujímavé podujatia

.práca s ostrieľanými novinármi

.ročné digitálne predplatné .týždňa

.certifikát o absolvovaní mediálnej školy

Po uhradení poplatku na účet IBAN SK 98 1100 0000 0029 2690 7780 ťa považujeme za záväzne prihláseného. Pri úhrade uveď do poznámky „škola" a svoje meno. Tešíme sa na teba!

O projekte

Mediálna škola .týždňa je vzdelávací projekt časopisu .týždeň, ktorý vznikol z iniciatívy redakcie ako platforma na odovzdávanie praktických novinárskych skúseností a výchovu budúcich novinárov.

Cieľom je poskytnúť alternatívu k vysokoškolskému štúdiu žurnalistiky, ktoré je presýtené teóriou a chýba mu praktický rozmer.

Tento projekt vznikol, pretože .týždňu záleží na spoločnosti, v ktorej žijeme a v ktorej majú médiá nezastupiteľnú úlohu. Súčasťou je aj výchova budúcej generácie novinárov pod vedením profesionálov a individuálna spätná väzba na tvorivú prácu študentov. Mediálna škola je zároveň prostredím, ktoré napomáha budovanie cenných kontaktov a väzieb, ktoré sú na mediálnom trhu nevyhnutnosťou. Lektormi v mediálnej škole sú redaktori .týždňa, ktorí poskytujú svoje know-how získané dlhoročnými skúsenosťami vo svojej profesii a tiež cenný feedback na prácu našich študentov.

 

Práce našich študentov, ktoré boli publikované v .týždni

.katarína Augustinič – Štyri svety

.michal Oláh – Každý sa počíta

.eva Gurská – Nádej pre Luník IX

.anna Vargová – Pestrý Spiš.kristína Radová – Tajomstvá príjemnejšieho lietania

.katarína Augustinič – Máme už na vyššie platy?

.michal Oláh – Africké slumy nie sú ako rómske osady

.kristína Radová – Highway 1

.katka Havranová – Pole dance

.marek Vagovič .ján Kuciak – Dividendy oligarchu Brhela

.marek Vagovič .ján Kuciak – Dividendy oligarachu Brhela II.

.ján Kuciak .marek Vagovič – Kauza CT: biznis pokračuje

.veronika Šmiralová .marek Vagovič – Zamoria Oravu jedovaté látky?

.veronika Šmiralová .zsolt Király .igor Hovorka .monika Nagyová – Zbohatnúť na zľave

.diana Lengyel – Život nehrá fér

.lenka Kuricová – Privátny nacionalizmus v Košiciach

.filip Olšovský – Narodeninová oslava v Randale

.anastasia Sevastyanová – Čaro východu po slovensky

.ladislav Biznár – Lindenova misia

.ivica Čampová – Som ako cudzinka

.vladimír Burjan – Vyhlásime nekonečné prázdniny

.anastasia Sevastyanová – Cenzúra médií v Rusku

Neváhajte a zažite tvorcov .týždňa zblízka a staňte sa súčasťou skvelej atmosféry!