Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Konečná stanica Idomeni

Konečná stanica Idomeni

.mediálna škola .robert Barca .foto

Študenti mediálnej školy navštívili Idomeni. Na fotografiách zachytili každodennú realitu utečeneckého tábora, ktorý policajti vypratali len pár hodín po ich odchode.

Trinásť nešťastných Pulitzerov

Trinásť nešťastných Pulitzerov

.róbert Csere .vladimíra Pčolová .foto

Pulitzerova cena dovŕšila svoj jubilejný stý ročník. Keď sa pozrieme na fotografie, ktoré získali za ten čas toto prestížne ocenenie, tak sa zdá, že táto planéta nie je pre ľudí.

Brezno proti fašizmu

Brezno proti fašizmu

.boris Németh .andrej Bán .foto

V centre Horehronia, kde bol za vojny silný antifašistický odboj a kde po voľbách Kotleba zrušil divadelné predstavenie, sa minulý víkend uskutočnilo podujatie proti fašizmu.

Kam sa podeje energia Cvernovky?

Kam sa podeje energia Cvernovky?

.boris Németh .vladimíra Pčolová .elena Akácsová .foto

Kreatívne centrum Cvernovka sa musí do konca júna vysťahovať z budovy a nájsť nové riešenie. Téme sa venujeme v najbližšom tlačenom vydaní, dnes vás pozývame na krátku prehliadku.

Ako sa holí britská kráľovná

Ako sa holí britská kráľovná

.chris Levine a Nina Duncan .róbert Csere .foto

V aktuálnom tlačenom vydaní prinášame rozsiahly fotografický profil k deväťdesiatym narodeninám Alžbety II. Kráľovnej, ktorú dobre poznáte z bankoviek či poštových známok.

Ostro sledované vlaky

Ostro sledované vlaky

.boris Németh .róbert Csere .michal Magušin .foto

Vydali sme sa po stopách Kotlebových hliadok vo vlakoch na trati Bratislava – Nové Zámky – Kozárovce – Hronská Dúbrava. Kotlebovcov sme nestretli, zaujímavé momenty však nechýbali.

Bosna. Vinný Karadžić a nevinný Šešelj?

Bosna. Vinný Karadžić a nevinný Šešelj?

.andrej Bán .róbert Csere .foto

V Haagu odsúdili Karadžića a oslobodili Šešelja. Najtragickejším miestom bývalých vojen je Srebrenica, kde spáchali srbské jednotky v júli 1995 genocídu. Opakovane sa tam vraciame.

Biela sobota v Banskej Belej

Biela sobota v Banskej Belej

.boris Németh .róbert Csere .anton Vydra .foto

Slávnosť Veľkej noci sa začína vigíliou, večernou omšou, ktorej zmyslom je očakávanie Kristovho vzkriesenia. Je to čas mnohých symbolov. Boris Németh ich zachytil v Banskej Belej.

Tu padol Ježiš po druhýkrát

Tu padol Ježiš po druhýkrát

.róbert Csere .foto

Na mieste, kde sa križujú rušné jeruzalemské ulice Via Dolorosa a Súk Chán az-Zajt, je jedno zastavenie krížovej cesty. To siedme zo štrnástich, na križovatke dvoch ciest k Bohu.

Retrokotleba 2: Korene

Retrokotleba 2: Korene

.tomki Němec .róbert Csere .robert Barca .foto

Prinášame fotografie z obdobia, keď sa Slovensko prebudilo do nacionalistickej renesancie. Kde sa vzal extrémny nacionalizmus zastúpený už aj v poslaneckých laviciach?