Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Čo budeme skandovať?

Čo budeme skandovať?

.boris Németh .filip Olšovský .foto

V pondelok večer prechádzal na Slovensko cez hraničný priechod Brodské - Lanžhot americký konvoj. Okrem skupinky podporovateľov ho prišla „privítať“ skutočne rôznorodá skupina odporcov.

Vo vlaku s migrantami

Vo vlaku s migrantami

.boris Németh .filip Olšovský .foto

O 5:25 vyráža rýchlik do Hamburgu. Vo vnútri sedí o poznanie menej utečencov, než sa vybralo skorším vlakom do Rakúska. Napriek tomu sa nájde zopár, ktorí nastúpia s nami. Dvojica potmavších mužov sa zloží hneď vedľa.

SNP na Sahare

SNP na Sahare

.boris Németh .foto

Vo vojenskom priestore Sahara na Záhorí dobrovoľníci pred rokom zrekonštruovali bitku slovenských povstalcov s nemeckými vojakmi pri Krupine v októbri 1944.

Monarchs

Monarchs

.martin Červeňanský .juraj Kušnierik .foto

Pred 20 rokmi vznikol klub amerického futbalu Bratislava Monarchs. Dnes na jeho zápasy chodí viac divákov ako na Slovan.

Dubčekova šesťdesiatosmička

Dubčekova šesťdesiatosmička

.miroslav Zajíc .róbert Csere .foto

Čo robila hlavná osobnosť Pražskej jari v pamätnom roku okrem fotografovania straníckych pohlavárov z bratských komunistických krajín.

Cesta do minulosti

Cesta do minulosti

.dan Marbaix .foto

Urban exploration čiže mestský prieskum je zábava, pri ktorej dobrodruhovia idú tam, kam sa človek normálne nedostane.

Chcem a budem žiť!

Chcem a budem žiť!

.andrej Bán .foto

Strastiplné putovanie cez lesy, polia, húštiny, staré fabriky a lúky Balkánu spoločne s utečencami. Od Grécka cez Macedónsko, Srbsko až do Maďarska. Stovky kilometrov sú iba malý výsek toho, čo si museli prežiť oni na ceste zo Sýrie alebo z Afganistanu.

Akú cenu má vlastne Jeruzalem?

Akú cenu má vlastne Jeruzalem?

.róbert Csere .foto

Pýta sa Balian z Ibelinu dobyvateľa mesta Saladina vo filme Kráľovstvo nebeské. „Žiadnu a nesmiernu.“ V odpovedi sultána je obsiahnuté všetko o meste s rozlohou len jedného štvorco

Neviditeľná katastrofa

Neviditeľná katastrofa

.martin Bandžák .foto

Nepál sa po zemetraseniach ocitol v obrovskej a nadlho prítomnej traume. Tá je na prvý pohľad neviditeľná, ale významne poznačila život väčšiny Nepálčanov.

Ostrava už dávno nie je čierna

Ostrava už dávno nie je čierna

.boris Németh .jana Németh .foto

Unikátny priemyselný komplex bývalých železiarní Dolní Vítkovice v Ostrave je už štyri roky miestom festivalu Colours of Ostrava, ktorý v roku 2015 rok navštívilo 43-tisíc divákov.