Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

A tak vznikla klobása

A tak vznikla klobása

.boris Németh .foto 26.10.2015

Maďarská Békešská Čaba sa na Slovensku stala známa najmä vďaka zakáľačkovým špecialitám. Primárne vďaka jednej - čabianskej klobáse. Ako táto pochúťka vlastne vzniká?

New York Jacoba Augusta Riisa

New York Jacoba Augusta Riisa

.jacob August Riis .juraj Kušnierik .foto 22.10.2015

Jacob A. Riis prišiel do New Yorku v roku 1870. Jeho fotografie ľudí, žijúcich v chudobných štvrtiach Dolného Manhattanu z rokov 1888 –1895 viedli k vzniku New Yorku ako ho poznáme

Müller so Šebanom skúšajú Filipa

Müller so Šebanom skúšajú Filipa

.boris Németh .juraj Kušnierik .foto 13.10.2015

Pred 15 rokmi zomrel Jaro Filip. Richard Müller a Andrej Šeban pri tejto príležitosti znovu pripravili turné 15 rokov bez Filipa. Fotografie sú z generálky pred jeho začiatkom.

Transport do Európy

Transport do Európy

.martin Bandžák .foto 07.10.2015

S ďeťmi a ich rodinami na úteku sme strávili ostatných pár týždňov v Maďarsku, Srbsku a Chorvátsku. Jeden z najemotívnejších momentov prišiel na vlakovej stanici Tovarnik.

Drámy na Lesbose

Drámy na Lesbose

.andrej Bán .foto 03.10.2015

Prekonať niekoľko kilometrov mora na preťaženom gumenom člne z Turecka je pre nich najťažšou skúškou na ceste do Európy. Na Lesbos tento rok priplávalo už vyše 200-tisíc migrantov.

Most cez Lešť

Most cez Lešť

.boris Németh .filip Olšovský .foto 25.09.2015

Vo vojenskom obvode Lešť vo štvrtok vrcholilo cvičenie Slovenský štít 2015. Okrem príslušníkov zúčastnených armád sa naň prišiel pozrieť aj prezident Kiska a minister obrany Glváč.

Ani plot ich nezastavil

Ani plot ich nezastavil

.andrej Bán .foto 23.09.2015

Počas uplynulých týždňov sme opakovane navštívili srbsko - maďarskú hranicu, cez ktorú denne prúdili tisícky utečencov. Situácia sa dramaticky vyhrotila po 15. septembri, kedy Maďarsko hranicu zavrelo plotom, nasadilo políciu aj armádu.

Život je cool

Život je cool

.andrej Bán .foto 20.09.2015

Prvý Národný pochod za život sa konal v roku 2013 v Košiciach, ten druhý dnes v Bratislave. Organizátori odhadli účasť na niekoľko desiatok tisíc ľudí. Boli spokojní, pretože davy ľudí zaplnili celý okruh centrom mesta v dĺžke 2,4 kilometra.

Čo budeme skandovať?

Čo budeme skandovať?

.boris Németh .filip Olšovský .foto 15.09.2015

V pondelok večer prechádzal na Slovensko cez hraničný priechod Brodské - Lanžhot americký konvoj. Okrem skupinky podporovateľov ho prišla „privítať“ skutočne rôznorodá skupina odporcov.

Vo vlaku s migrantami

Vo vlaku s migrantami

.boris Németh .filip Olšovský .foto 04.09.2015

O 5:25 vyráža rýchlik do Hamburgu. Vo vnútri sedí o poznanie menej utečencov, než sa vybralo skorším vlakom do Rakúska. Napriek tomu sa nájde zopár, ktorí nastúpia s nami. Dvojica potmavších mužov sa zloží hneď vedľa.